Monitoring domu

Monitoring domu, mieszkania, firmy…

IDG – Instalacje

Od 2011 roku sprawiamy że 95% klientów wraca do nas po więcej.

Zastanawiasz się jaki monitoring wybrać do domu jednorodzinnego?

Monitoring domu jednorodzinnego – jaki wybrać?

Monitoring domu jednorodzinnego
Monitoring domu jednorodzinnego

Skoro tu jesteś to najprawdopodobniej zadajesz sobie pytanie jaki monitoring wybrać do swojego domu. Zanim zapoznasz się z naszym artykuł musisz wiedzieć że oferujemy darmowe wyceny monitoringu domu. Nie musisz być ekspertem aby skorzystać z naszych usług. Wystarczy że do nas zadzwonisz lub napiszesz email, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Co więcej? Przyjedziemy do Ciebie, opowiesz nam jakie są Twoje potrzeby w zakresie monitoringu, zaplanujemy cała instalacje wspólnie z Tobą, a następnie otrzymasz od nas darmową wycenę w dwóch wariantach cenowych, w wersji ekonomicznej i w wersji dla wymagających. Wszystko zależy od Ciebie i Twoich potrzeb. Jeżeli dalej Ciekawi cię nasz artykuł, zapraszam do lektury. Dla naszych klientów liczy się to aby otrzymać jak najlepszy stosunek ceny do jakości. Prostota obsługi rejestratora, a czasem także wygląd samej kamery.

Pod względem ceny do jakości polecamy klientom sprzęt firm BSC, Dahua i Kenik.

Pod względem wyglądu naszych kamer dla bardziej wymagających klientów po doborze pod względem wymogów technicznych, przedstawimy katalog lub podeślemy go mailem( Ale gwarantujemy że wizualnie bywają bardzo podobne :] )

Ile kosztuje montaż monitoringu do domu jednorodzinnego?

Cena monitoring domu jednorodzinnego?

Ile za montaż monitoringu domu do domu jednorodzinnego?

Monitoring domu. Różnice w cenie montażu kamery wynikają najczęściej z potrzeb klienta co do typu kamery . W przypadku kamer obrotowych montaż jest droższy ponieważ wymagają co najmniej dwóch kabli i programowania.

Istotnym czynnikiem jest również lokalizacja w której będzie znajdować się kamera. Bywa to problematyczne dla instalatora w przypadku monitoringu zewnętrznego.

Przeważnie cena za montaż kamery waha się pomiędzy 100- 350zł za sztukę.

Korzystając z usług instalatora można dużo oszczędzić, a to dlatego ze instalatorzy przez ilość towaru jaki zakupują w hurtowniach posiadają duże zniżki.

Korzystając z usług firmy instalatorskiej można zapłacić mniej za kamery z montażem niż kupując je indywidualnie i montując je samodzielnie.

Czy będę miał podgląd na mój monitoring domu z telefonie?

Podgląd monitoringu z telefonu?

Czy będę miał podgląd na mój monitoring domu z telefonu?

Technologia internetowa i monitoring domu. Rozwój technologii internetowych pozwala na poszerzenie funkcjonalności systemów telewizji przemysłowej . Możliwość zdalnego obserwowania – z każdego miejsca na ziemi!

Wymagania stawiane systemom CCTV są różne w zależności od zapotrzebowania Klientów, dlatego do każdej instalacji podchodzimy indywidualnie.

Ile kosztuje okablowanie do systemu monitoringu?

Cena okablowania w domach, magazynach i sklepach

Ile kosztuje okablowanie kamer?

Ułożenie okablowania do monitoringu domu liczy się na metry, układnie okablowania to często także koszt i praca związana z montażem uchwytów lub koryt służących do umocowania kabli na ścianach lub sufitach.

Ile za metr kabla? Najczęściej cena jaką dostaje się od instalatora zawiera już materiał.

Materiał czyli kabel, cenę uchwytów, koryt, kołków z wkrętami lub wszelkiego rodzaju materiałów które będą potrzebne do układania okablowania.

Sprawdź nasz post na Blogu na temat układania okablowania!

Monitoring bezprzewodowy w domu jednorodzinnym?

Bezprzewodowe kamery

Monitoring bezprzewodowy w domu jednorodzinnym?

Na popularności zyskują aktualnie kamery bezprzewodowe. Ich zaletą jest to że nie potrzebują dziesiątek metrów okablowania. Wymagają jedynie podłączenia zasilania i funkcjonują za pomocną sieci bezprzewodowej – WiFi.

Potrzebny ci monitoring domu jednorodzinnego lub firmy?

Bezpieczeństwo dzięki zestawowi monitoringu

Potrzebny ci monitoring domu jednorodzinnego lub firmy?

Kamery są obecnie szeroko wykorzystywanym narzędziem utrzymania bezpieczeństwa.Zagadnienie to dotyczy zarówno instytucji jak i klientów indywidualnych.

Monitoring , jego zaletą w porównaniu z innymi systemami jest możliwość bieżącej obserwacji sytuacji na danym obiekcie przy użyciu kamer i podejmowanie stosownych działań.

Kolejna zaleta to cyfrowy zapis obrazu z kamer, który umożliwia analizę zdarzeń nawet po upływie 2-3 miesięcy od ich zaistnienia.

Kamery termowizyjne nie są doskonałe, ale mogą pomóc w kontrolowaniu pandemii

W odpowiedzi na pandemię świat pospieszył z wdrożeniem kamer termowizyjnych na podczerwień (znanych również jako radiometry podczerwieni) do pomiaru temperatury ludzi, a technologia stała się wielkim biznesem.

Od początku pandemii kamery termowizyjne zostały rozmieszczone na obszarach o dużym natężeniu ruchu pieszego, takich jak lotniska, centra handlowe, domy opieki, fabryki, budynki biurowe, szkoły, a nawet fryzjerzy. To rodzi pytania o ich bezpieczeństwo i dokładność.

I chociaż dokładność tych urządzeń zależy od sposobu ich użytkowania, możemy z całą pewnością stwierdzić, że technologia ta nie szkodzi ludziom i jest całkowicie bezpieczna.

Jak działają kamery termowizyjne?

Jak działają kamery termowizyjne?

Kamery termowizyjne na podczerwień mierzą energię promieniowania z powierzchni obiektu, takiej jak ludzka skóra, bez konieczności dotykania tej powierzchni. Różne temperatury są pokazane jako różne kolory na termogramie, który może zmienić kolor, na przykład przy progu gorączki (38 ℃).

Pomysł ten sięga 1800 roku, kiedy William Herschel, Królewski Astronom, który był już znany z odkrycia planety Uran, po raz pierwszy opisał istnienie promieniowania podczerwonego. Przepuścił światło słoneczne przez szklany pryzmat i zmierzył temperaturę każdego koloru tęczy za pomocą różnych termometrów. Zauważył wyższą temperaturę w ciemnym obszarze i nazwał to „promieniowaniem cieplnym”: teraz nazywamy to promieniowaniem podczerwonym.

Wczesne kamery termowizyjne stały się dostępne około 1959 roku i były początkowo używane do pomiaru zwiększonego ciepła w biodrach z zapaleniem stawów.

Inne zastosowania medyczne obejmują zjawisko Raynauda (wpływające na krążenie krwi), objawy cukrzycy i czerniaka, jednak badania przesiewowe w kierunku gorączki stały się obecnie najczęściej stosowanym klinicznym zastosowaniem.

W przeszłości gorączkę diagnozowano za pomocą termometrów rtęciowych, które ze względów bezpieczeństwa zostały zastąpione urządzeniami na podczerwień mierzącymi temperaturę błony bębenkowej. Jednak wymagają one bliskiego kontaktu z osobą, co nie jest idealne w badaniach przesiewowych pod kątem potencjalnych przypadków choroby.

Dzisiejsze kamery na podczerwień są niezwykle niezawodne i zawierają niewiele ruchomych części, są łatwe w obsłudze, ale aby zachować dokładność, konieczne jest, aby użytkownik celował we właściwy obszar twarzy. Podczas pandemii świńskiej grypy w 2009 r. Czołem było czoło, co dawało mylące wyniki.

Najnowsza aktualizacja z termografów Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej potwierdza, że ​​region, który daje najbardziej stabilne wyniki, znajduje się w pobliżu wewnętrznego kąta łzowego, ponieważ znajduje się bezpośrednio nad główną tętnicą.

Jeśli ten obszar jest o jeden lub więcej stopni wyższy niż średnia bazowa (37 ℃), istnieje duże prawdopodobieństwo, że dana osoba ma gorączkę, którą następnie należy zweryfikować w zwykły sposób za pomocą tradycyjnego termometru do ucha na podczerwień.

Na poniższym obrazku widzimy różnicę między tym, jak dziecko bez gorączki (po lewej) pojawia się na kamerze termowizyjnej, w porównaniu z dzieckiem, które ma gorączkę (po prawej), gdy kamera jest skierowana na kanaliki łzowe .

Ograniczenia kamer termowizyjnych

Gorączka jest ważnym objawem zakażenia , ale nie zawsze będzie występować. Osoba zakaźna we wczesnych stadiach choroby może nie mieć żadnych objawów lub mieć pewne objawy, ale bez gorączki.

Z tego powodu brytyjska Agencja Regulacji Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej ostrzegła, że nie można polegać na badaniach przesiewowych w zakresie wykrywania przypadków.

Mimo to istnieją dowody kliniczne przemawiające za zastosowaniem kamer termowizyjnych do badań przesiewowych w kierunku gorączki. Rzeczywistość jest taka, że z odpowiednią kamerą termowizyjną, odpowiednim obiektywem i zgodnie z właściwymi wytycznymi i standardami może być skutecznym narzędziem przesiewowym.

Jak uzyskać najlepsze wyniki

Aby zmaksymalizować szanse powodzenia, kamery termowizyjne powinny być umieszczone blisko oczu i na ich poziomie, aby uchwycić zbiór pikseli obrazu z okolic przewodów łzowych.

Rodzaj kamery i obiektywu jest niezwykle ważny – radiometr na podczerwień o rozdzielczości co najmniej 320 x 240 pikseli jest uważany za minimalny wymóg ze standardowym obiektywem w zakresie 20-24 °.

W idealnym przypadku twarz powinna zajmować co najmniej 75% obrazu, dlatego w tym celu zalecana jest odległość między osobą skanowaną a aparatem wynoszącą 70-120 cm.

Jeśli te odległości zostaną zwiększone, spowoduje to spadek temperatury. Możesz zobaczyć różnicę temperatur u tej samej osoby przy 600 cm, co powoduje spadek o 1,6 ℃.

Regularna kalibracja kamery i rejestracja temperatury otoczenia na obrazie ma kluczowe znaczenie, ponieważ zmiany temperatury w pomieszczeniu i wilgotności również mają wpływ na wynik. Przeciągi i bezpośrednie światło słoneczne również mogą powodować trudności i należy ich unikać.

Dla tych, którzy martwią się o bezpieczeństwo, najważniejsze jest, aby wiedzieć, że kamery na podczerwień, podobnie jak inne kamery, wychwytują energię emitowaną z ciała i same nie generują żadnego promieniowania. Nie ma więc żadnego ryzyka z ich strony.

Jednak, chociaż właściwe i ostrożne stosowanie zminimalizuje fałszywie negatywne i pozytywne wyniki, problemy te wystąpią, dlatego ważne jest, aby zrozumieć ograniczenia tej technologii do badań przesiewowych i stosować ją w połączeniu z innymi środkami w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby. .

Kamery termowizyjne

Kamery termowizyjne

Kamery termowizyjne mogą być nadal częścią naszego arsenału w walce o zwalczanie tej choroby, jeśli zostaną zastosowane razem z dystansem społecznym, noszeniem masek i myciem rąk.

Regularna kalibracja kamery i rejestracja temperatury otoczenia na obrazie ma kluczowe znaczenie, ponieważ zmiany temperatury w pomieszczeniu i wilgotności również mają wpływ na wynik.

Przeciągi i bezpośrednie światło słoneczne również mogą powodować trudności i należy ich unikać.

Dla tych, którzy martwią się o bezpieczeństwo, najważniejsze jest, aby wiedzieć, że kamery na podczerwień, podobnie jak inne kamery, wychwytują energię emitowaną z ciała i same nie generują żadnego promieniowania. Nie ma więc żadnego ryzyka z ich strony.

Jednak, chociaż właściwe i ostrożne stosowanie zminimalizuje fałszywie negatywne i pozytywne wyniki, problemy te wystąpią, dlatego ważne jest, aby zrozumieć ograniczenia tej technologii do badań przesiewowych i stosować ją w połączeniu z innymi środkami w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby. .

Kamery termowizyjne mogą być nadal częścią naszego arsenału w walce o zwalczanie tej choroby, jeśli zostaną zastosowane razem z dystansem społecznym, noszeniem masek i myciem rąk.


Technologia zliczania osób: Monitoring CCTV


Detaliści i atrakcje turystyczne wymagają dokładnych informacji o odwiedzających jako kluczowego wymogu dla ich działalności. System liczenia osób nie tylko zlicza liczbę odwiedzających określoną lokalizację, ale także dostarcza statystyki dotyczące nowych i powracających użytkowników, średni czas trwania i częstotliwość odwiedzin.


Jak działa technologia liczenia osób?

kamera licząca ludzi
źródło zdjęcia : https://promitel.pl/kamera-do-liczenia-ludzi-zobacz-jak-dziala/

Licznik osób dokładnie zlicza osoby poruszające się po sklepach, szkołach, bankach, obiektach sportowych i transportowych, więzieniach, muzeach, atrakcjach turystycznych, lotniskach i parkingach.

System wykorzystuje standardowe kamery CCTV, które mogą działać samodzielnie lub być połączone w sieć w celu stworzenia mapy liczby gości w całym centrum handlowym dla całej sieci handlowej.

Kamery CCTV zliczające osoby łączą się ze standardowym komputerem centralnym za pośrednictwem istniejącej sieci IP. System precyzyjnie wykrywa i rejestruje wejścia, wyjścia, kolejki i czasy oczekiwania, co pozwala wykryć, jak długo ludzie spędzają w jednym miejscu i jak często to miejsce było odwiedzane.

Pozwala to przetestować skuteczność nowych wyświetlaczy, porównać jeden wyświetlacz z drugim, ocenić nowe układy sklepów, monitorować czas oczekiwania w kolejce i śledzić ludzi w sklepie.

Aby zweryfikować dokładność systemu, można zobaczyć, jak linie znaczników migają, gdy system wykryje, że ktoś przekracza strefę liczenia.

Ile kosztuje kamera do domu jednorodzinnego lub firmy?

Cena urządzenia do monitoringu – kamery

Ile kosztuje kamera do domu jednorodzinnego lub firmy?

Ceny kamer wahają się od 150 – 3000.

Taka rozbieżność w cenie wynika z oczekiwań i potrzeb klienta.

Jeżeli chcesz zoptymalizować swój zakup i nie przepłacać za nie potrzebne ci funkcje i jakość obrazu której różnicy nie zauważysz, a za to różnica w cenie będzie znacząca..

Musisz skontaktować się z firma instalatorską taką jak nasza. Zadzwoń do nas a przyjedziemy do ciebie i za darmo wykonamy dla ciebie wycenę.

IDG Instalacje

__________________

Nie masz czasu na studiowanie instrukcji i szukasz sprawdzonej firmy, która wie, jak zamontować kamery? Interesuje Cię instalacja monitoringu w domu lub w mieszkaniu? Jesteś we właściwym miejscu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i osobiście zadbamy o bezpieczeństwo Twojej nieruchomości. W IDG – INSTALACJE jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku i zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 697-697-611 lub mailowego: [email protected]

Przeczytaj także: 

Monitoring bezprzewodowy – czy warto mieć go w domu?

Montaż kamer: 10 elementów wpływających na skuteczność monitoringu

3 rodzaje zoomu w kamerach bezpieczeństwa

Kamery bezpieczeństwa i ich rodzaje

__________________

Monitoring Katowice

Monitoring Częstochowa

Monitoring Mysłowice

Monitoring Dąbrowa Górnicza

Monitoring  Będzin

Monitoring  Sosnowiec

Monitoring Czeladź

Monitoring Bytom

Monitoring Gliwice

Monitoring Chorzów

Monitoring Ruda Śląska

Monitoring Siemianowice Śląskie

Monitoring Jaworzno

Monitoring domu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *