Jak odzyskać hasło do kamer IP?

Jak odzyskać hasło do kamer IP

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że zapomniałeś hasła do swojej kamery IP? Nie jest to nic przyjemnego i często prowadzi do dużych problemów. W tym artykule podpowiadamy jak odzyskać hasło do monitoringu.

Jak odzyskać hasło do kamery IP?

Przyciśnięcie i przytrzymanie przycisku reset przez kilka sekund, powoduje powrót kamery do ustawień fabrycznych. Kamerę należy następnie zainicjować za pomocą odpowiedniego oprogramowania lub rejestratora tego samego producenta. w przypadku kamer IP firmy Hikvision możemy też zrobić to za pomocą programu SADP. Służy do tego celu funkcja forgot password.

Generuje ona plik który przesyłamy do producenta, a serwis firmy odsyła nam przerobiony plik kasujący hasło. W kamerach Dahua podobnie działa oprogramowanie Config Tool.

W tych kamerach jeśli mamy je przypisane do aplikacji DMSS możemy to zrobić też logując się na kamerę za pomocą komputera i zaznaczając opcję forgot password. Spis fabrycznych haseł z adresami IP można też znaleźć na stronie https://www.ispyconnect.com/userguide-default-passwords.aspx. Do wielu kamer możemy otrzymać hasło aktywne przez jeden dzień.

Wystarczy tylko podać numer seryjny urządzenia a serwis danej firmy potrafi wygenerować hasło aktywne na dany dzień. Taka opcja daje nam możliwość zmiany hasła.

 

Open this in UX Builder to add and edit content

Jak odzyskać hasło do kamery IP WiFi?

Hasło do kamery WiFi możemy tylko zresetować. Podobnie jak kamery przewodowe IP, kamery WiFi posiadają przycisk reset, który najczęściej znajduje się obok gniazda na pamięć SD. Jest on najczęściej ukryty pod osłoną gniazda SD na spodzie kamery typu bullet lub wewnątrz obudowy w przypadku kamer kopułkowych.

Możemy to też wykonać za pomocą dedykowanego oprogramowania producenta kamery.

Reset kamery IP bez przycisku

Reset kamery możemy przeprowadzić z poziomu przeglądarki lub oprogramowania fabrycznego w menu kamery, uruchamiając funkcję reset to default.

Po tym zabiegu wszystkie dotychczasowe ustawienia kamery zostaną zmienione do ustawień fabrycznych, włącznie z hasłem dostępu.

Jak zresetować rejestrator do monitoringu?

Rejestrator resetujemy za pomocą funkcji resetowania do ustawień fabrycznych z poziomu menu rejestratora. Jeżeli zapomnieliśmy hasła to możemy to zrobić za pomocą dedykowanego oprogramowania lub hasła wygenerowanego przez producenta. Reset też możemy wykonać na płycie głównej rejestratora.

Open this in UX Builder to add and edit content

Jak złamać hasło do kamery?

Jeżeli jesteśmy właścicielem kamery to nie ma potrzeby złamania hasła.

Wystarczy zresetować kamerę za pomocą przycisku reset lub dedykowanym oprogramowaniem.

Hasło fabryczne Hikvision

W nowych kamerach Hikvision nie ma hasła fabrycznego.

Podajemy je sami podczas inicjowania kamery za pomocą programu SADP lub rejestratora IP Hikvision. W starszych modelach występowały:

  1. user: admin password: admin

adres IP: 192.168.0.0.64

Hasło fabryczne Dahua

W nowych kamerach Dahua IPC nie ma hasła fabrycznego.

Podajemy je sami podczas inicjowania kamery za pomocą programu Config Tool lub rejestratora IP Dahua. W starszych modelach występowały:

  1. user: admin , password: 12345
  2. user: 666666 , password: 666666
  3. user: 888888 , password: 888888

adres IP: 192.168.1.108.

Hasło fabryczne BCS

W nowych kamerach BCS nie ma hasła fabrycznego.

Podajemy je sami podczas inicjowania kamery za pomocą programu BCS Line lub rejestratora IP BCS. W starszych modelach występowały:

  1. user: admin , password: admin
  2. user: 888888 , password: 888888

adres IP: 192.168.1.108

Sprawdź nasz ranking TOP 10 kamer IP w 2023 roku!

4 thoughts on “Jak odzyskać hasło do kamer IP?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *