Układanie Okablowania?

Cena za ułożenia metra kabla – skąd się bierze?

Ułożenie okablowania liczy się na metry, układnie okablowania to często także koszt i praca związana z montażem uchwytów lub koryt służących do umocowania kabli na ścianach lub sufitach.

Ile za metr kabla? Najczęściej cena jaką dostaje się od instalatora zawiera już materiał. Materiał czyli kabel, cenę uchwytów, koryt, kołków z wkrętami lub wszelkeigo rodzaju materiałów które bedą potrzebne do układania okablowania.

Od czego zależy cena za układanie okablowania?

Kolejnym czynnikiem jest rodzaj okablowania, ze względu na to że zmienia się wtedy cena materiału.

Na przykład okablowanie strukturalne (sieciowe) charakteryzują różne typy, najtańszym stosowanym typem jest kat. 5e(do 125Mhz). Kategoria skrętki mówi nam z jaką maksymalną prędkością(do 1Gbit) możemy przesyłać dane w sieci komputerowej LAN.

Kabel może posiadać też ekran, siatkę, folię lub podwójny ekran, jest to czynnik wpływający na jakość sygnału, ponieważ zmniesza to zakłócenia sygnału co pozytywnie wpływa na maksymalną prędkość przesyłu danych.

Zdarza się że wpływ na cene ma także to, jak ciężki dostęp jest do punktów przez jakie przechodzi okablowanie, ponieważ wpływa to na czas jaki trzeba poświęcić na jego ułożenie.

Jakiego typu okablowaniem zajmuje się nasza firma?

Układanie okablowania do sieci komputerowych, alarmów, kamer, kontroli dostępu, okablowania RTV oraz instalacji elektrycznej.

W naszej ofercie znajdują się okablowanie:

– strukturalne – umożliwia on tworzenie sieci komputerowych lub dołączanie telefonów i innych urządzeń pracujących w sieci.

 elektryczne – instalacja gniaz, oświetlenia i tym podobnych.

– koncentryczne – gniazda RTV.

Kliknij! Skontaktuj się z nami w celu otrzymania darmowej wyceny!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *