Najlepsze telewizory dla graczy – Ranking Top 10 w 2024 roku

Ranking telewizorów dla graczy przedstawia top 10 najlepszych telewizorów w 2024 roku.

Firma Idg-online wskazała Samsung QE65S95C jako najlepszych model telewizora dla graczy w 2024 roku ze względu na jego parametry gamingowe i  wysoką jakość obrazu.

Zaprezentowany ranking obejmuje różne marki i modele, z których każdy wyróżnia się unikatowymi cechami, aby sprostać różnorodnym potrzebom użytkowników. Szczegółowa analiza każdego modelu przedstawiona poniżej uwydatnia ich mocne strony w zakresie funkcji dla graczy a także jakości obrazu.

najlepsze-telewizory-dla-graczy

Najlepsze telewizory dla graczy – Ranking Top 10:

Jaki telewizor dla graczy jest teraz najlepszy?

Najlepszy telewizor dla graczy wybranym przez IDG-online jest obecnie to Samsung QE65S95C. Ten model wyróżnia się niemal natychmiastowym czasem reakcji i bardzo niskim input lagiem, co jest kluczowe dla płynnej rozgrywki. Posiada doskonałą jasność, zarówno szczytową jak i pełnoekranową, oraz bardzo dobre poziomy czerni, co znacząco poprawia jakość obrazu. Dodatkowo, Samsung QE65S95C został wyróżniony w kategorii Najlepszy telewizor dla graczy do 12000 zł, co podkreśla jego wyjątkową jakość i funkcje dopasowane do potrzeb gamingowych.

1. Najlepszy telewizor dla graczy: Samsung QE65S95C OLED

Najlepszy telewizor dla graczy to telewizor Samsung QE65S95C OLED.

SAMSUNG QE65S95C OLED to idealny telewizor dla graczy, gwarantujący wyjątkowe doznania w każdej grze. Zapewnia błyskawiczny czas reakcji, eliminując rozmycia przy szybkich ruchach i zapewniając krystalicznie czysty obraz. Dzięki niskiemu opóźnieniu wejściowemu, każda akcja w grze jest niezwykle responsywna. Wyposażony w HDMI 2.1, S95C OLED maksymalizuje możliwości konsol nowej generacji, obsługując zaawansowane funkcje gamingowe, w tym zmienną częstotliwość odświeżania dla płynniejszej rozgrywki.

W grach HDR Samsung QE65S95C OLED wyróżnia się spektakularną jakością obrazu, oferując wysoką jasność szczytową i szeroką gamę kolorów, co pozwala na osiągnięcie realistycznych i intensywnych barw. Niemal nieskończony współczynnik kontrastu gwarantuje, że jasne elementy w HDR są wyraźnie widoczne, bez rozbłysków wokół jasnych świateł. Dodatkowo, jego elegancki design z zewnętrznym modułem Slim One Connect i procesorem Neural Quantum Processor 4K, zapewnia nie tylko doskonałą jakość obrazu, ale również stylowy wygląd w każdym pomieszczeniu.

Telewizor QE65S95C OLED, dzięki swojej szybkiej częstotliwości odświeżania 144 Hz, jest idealny nie tylko do gier konsolowych, ale także do gier na PC. Inteligentny interfejs Tizen OS daje dostęp do bogatej oferty aplikacji i gier, zwiększając funkcjonalność telewizora. Dla graczy poszukujących najwyższej jakości obrazu, responsywności i zaawansowanych funkcji gamingowych, Samsung QE65S95C OLED jest najlepszym wyborem na rok 2024.

SAMSUNG QE65S95C OLED

 Jakość obrazu

 Jakość dzwięku

Gaming

Cena do jakości

Cena

Najlepsze telewizory dla graczy - Ranking Top 10 w 2024 roku

Zalety telewizora Samsung QE65S95C

 • Niemal natychmiastowy czas reakcji.
 • Bardzo niski input lag
 • Doskonała jasność szczytowa i pełnoekranowa.
 • Bardzo dobre poziomy czerni.
 • Wysoka dokładność w trybie Filmmaker zarówno dla zawartości SDR, jak i HDR: Wsparcie HDMI 2.1: Umożliwia wykorzystanie pełnych możliwości PS5, w tym gry w 4k przy 120Hz.
 • Kompatybilność z grami na PC: Możliwość osiągnięcia 4k przy 144Hz na wszystkich portach HDMI sprawia, że jest to dobry wybór również dla graczy PC.
 • Cztery wejścia HDMI 2.1: Umożliwia pełne wykorzystanie możliwości konsol nowej generacji.
 • Jednolity design z wykorzystaniem zewnętrznego modułu wejściowego Slim One Connect: Zapewnia elegancki wygląd.
 • Bardzo dobra jednolitość panelu: Oferuje równomierny obraz bez widocznych defektów.

Wady telewizora Samsung QE65S95C

 • Czarne tony stają się ciemnoszare i wypłowiałe w silnym oświetleniu otoczenia.
 • Brak wsparcia dla Dolby Vision.
 • Wysoka cena jako produkt premium.

2. Najlepszy telewizor do grania na konsoli: Samsung QE65S90C OLED

Najlepszy telewizor do grania na konsoli to telewizor Samsung QE65S90C OLED.

Samsung QE65S90C OLED, idealny dla Xbox Series X i graczy PC, redefiniuje gamingowe wrażenia wizualne. Z przepustowością HDMI 2.1, ten telewizor maksymalizuje potencjał Xbox Series X, oferując grę w 4K przy 120 Hz. Dla graczy PC, obsługuje on imponujące 4K przy 144 Hz na każdym porcie HDMI. Z funkcjami takimi jak Variable Refresh Rate (VRR) i Auto Low Latency Mode (ALLM), QE65S90C minimalizuje rozrywanie ekranu i zapewnia błyskawiczne przełączanie na tryb gry, co skutkuje niezrównanym niskim opóźnieniem wejściowym.

Ten model, będący częścią oferty Samsunga na 2024 rok, wyróżnia się nowatorskim panelem QD-OLED, który zapewnia jedne z najjaśniejszych i najbardziej żywych kolorów dostępnych na rynku. Smukła konstrukcja LaserSlim Design, zaawansowany procesor Neural Quantum z funkcją skalowania AI do 4K, technologia Quantum HDR OLED oraz Motion Xcelerator Turbo Pro dla płynnego przetwarzania ruchu, czynią Samsung QE65S90C OLED nie tylko telewizorem o najwyższej jakości obrazu, ale i niezastąpionym sprzętem dla każdego gracza szukającego perfekcji wizualnej w swoich grach.

Samsung QE65S90C OLED

 Jakość obrazu

 Jakość dzwięku

Gaming

Cena do jakości

Cena

Najlepsze telewizory dla graczy - Ranking Top 10 w 2024 roku

Zalety telewizora Samsung QE65S90C dla graczy

Doskonała jasność szczytowa i pełnoekranowa: Zapewnia jasny i wyraźny obraz, co jest kluczowe w grach wymagających szczegółowego widoku.

Bardzo dobre poziomy czerni: Oferuje głęboką czerń, co poprawia ogólną jakość obrazu w grach.

Niemal natychmiastowy czas reakcji: Idealny dla szybkich gier, gdzie każdy ułamek sekundy ma znaczenie.

Bardzo niski input lag: Zapewnia błyskawiczną reakcję na komendy gracza, co jest niezbędne w dynamicznych grach.

Jasność i kolorowość w HDR i SDR: Wysoka jakość obrazu zarówno w standardowym, jak i wysokim zakresie dynamicznym.

Wsparcie HDMI 2.1: Umożliwia pełne wykorzystanie możliwości konsol nowej generacji, takich jak PS5, w tym grę w 4k przy 120Hz.

Kompatybilność z grami na PC: Możliwość osiągnięcia 4k przy 144Hz na wszystkich portach HDMI czyni go idealnym dla graczy PC.

Jakość obrazu QD-OLED: Zapewnia doskonałe czernie i intensywne kolory, co znacząco wpływa na immersyjność gier.

Wady telewizora Samsung QE65S90C dla graczy

Brak funkcji Sony, takich jak Perfect for PS5, Auto HDR Tone Mapping: Może ograniczać optymalizację specyficznych dla Sony funkcji gier.

Wysoka cena jako produkt premium: Może być poza zasięgiem finansowym niektórych graczy.

Potencjalna podatność na wypalanie ekranu: Charakterystyczna dla technologii OLED, może być problemem przy długotrwałym wyświetlaniu statycznych obrazów, co jest typowe w niektórych grach.

3. Najlepszy telewizor do konsoli PS5: Samsung QE55S90C

Najlepszy telewizor do grania na konsoli PS5 to telewizor Samsung QE55S90C.

Samsung QE55S90C został oceniony jako najlepszy telewizor do konsoli PS5. Jest to wyjątkowy telewizor OLED, który zapewnia niesamowite wrażenia gamingowe. Dzięki niemal natychmiastowemu czasowi reakcji, dynamiczne gry akcji wyglądają znakomicie, z minimalnym rozmyciem lub efektem ducha za szybko poruszającymi się obiektami. Posiada on również bardzo niski input lag, co czyni rozgrywkę niezwykle responsywną. Telewizor jest jasny i kolorowy zarówno w HDR, jak i SDR, więc gry wyglądają świetnie, szczególnie w ciemnym pomieszczeniu. Dzięki portom z przepustowością HDMI 2.1, telewizor w pełni wykorzystuje możliwości PS5, w tym granie w 4k przy 120Hz w grach, które to wspierają. Dodatkowo, jest to świetna opcja dla graczy PC, ponieważ Samsung QE55S90C osiąga 4k przy 144Hz na wszystkich portach HDMI.

Podsumowując, Samsung QE55S90C to doskonały wybór dla użytkowników PS5, oferujący wyjątkowe wrażenia wizualne i wydajność, choć należy mieć na uwadze kilka potencjalnych kompromisów.

Samsung QE55S90C

 Jakość obrazu

 Jakość dzwięku

Gaming

Cena do jakości

Cena

Najlepsze telewizory dla graczy - Ranking Top 10 w 2024 roku

Zalety telewizora Samsung QE55S90C

 • Doskonała jasność szczytowa i pełnoekranowa
 • Bardzo dobre poziomy czerni.
 • Niemal natychmiastowy czas reakcji.
 • Bardzo niski input lag.
 • Jasność i kolorowość w HDR i SDR.
 • Wsparcie HDMI 2.1: Umożliwia wykorzystanie pełnych możliwości PS5, w tym gry w 4k przy 120Hz.
 • Kompatybilność z grami na PC: Możliwość osiągnięcia 4k przy 144Hz na wszystkich portach HDMI sprawia, że jest to dobry wybór również dla graczy PC.
 • Jakość obrazu QD-OLED  zapewnia doskonałe czernie i intensywne kolory.

Wady telewizora Samsung QE55S90C

 • Brak funkcji Sony takich jak Perfect for PS5, Auto HDR Tone Mapping.
 • Wysoka cena jako produkt premium.
 • Jako telewizor OLED, może być podatny na wypalanie ekranu przy długotrwałym wyświetlaniu statycznych obrazów, co jest typowe dla technologii OLED.

4. Najlepszy telewizor do konsoli PS4: Hisense U7K

Najlepszy telewizor do grania na konsoli PS4 to telewizor Hisense U7K.

Telewizor Hisense U7K jest doskonałym wyborem dla graczy konsoli PS4, oferującym zaawansowane funkcje idealne do gamingu nowej generacji.

Telewizor Hisense U7K oferuje zaawansowane funkcje gamingowe dla graczy PS4. Posiada częstotliwość odświeżania 144 Hz, wspieraną przez HDMI 2.1, co poprawia wyświetlanie w wysokich rozdzielczościach. Choć konsola PlayStation 4 Pro nie wykorzystuje pełnego potencjału tej częstotliwości, imponująca wydajność HDR znacząco poprawia jakość obrazu w grach na konsoli Sony. Panel VA w połączeniu z diodami Mini LED zapewnia głęboką czerń i wyższy współczynnik kontrastu, co czyni telewizor idealnym nawet w jasnych pomieszczeniach.

Jego panel VA z Mini LED zapewnia wyższy kontrast i głęboką czerń, a liczne formaty HDR oraz kwantowe kropki znacząco poprawiają jakość obrazu. Telewizor obsługuje AMD FreeSync, Nvidia G-Sync, tryb gry i Game Bar. Dodatkowo, port eARC umożliwia natywne przesyłanie dźwięku Dolby Atmos i DTS:X do zewnętrznych systemów audio. System operacyjny Vidaa U7 ułatwia nawigację i dostęp do aplikacji streamingowych. Hisense U7K to wszechstronny wybór dla graczy szukających jakości obrazu i funkcji gamingowych.

Podsumowując, Hisense U7K jest doskonałym wyborem dla graczy PS4, oferującym zaawansowane funkcje gamingowe i wysoką jakość obrazu, choć jego pełny potencjał może nie być w pełni wykorzystywany przez konsolę PS4 ani PS4 Pro.

Hisense U7K

 Jakość obrazu

 Jakość dzwięku

Gaming

Cena do jakości

Cena

Najlepsze telewizory dla graczy - Ranking Top 10 w 2024 roku

Zalety telewizora Hisense U7K

 • Wysoka częstotliwość odświeżania 144 Hz.
 • Wsparcie HDMI 2.1.
 • Panel VA z diodami Mini LED: Zapewnia głęboką czerń i wysoki kontrast, idealny w różnych warunkach oświetleniowych.
 • Liczne formaty HDR i kwantowe kropki: Dostarczają zwiększoną objętość i rozdzielczość kolorów.
 • Kompatybilność z AMD FreeSync i Nvidia G-Sync: Minimalizuje zrywanie ekranu dla płynnej rozgrywki.
 • Tryb gry i Game Bar.
 • Port eARC: Umożliwia przesyłanie dźwięku Dolby Atmos i DTS:X do zewnętrznych systemów audio.
 • System operacyjny Vidaa U7: Szybka nawigacja i dostęp do aplikacji streamingowych.

Wady Hisense U7K

 • Ograniczone wykorzystanie częstotliwości 144 Hz przez PS4.
 • Możliwe kompromisy w jakości obrazu w porównaniu do droższych telewizorów OLED lub QLED.

5. Najlepszy telewizor do xbox series X: Samsung QE55S90C OLED

Najlepszy telewizor do grania na konsoli xbox series X to telewizor Samsung QE55S90C OLED.

Samsung QE55S90C OLED, testowany jako najlepszy telewizor do konsoli Xbox Series X, jest fantastycznym urządzeniem oferującym niesamowitą jakość obrazu i przydatne funkcje dla graczy. Dzięki przepustowości HDMI 2.1, ten telewizor umożliwia pełne wykorzystanie możliwości Xbox Series X, pozwalając na grę w 4k przy 120 Hz bez żadnych problemów. Jest to także doskonały wybór dla graczy PC, ponieważ telewizor może wyświetlać obraz do 4k przy 144 Hz na wszystkich portach HDMI. Obsługuje technologię Variable Refresh Rate (VRR), redukującą rozrywanie ekranu, oraz Auto Low Latency Mode (ALLM), automatycznie przełączającą na tryb gry dla możliwie najniższego input lagu. Telewizor charakteryzuje się niskim opóźnieniem wejściowym, zapewniającym responsywność, a ruch na ekranie wygląda niezwykle płynnie dzięki niemal natychmiastowemu czasowi reakcji.

Samsung QE55S90C, będący częścią oferty Samsunga na 2024 rok, wyróżnia się dzięki panelowi QD-OLED, który dostarcza jedne z najjaśniejszych i najbardziej żywych kolorów dostępnych w telewizorach. Model ten posiada smukłą konstrukcję LaserSlim Design, procesor Neural Quantum z funkcją skalowania AI do rozdzielczości 4K z technologią Quantum HDR OLED oraz technologię Motion Xcelerator Turbo Pro dla ulepszonego przetwarzania ruchu.

Podsumowując, Samsung QE65S90C jest doskonałym wyborem dla graczy Xbox Series X, oferując wyjątkowe wrażenia wizualne i gamingowe, choć z kilkoma potencjalnymi kompromisami.

Samsung QE65S90C OLED

 Jakość obrazu

 Jakość dzwięku

Gaming

Cena do jakości

Cena

Najlepsze telewizory dla graczy - Ranking Top 10 w 2024 roku

Zalety telewizora Samsung QE55S90C

 • Wysoka przepustowość HDMI 2.1: Pozwala na granie w 4k przy 120 Hz, co jest idealne dla konsoli Xbox Series X.
 • Wsparcie dla PC Gamingu: Telewizor może wyświetlać obraz do 4k przy 144 Hz na wszystkich portach, co jest korzystne dla graczy PC.
 • Technologia Variable Refresh Rate (VRR).
 • Auto Low Latency Mode (ALLM).
 • Niski input lag: Zapewnia responsywną rozgrywkę.
 • Niemal natychmiastowy czas reakcji: Zapewnia płynny ruch, co jest ważne w dynamicznych grach.
 • Doskonała jakość obrazu QD-OLED.
 • Quantum HDR OLED: Ulepsza jakość obrazu, szczególnie w trybie HDR.
 • Technologia Motion Xcelerator Turbo Pro: Ulepsza przetwarzanie ruchu na ekranie.
 • Inteligentny interfejs Tizen OS.

Wady telewizora Samsung QE55S90C

 • Brak wsparcia dla Dolby Vision.
 • Wysoki koszt jako telewizor z wyższej półki.
 • Możliwe ryzyko wypalania ekranu jako telewizor OLED.

6. Najlepszy telewizor do xbox series S: Hisense U7K

Najlepszy telewizor do grania na konsoli xbox series S to telewizor Hisense U7K.

Telewizor Hisense U7K jest doskonałym wyborem dla graczy konsoli PS4, oferując zaawansowane funkcje idealne do gamingu nowej generacji i oferuje zaawansowane funkcje gamingowe dla graczy PS4. Posiada częstotliwość odświeżania 144 Hz, wspieraną przez HDMI 2.1, co poprawia wyświetlanie w wysokich rozdzielczościach. Choć konsola PlayStation 4 Pro nie wykorzystuje pełnego potencjału tej częstotliwości, imponująca wydajność HDR znacząco poprawia jakość obrazu w grach na konsoli Sony. Panel VA w połączeniu z diodami Mini LED zapewnia głęboką czerń i wyższy współczynnik kontrastu, co czyni telewizor idealnym nawet w jasnych pomieszczeniach.

Jego panel VA z Mini LED zapewnia wyższy kontrast i głęboką czerń, a liczne formaty HDR oraz kwantowe kropki znacząco poprawiają jakość obrazu. Telewizor obsługuje AMD FreeSync, Nvidia G-Sync, tryb gry i Game Bar. Dodatkowo, port eARC umożliwia natywne przesyłanie dźwięku Dolby Atmos i DTS:X do zewnętrznych systemów audio. System operacyjny Vidaa U7 ułatwia nawigację i dostęp do aplikacji streamingowych. Hisense U7K to wszechstronny wybór dla graczy szukających jakości obrazu i funkcji gamingowych.

Hisense U7K

 Jakość obrazu

 Jakość dzwięku

Gaming

Cena do jakości

Cena

Najlepsze telewizory dla graczy - Ranking Top 10 w 2024 roku

Zalety Hisense U7K

 • Wysoka częstotliwość odświeżania 144 Hz.
 • Wsparcie HDMI 2.1: Umożliwia wykorzystanie wysokich rozdzielczości, kluczowe dla gamingu nowej generacji.
 • Niski input lag: Zapewnia responsywną rozgrywkę.
 • Panel VA z diodami Mini LED: Zapewnia głęboką czerń i wysoki kontrast, idealny w różnych warunkach oświetleniowych.
 • Liczne formaty HDR i kwantowe kropki.
 • Kompatybilność z AMD FreeSync i Nvidia G-Sync: Minimalizuje rozrywanie ekranu dla płynnej rozgrywki.
 • Tryb gry i Game Bar skraca czas reakcji i wizualizuje kluczowe parametry gry.
 • Port eARC umożliwia przesyłanie dźwięku Dolby Atmos i DTS:X do zewnętrznych systemów audio.
 • System operacyjny Vidaa U7 umożliwia szybką nawigację i dostęp do aplikacji streamingowych.

Wady Hisense U7K

 • Ograniczone wykorzystanie częstotliwości 144 Hz przez PS4.
 • Możliwe kompromisy w jakości obrazu w porównaniu do droższych telewizorów OLED lub QLED.

7. Najlepszy telewizor dla graczy do 3000 zł: TCL Q5/Q550G QLED

Najlepszy telewizor dla graczy do 3000 zł to telewizor TCL Q5/Q550G QLED.

TCL Q5/Q550G QLED to najlepszy telewizor 4K do gier w cenie do 3000 zł. Jego największym atutem jest niski input lag i dobra szybkość reakcji, co zapewnia płynność rozgrywki z minimalnym rozmyciem obrazu. Z HDMI 2.0 na wszystkich portach, telewizor wyróżnia się wsparciem dla 1080p przy 120 Hz i 1440p przy 120 Hz z funkcją podziału rozdzielczości, co jest rzadko spotykane w tej klasie cenowej. Wspiera także Dolby Vision przy 60 Hz, co jest dodatkowym atutem dla modelu budżetowego.

Chociaż jego jakość obrazu nie dorównuje droższym modelom, głównie ze względu na brak lokalnego przyciemniania, TCL Q5/Q550G oferuje jasność i kolorystykę na dobrym poziomie. Jego szeroki zakres VRR czyni go jednym z najtańszych telewizorów na rynku z odświeżaniem 120 Hz. Co więcej, trudno zauważyć spadek jakości obrazu podczas korzystania z funkcji podziału rozdzielczości, co czyni go atrakcyjnym wyborem dla graczy. Niski input lag i przyzwoita szybkość reakcji sprawiają, że jest to imponujący telewizor do gier, zapewniający doskonały stosunek ceny do jakości.

TCL Q5/Q550G QLED jest idealny dla graczy poszukujących wysokiej jakości wrażeń w gamingu w rozsądnej cenie, oferując funkcje zwykle dostępne tylko w droższych modelach.

Podsumowując, TCL Q5/Q550G QLED to dobry wybór dla graczy poszukujących telewizora do gier z wysoką częstotliwością odświeżania i niską latencją wejścia w przystępnej cenie, mimo pewnych kompromisów w jakości obrazu w porównaniu do droższych modeli.

Telewizor TCL 55C745

 Jakość obrazu

 Jakość dzwięku

Gaming

Cena do jakości

Cena

Najlepsze telewizory dla graczy - Ranking Top 10 w 2024 roku

Zalety TCL Q5/Q550G QLED

 • Niska latencja wejścia: Zapewnia szybką reakcję, co jest kluczowe dla płynnej rozgrywki.
 • Dobra szybkość reakcji: Minimalizuje rozmycie obrazu, co jest ważne w dynamicznych grach.
 • Wsparcie 1080p i 1440p przy 120 Hz.
 • HDMI 2.0 na Wszystkich Portach.
 • Dolby vision poprawia jakość obrazu, szczególnie w grach z dynamicznym HDR.
 • Szeroki zakres VRR (Variable Refresh Rate): Zapewnia płynną zmianę częstotliwości odświeżania, co jest ważne dla gier.
 • 120 Hz odświeżanie: Jeden z najtańszych telewizorów z tak wysoką częstotliwością odświeżania.
 • Świetna jakość obrazu.

Wady telewizora TCL Q5/Q550G QLED

 • Brak lokalnego przyciemniania: Ogranicza możliwość podkreślenia jasnych punktów obrazu, co może wpływać na jakość HDR.
 • Gorsza Jakość Obrazu niż w Droższych Modelach: Kontrast i ogólna jakość obrazu nie dorównują modelom z wyższej półki cenowej.
 • Mały Kąt Widzenia: Nie jest idealny do szerokich układów siedzeń, obraz może tracić na jakości pod kątami.

8. Najlepszy telewizor dla graczy do 5000 zł: LG 55B33LA OLED

Najlepszy telewizor dla graczy do 5000 zł to telewizor LG 55B33LA OLED.

Poszukując idealnego telewizora do gier w przedziale cenowym do 5000 zł, najlepszym wyborem będzie LG 55B33LA OLED. Ten telewizor zapewnia znakomitą jakość obrazu w przystępnej cenie, będąc świetnym wyborem dla graczy. LG 55B33LA OLED oferuje wybitną jakość obrazu, szczególnie w ciemnych pomieszczeniach. Dzięki niemal nieskończonemu stosunkowi kontrastu, telewizor ten dostarcza głębokich, intensywnych czerni bez niepożądanego efektu bloomingu, co jest kluczowe dla uzyskania wrażenia zanurzenia w grze.

LG 55B33LA OLED jest wyposażony w dwa porty HDMI 2.1, obsługujące rozdzielczość 4k przy 120 Hz, w tym Dolby Vision dla gier przy 120 Hz. Telewizor jest kompatybilny z każdą technologią VRR, ma fantastyczny czas reakcji i niewiarygodnie niski input lag w trybie gry. Dzięki technologii OLED, kąty widzenia są imponujące, co czyni go doskonałym telewizorem na duże imprezy gamingowe.

Podsumowując, LG 55B33LA OLED to doskonały wybór dla graczy, łączący wysoką jakość obrazu OLED z atrakcyjną ceną. Jego funkcje i specyfikacje sprawiają, że jest to jeden z najlepszych telewizorów do gier w swojej klasie cenowej, oferując doświadczenie gamingowe na najwyższym poziomie.

LG 55B33LA OLED

 Jakość obrazu

 Jakość dzwięku

Gaming

Cena do jakości

Cena

Najlepsze telewizory dla graczy - Ranking Top 10 w 2024 roku

Zalety telewizora LG 55B33LA OLED

 • Wysoka jakość obrazu OLED.
 • Dobre odwzorowanie kolorów, co poprawia wrażenia wizualne podczas gry.
 • Niski input lag w trybie gry: Zapewnia szybką reakcję na polecenia gracza, co jest kluczowe w dynamicznych grach.
 • Wsparcie dla HDMI 2.1: Obsługuje rozdzielczość 4k przy 120 Hz oraz Dolby Vision dla gier przy 120 Hz, oferując płynność obrazu i lepszą kompatybilność z najnowszymi konsolami.
 • Kompatybilność z technologią VRR: Redukuje rozrywanie obrazu, co zapewnia płynniejszą rozgrywkę.
 • Fantastyczne kąty widzenia.
 • Dobra relacja jakości do ceny: Oferuje funkcje wysokiej klasy w przystępnej cenie, co czyni go atrakcyjnym wyborem w swoim przedziale cenowym.

Wady telewizora LG 55B33LA OLED

 • Ograniczona liczba portów HDMI 2.1: Posiada tylko dwa porty HDMI 2.1.
 • Potencjalne ryzyko wypalenia ekranu jak w przypadku wszystkich telewizorów OLED, istnieje ryzyko wypalenia ekranu przy długotrwałym wyświetlaniu statycznych obrazów.

9. Najlepszy telewizor dla graczy do 8000 zł: LG OLED C3

Najlepszy telewizor dla graczy do 8000 zł to telewizor LG OLED C3.

Telewizor LG OLED C3 to doskonały wybór dla graczy, których budżet wynosi do 8000 zł. Jego atrakcyjna cena łączy się z zaawansowanymi funkcjami znalezionymi w droższych modelach, takimi jak LG G3. Ten model, LG 65C31LA, choć najmniejszy w serii, idealnie wpasowuje się zarówno w potrzeby kinomaniaków, jak i zapalonych graczy, oferując doskonałą jakość obrazu i szeroką gamę funkcji.

Jego wyświetlacz zapewnia znakomite detale obrazu, z żywymi kolorami i głęboką czernią, co jest zasługą zaawansowanego procesora Alpha 9 Gen 6. Choć brak mu algorytmów zwiększających jasność dostępnych w większych modelach, to wciąż imponuje jakością obrazu. Design telewizora jest nowoczesny i elegancki, z minimalnym obramowaniem i ciemnym metalicznym wykończeniem, dodającym luksusowego charakteru.

Jego wydajność HDR jest solidna, a obsługa uniwersalnego wsparcia HDMI 4K 120Hz, VRR, ALLM oraz dedykowanego interfejsu gier sprawia, że jest to doskonały wybór dla gamingu. Kompatybilność z Freesync Premium i NVIDIA G-Sync VRR zapewnia płynność gry przy wysokich częstotliwościach klatek. Niski input lag, który zmierzono na poziomie 13.1ms, gwarantuje szybką reakcję podczas gry.

Podsumowując, LG OLED C3 to wyjątkowy telewizor, który oferuje graczom wysokiej jakości obraz, rozbudowane funkcje gamingowe i elegancki design, stanowiąc doskonały wybór w zakresie do 8000 zł. Jego jedynym mankamentem może być wyższa cena, ale biorąc pod uwagę oferowane funkcje i jakość, jest to inwestycja, która się opłaca.

LG OLED C3

 Jakość obrazu

 Jakość dzwięku

Gaming

Cena do jakości

Cena

Najlepsze telewizory dla graczy - Ranking Top 10 w 2024 roku

Zalety telewizora LG OLED C3

 • Zaawansowane Funkcje Gamingowe: Obejmuje wsparcie dla HDMI 4K 120Hz, VRR i ALLM, co zapewnia wysoką jakość rozgrywki.
 • Wysoka Jakość Obrazu: Dzięki procesorowi Alpha 9 Gen 6, telewizor oferuje świetne detale obrazu, głęboką czerń i żywe kolory.
 • Niska Latencja: Mierzone opóźnienie wejściowe na poziomie 13.1ms gwarantuje szybką reakcję, co jest kluczowe dla graczy.
 • Kompatybilność z Freesync Premium i NVIDIA G-Sync VRR.
 • Solidna Wydajność HDR: Pomimo braku wsparcia dla HDR10+, telewizor oferuje dobrą jakość obrazu w HDR.
 • Fantastyczne kąty widzenia.
 • Elegancki Design: Minimalne obramowanie i ciemne metaliczne wykończenie tworzą luksusowy wygląd.

Wady telewizora LG OLED C3

 • Potencjalna Konieczność Dodatkowego Systemu Audio: Wbudowane głośniki są funkcjonalne, ale mogą wymagać ulepszenia, np. poprzez dodanie soundbaru.
 • Wyższa Cena
 • Potencjalne ryzyko wypalenia ekranu jak w przypadku wszystkich telewizorów OLED, istnieje ryzyko wypalenia ekranu przy długotrwałym wyświetlaniu statycznych obrazów.

10. Najlepszy telewizor dla graczy do 12000 zł: Samsung QE65S95C OLED

Najlepszy telewizor dla graczy do 1200 zł to telewizor Samsung QE65S95C OLED.

Samsung QE65S95C OLED to wysokiej klasy telewizor gamingowy, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających graczy, dostępny w cenie do 12000 zł. Jego imponujący czas reakcji eliminuje wszelkie rozmycia, zapewniając wyjątkowo ostry obraz nawet w najszybszych scenach gry. Niskie opóźnienie wejściowe gwarantuje responsywność każdego ruchu, co jest kluczowe dla dynamicznej rozgrywki. Telewizor ten, wyposażony w port HDMI 2.1, jest doskonale przystosowany do wykorzystania pełnego potencjału konsol nowej generacji, obsługując zaawansowane technologie takie jak zmienna częstotliwość odświeżania, co przekłada się na płynność obrazu w grach.

W zakresie HDR, Samsung QE65S95C OLED oferuje zjawiskową jakość obrazu, dzięki wysokiej jasności szczytowej i szerokiej palecie kolorów, co przekłada się na realistyczne i głębokie barwy. Ekstremalnie wysoki kontrast sprawia, że nawet najjaśniejsze elementy są doskonale widoczne, bez niepożądanych efektów przy jasnych światłach. Jego stylowy design, wraz z modułem Slim One Connect i procesorem Neural Quantum Processor 4K, łączy doskonałą jakość obrazu z eleganckim wyglądem, co czyni go atrakcyjnym dodatkiem do każdego wnętrza.

Z częstotliwością odświeżania 144 Hz, Samsung QE65S95C OLED jest idealny nie tylko dla graczy konsolowych, ale również dla tych preferujących gry na PC. Inteligentny system operacyjny Tizen OS umożliwia dostęp do szerokiej gamy aplikacji i gier, dodatkowo zwiększając funkcjonalność telewizora. Dla graczy szukających najwyższej klasy obrazu, szybkiej reakcji i nowoczesnych funkcji gamingowych, Samsung QE65S95C OLED jest bezkonkurencyjnym wyborem w roku 2024.

SAMSUNG QE65S95C OLED

 Jakość obrazu

 Jakość dzwięku

Gaming

Cena do jakości

Cena

Najlepsze telewizory dla graczy - Ranking Top 10 w 2024 roku

Zalety telewizora Samsung QE65S95C

 • Natychmiastowy czas reakcji.
 • Bardzo niski input lag
 • Doskonała jasność szczytowa i pełnoekranowa.
 • Bardzo dobre poziomy czerni i nasycenie kolorów
 • Wysoka dokładność w trybie Filmmaker zarówno dla zawartości SDR, jak i HDR: Wsparcie HDMI 2.1: Umożliwia wykorzystanie pełnych możliwości PS5, w tym gry w 4k przy 120Hz.
 • Kompatybilność z grami na PC: Możliwość osiągnięcia 4k przy 144Hz na wszystkich portach HDMI sprawia, że jest to dobry wybór również dla graczy PC.
 • Cztery wejścia HDMI 2.1: Umożliwia pełne wykorzystanie możliwości konsol nowej generacji.
 • Jednolity design z wykorzystaniem zewnętrznego modułu wejściowego Slim One Connect: Zapewnia elegancki wygląd.
 • Bardzo dobra jednolitość panelu: Oferuje równomierny obraz bez widocznych defektów.

Wady telewizora Samsung QE65S95C

 • Czarne tony stają się ciemnoszare i wypłowiałe w silnym oświetleniu otoczenia.
 • Brak wsparcia dla Dolby Vision.
 • Wysoka cena jako produkt premium.

FAQ – Ranking telewizorów dla graczy

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie telewizora dla graczy?

Przy zakupie telewizora dla graczy kluczowa jest niskie czasy opóźnienia, co zapewnia szybką reakcję na akcje w grze. Ważna jest także wysoka częstotliwość odświeżania, najlepiej 120 Hz lub więcej, dla płynnego obrazu. Szukaj telewizorów z obsługą technologii AMD FreeSync lub NVIDIA G-Sync, redukujących efekt rozrywania ekranu. Dobrze, gdy ekran oferuje szerokie kąty widzenia i mocne kontrasty, co poprawia doznania wizualne. Zwróć uwagę na liczne porty HDMI 2.1, aby podłączyć różne urządzenia. Nie zapomnij o kompatybilności z najnowszymi standardami HDR, co wzbogaca paletę barw i głębię obrazu.

 • Częstotliwość odświeżania: Im wyższa częstotliwość odświeżania (mierzona w Hz), tym płynniejszy obraz. Dla gier 120 Hz jest zalecane, aby uzyskać płynną rozgrywkę, szczególnie w dynamicznych i szybkich grach.
 • Czas reakcji i input lag: Niski czas reakcji i input lag (opóźnienie wejścia) są istotne dla szybkiej i responsywnej rozgrywki. Szukaj telewizorów z niskim opóźnieniem, szczególnie jeśli grasz w gry wymagające szybkich reakcji.
 • Rozdzielczość obrazu: 4K (3840 x 2160 pikseli) jest obecnie standardem, oferującym wysoką jakość i szczegółowość obrazu. Telewizory 8K są również dostępne, ale mogą być mniej istotne z punktu widzenia gier, ze względu na ograniczoną dostępność treści w tej rozdzielczości.
 • Wsparcie dla technologii HDR: High Dynamic Range (HDR) poprawia jakość obrazu, oferując lepszy kontrast, żywsze kolory i głębsze czernie. Poszukaj telewizorów z obsługą popularnych formatów HDR, takich jak HDR10, Dolby Vision lub HLG.
 • Złącza HDMI: Upewnij się, że telewizor ma wystarczającą liczbę portów HDMI, najlepiej w standardzie HDMI 2.1, który obsługuje wyższe częstotliwości odświeżania, 4K przy 120 Hz oraz funkcje takie jak Variable Refresh Rate (VRR) i Auto Low Latency Mode (ALLM).
 • Technologia panelu: OLED oferuje doskonałe czernie i szerokie kąty widzenia, ale może być droższy. LED i QLED to bardziej przystępne cenowo opcje, które również mogą oferować wysoką jakość obrazu.
 • Rozmiar i design: Wybierz rozmiar i design telewizora, który najlepiej pasuje do Twojego pomieszczenia i preferencji osobistych.
 • Funkcje dodatkowe: Funkcje takie jak VRR (Variable Refresh Rate) i ALLM (Auto Low Latency Mode) są ważne dla zapewnienia płynnej rozgrywki bez zacięć i opóźnień. Wsparcie dla AMD Freesync lub Nvidia G-Sync również może być ważne dla zapewnienia kompatybilności z konkretnymi kartami graficznymi.
 • System Smart TV: Jeśli planujesz używać telewizora również do oglądania treści streamingowych lub korzystania z aplikacji, upewnij się, że system Smart TV jest intuicyjny i wspiera Twoje ulubione aplikacje.

Ile powinienem wydać na telewizor do gier?

Na telewizor do gier powinieneś wydać od 1500 PLN do powyżej 10000 PLN, w zależności od potrzeb. Dla podstawowych modeli z 4K i HDR, ceny zaczynają się od 1500 do 2500 PLN. Zaawansowane telewizory z 120 Hz i niskim opóźnieniem kosztują 2500-5000 PLN. Najlepsze modele z OLED i najnowszymi technologiami przekraczają 5000 PLN.

Oto kilka ogólnych wskazówek:

 • Podstawowy zakres cenowy: Jeśli szukasz podstawowego telewizora, który nadaje się do gier, ale nie potrzebujesz najnowszych funkcji, możesz znaleźć dobre modele w przedziale cenowym od około 1500 do 2500 PLN. Te telewizory często mają rozdzielczość 4K i podstawowe wsparcie dla HDR, ale mogą mieć niższą częstotliwość odświeżania i wyższy input lag.
 • Średni zakres cenowy: Dla bardziej zaawansowanych telewizorów z lepszymi funkcjami gamingowymi, takimi jak 120 Hz częstotliwość odświeżania, niski input lag i wsparcie dla technologii takich jak HDMI 2.1, VRR (Variable Refresh Rate), możesz spodziewać się cen w przedziale od około 2500 do 5000 PLN.
 • Wyższy zakres cenowy: Jeśli chcesz najwyższej jakości telewizora do gier z najnowszymi technologiami, takimi jak OLED, zaawansowane wsparcie HDR (np. Dolby Vision), wysoką częstotliwość odświeżania, niski input lag i najnowsze złącza, możesz spodziewać się cen powyżej 5000 PLN, a w niektórych przypadkach nawet powyżej 10000 PLN.

Pamiętaj, że ceny mogą się różnić w zależności od marki, modelu, rozmiaru ekranu i regionu sprzedaży. Zaleca się również, aby sprawdzić recenzje, porównać modele i skorzystać z promocji lub wyprzedaży, aby uzyskać najlepszą wartość w ramach swojego budżetu.

Czy 55 cali w telewizorze do gier jest wystarczające?

Tak, 55 cali jest zazwyczaj wystarczające dla telewizora do gier i jest to popularny rozmiar, który oferuje dobry kompromis między immersyjnym doświadczeniem a przystępną ceną oraz wielkością, pasującą do większości pomieszczeń. Oto kilka kluczowych aspektów, które warto rozważyć:

 • Rozmiar pomieszczenia: W mniejszych pokojach 55-calowy telewizor zapewnia wystarczająco duży obraz, aby gra była immersyjna, nie dominując przy tym przestrzeni.
 • Odległość od ekranu: Dla optymalnego doświadczenia zaleca się siedzenie w odległości około 1,5-2,5 razy większej niż przekątna ekranu telewizora. W przypadku telewizora 55-calowego oznacza to odległość około 2,1-3,5 metra.
 • Rozdzielczość i jakość obrazu: Telewizory 55-calowe są powszechnie dostępne w rozdzielczości 4K, co zapewnia wysoką jakość obrazu i szczegółowość, nawet przy bliższym oglądaniu.
 • Zastosowanie: Jeśli planujesz używać telewizora głównie do gier, 55 cali zapewnia wystarczająco dużą powierzchnię do zanurzenia się w grze, jednocześnie umożliwiając dostrzeżenie ważnych detali.
 • Budżet: Telewizory 55-calowe zazwyczaj oferują lepszy stosunek jakości do ceny w porównaniu z większymi modelami, co czyni je dobrym wyborem dla osób z ograniczonym budżetem.

Podsumowując, 55-calowy telewizor jest dobrym wyborem dla większości graczy, oferując zrównoważony rozmiar ekranu, wysoką jakość obrazu i przystępność cenową.

Z jakiej firmy są dobre telewizory do gier?

Dobre telewizory do gier produkują między innymi Sony, Samsung, LG, Hisense, TCL i Panasonic, telewizory tych firm są dobrze oceniane przez graczy ze względu na ich wydajność, jakość obrazu i funkcje gamingowe.

Oto niektóre z najbardziej znanych:

 • Sony: Znana z wysokiej jakości obrazu, zwłaszcza w modelach OLED, Sony oferuje telewizory z doskonałą reprodukcją kolorów, niskim input lagiem i wsparciem dla najnowszych technologii, takich jak HDMI 2.1, co jest kluczowe dla konsol nowej generacji.
 • Samsung: Jeden z czołowych producentów telewizorów, Samsung oferuje szeroką gamę modeli QLED, które są cenione za jasność, intensywność kolorów i wsparcie dla technologii gamingowych, takich jak Variable Refresh Rate (VRR) i Auto Low Latency Mode (ALLM).
 • LG: LG jest liderem w produkcji telewizorów OLED, które są doskonałe do gier dzięki swoim głębokim czerniom, szerokim kątom widzenia i szybkiemu czasowi reakcji. Wiele modeli LG wspiera także technologie takie jak Nvidia G-Sync i AMD FreeSync.
 • Hisense: Oferuje telewizory z dobrym stosunkiem jakości do ceny, w tym modele z technologią ULED, które są dobrze oceniane za jakość obrazu i wsparcie dla funkcji gamingowych w przystępniejszym przedziale cenowym.
 • TCL: Znana z oferowania telewizorów o dobrej jakości w przystępnych cenach, TCL produkuje modele z wsparciem dla 4K, HDR i niskiego input lagu, co czyni je atrakcyjnym wyborem dla graczy szukających budżetowych opcji.
 • Panasonic: Choć mniej popularna na rynku gamingowym, Panasonic produkuje telewizory o wysokiej jakości obrazu, z dobrym wsparciem dla HDR, które mogą być dobrą opcją dla graczy.

Przy wyborze telewizora do gier zaleca się zwrócenie uwagi na specyfikacje techniczne, recenzje i opinie użytkowników, aby upewnić się, że wybrany model spełnia indywidualne potrzeby i preferencje.

Jaki telewizor do gier OLED czy QLED?

Do gier najlepszy będzie telewizor OLED. Technologia OLED zapewnia natychmiastową reakcję pikseli i wyjątkowe kontrasty, co jest szczególnie ważne w grach wymagających szybkiej reakcji i głębi wizualnej. OLED oferuje głębsze czernie i lepszą reprodukcję kolorów niż QLED, co przekłada się na bardziej realistyczne i zanurzające doznania w grach. Dodatkowo, OLED ma lepsze kąty widzenia, co jest istotne podczas gry w grupie.

Oto kluczowe różnice, które pomogą ci podjąć decyzję:

 • OLED (Organic Light-Emitting Diode):
  • Czarne kolory: OLED oferuje idealnie czarne kolory, ponieważ każdy piksel jest samoświecący i może być całkowicie wyłączony.
  • Kąty widzenia: OLED zapewnia szerokie kąty widzenia bez utraty jakości obrazu.
  • Czas reakcji: Telewizory OLED mają bardzo szybki czas reakcji, co jest korzystne w szybkich grach.
  • Ryzyko wypalania ekranu: W telewizorach OLED istnieje ryzyko wypalania obrazu przy długotrwałym wyświetlaniu statycznych elementów, co może być problemem dla niektórych gier z trwałymi interfejsami użytkownika.
  • Cena: Zazwyczaj OLED jest droższy od QLED.
 • QLED (Quantum Dot LED):
  • Jasność: Telewizory QLED mogą osiągać wyższą jasność niż OLED, co jest korzystne w dobrze oświetlonych pomieszczeniach.
  • Nasycenie kolorów: Quantum Dots zapewniają żywe i nasycone kolory, szczególnie przy wyższym poziomie jasności.
  • Żywotność i ryzyko wypalania: QLED ma mniejsze ryzyko wypalania ekranu w porównaniu do OLED i często oferuje dłuższą żywotność panelu.
  • Cena: Telewizory QLED są zazwyczaj tańsze niż OLED i oferują różnorodne opcje w różnych przedziałach cenowych.

Podsumowanie:

 • Wybierz OLED, jeśli priorytetem jest dla Ciebie jakość obrazu z doskonałymi czerniami, szybkim czasem reakcji i szerokimi kątami widzenia, a nie martwisz się o ryzyko wypalania ekranu i masz większy budżet.
 • Wybierz QLED, jeśli preferujesz telewizor o większej jasności, mniejszym ryzyku wypalania ekranu, dłuższej żywotności i szukasz bardziej przystępnego cenowo rozwiązania.

Pamiętaj, że oba typy telewizorów mogą oferować doskonałe doświadczenia gamingowe, więc warto również rozważyć inne funkcje ważne dla gier, takie jak częstotliwość odświeżania, input lag, wsparcie dla HDR, oraz złącza HDMI 2.1.

Sprawdź też:

Ranking telewizorów

Ranking telewizorów 55 cali

Ranking telewizorów 65 cali

Ranking telewizorów 75 cali

Ranking telewizorów QLED

Ranking telewizorów OLED

Ranking telewizorów do 1000zł

Ranking telewizorów do 2000zł

Ranking telewizorów 32 cale

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *