Najlepsze aplikacje do kamer IP

Najlepsze-aplikacje-do-kamer-IP-1400x788

Jaka aplikacja do kamery IP?

Korzystanie z kamery internetowej w telefonie jest bardzo proste. Wystarczy pobrać odpowiedni program, następnie uruchomić go i zeskanować kod QR kamery. Nieco trudniejsza jest obsługa aplikacji na urządzenia stacjonarne. Tymczasem, na rynku dostępnych jest wiele programów do kamer IP. Jaką wybrać? Przedstawiamy najlepsze aplikacje do obsługi kamer IP!

Jaka aplikacja do kamer IP wybrać?

Istnieje wiele różnych programów do kamery IP, ale nie wszystkie oferują pełen zakres funkcji.

Najlepszą aplikacją jest zawsze ta stworzona przez producenta danej kamery czy rejestratora. Jeśli wybierzemy aplikację producenta, mamy gwarancję, że będzie ona kompatybilna z naszym sprzętem. Dzięki temu zyskujemy większą kontrolę i możliwość wykorzystania wszystkich zaawansowanych funkcji monitoringu IP.

Open this in UX Builder to add and edit content

Najlepsze aplikacje do kamer IP

Przy wyborze marki kamery warto sprawdzić funkcjonalność dedykowanych programów do monitoringu dla danej marki kamery IP. Aplikacje poszczególnych marek systemów monitoringu mogą bardzo różnić się pod względem dostępnych funkcji i łatwości obsługi.

Hikvision iVMS-4200To najpopularniejsza aplikacja do podglądu kamer IP Hikvision, która pozwala na oglądanie na żywo materiału wideo, odtwarzania i konfiguracji z kamer i rejestratorów Hikvision. Za pomocą tej aplikacji obsłużymy też wiele innych urządzeń jak kontrola dostępu, system alarmowy czy videodomofon.

SmartPSS – jest to stosunkowo prosta w obsłudze ale też i o bardzo dużych możliwościach aplikacja do obsługi urządzeń marki Dahua i BCS. Za pomocą tej aplikacji obsłużymy wszystkie funkcje kamer, rejestratorów, videodomofonów, kontroli dostępu i alarmu.

DSS – to następna nowsza aplikacja firmy Dahua o jeszcze bardziej rozbudowanych możliwościach. Aplikacja występuje w wersji darmowej DSS Express i płatnej DSS Pro. Jest to bardzo zaawansowane narzędzie do wykorzystania głównie przez profesjonalistów w centrach monitoringu.

BCS Manager – To dedykowana aplikacja do obsługi kamer i rejestratorów wszystkich serii urządzeń marki BCS włącznie z analogowymi HDCVI.

Ponadto w ofercie BCS występują też aplikacje dedykowane tylko do danej serii, takich jak BCS Line, BCS Point, BCS View czy BCS Basic.

 

Open this in UX Builder to add and edit content

Najlepsze aplikacje do kamer IP WiFi?

Generalnie wszystkie programy do obsługi kamer IP wyżej wymienione rónwnież obsługują kamery WiFi.

Kamera IP WiFi jest bardzo podobną kamerą jak kamera IP, ale różni się interfejsem komunikacyjnym.

Istnieją aplikacje producentów którzy specjalizują się tylko w produkcji kamer WiFi.

Jednym z dobrych programów do kamer WiFi może być aplikacja firmy Dahua do kamer WiFi o nazwie IMOU.

Aplikacja IMOU pracuje na urządzeniach mobilnych iOS, Android i stacjonarnych pod kontrolą Windows.

Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie do prostego montażu i o dużych możliwościach w stosunku do ceny. Aplikacja posiada duże możliwości i jest bardzo łatwa to skonfigurowania. Aplikacja obsługuje kamery obrotowe, śledzenie ludzi i pojazdów, ochronę perymetryczną i wiele innych zaawansowanych funkcji. Bardzo ciekawą opcją tego oprogramowania jest możliwość darmowego zapisu obrazu bezpośrednio na chmurze producenta.

Innym producentem który można polecić jest aplikacja do kamer EZVIZ.

Jest to aplikacja o podobnych możliwościach jak IMOU, posiada też obsługę zapisu w chmurze z tą różnicą że darmowe jest tylko pierwsze 30 dni. Zaletą tego rozwiązania jest współpraca z urządzeniami Hikvision.

Aplikacja do monitoringu na telefon

Oto kilka najlepszych aplikacji dla popularnych kamer IP

Hikvision iVMS-4500 – ta aplikacja została zaprojektowana do sterowania nowoczesnymi sieciowymi rejestratorami wideo Hikvision i systemami cyfrowych rejestratorów wideo. Oferuje łatwy w użyciu interfejs z dostępem do wszystkich funkcji

Hik-Connect – to stosunkowo nowe oprogramowanie do obsługi urządzeń firmy Hikvision.

Jest bardzo proste i intuicyjne w obsłudze. Istnieje też jego bardziej rozbudowana wersja

Hik-ProConnect – dedykowana raczej dla instalatorów systemów.

DMSS Dahua – to nowa odsłona mobilnej wersji oprogramowania do zarządzania kamerami Dahua, a także innymi systemami monitoringu IP. Aplikacja ta oferuje takie funkcje jak zdalny podgląd i sterowanie, odtwarzanie nagrań oraz dostęp do transmisji na żywo na kompatybilnych urządzeniach. Obsługuje też kamery urządzenia BCS.

Posiada bardzo duże możliwości sterowania sterowania kamerami z funkcjami inteligentnymi.

Do biegłego posługiwania się zaawansowanymi funkcjami wymaga już jednak dużo wprawy.

Reolink – aplikacja ta współpracuje z gamą kamer wideo firmy Reolink. Zapewnia ona dostęp do zdalnego monitoringu, odtwarzania nagrań i ustawień kamery.

Program posiada intuicyjny interfejs i nadaje się zarówno do domowych jak i komercyjnych systemów monitoringu.

BCSLine –  Aplikacja BCSLine przeznaczona jest do współpracy z rejestratorami cyfrowymi BCS. Aplikacja pozwala na monitorowanie dużej ilości kamer IP z jednego interfejsu, a także konfigurację ustawień kamer i nagrywanie filmów w wysokiej rozdzielczości. Aplikacja bardzo zbliżona wyglądem i funkcjami z aplikacją firmy Dahua. Trzeba podkreślić że aplikacje BCS nie są kompatybilne z urządzeniami Dahua bez wykupienia dodatkowej licencji.

Open this in UX Builder to add and edit content

Jaki program wybrać do podglądu kamer przez internet?

Najlepiej wybrać dedykowaną aplikację która z kamerami lub rejestratorem może łączyć się za pomocą chmury. Bardzo ułatwia nam to komunikację i poprawia bezpieczeństwo całego systemu.

Takie aplikacje są szeroko dostępne dla niemal każdej marki kamer IP i systemów NVR, takich jak Hikvision, Dahua czy BCS. Przykładowo, aplikacja iVMS-4500 firmy Hikvision pozwala nam połączyć się z setkami kamer dzięki wykorzystaniu technologii chmury, a także możemy zdalnie oglądać strumień na żywo.

Dla tych którzy wybiorą połączenie przewodowe, większość marek oferuje własne oprogramowanie do zarządzania kamerami i systemami NVR. Na przykład Reolink dostarcza aplikację Reolink Client, za pomocą której można połączyć się bezpośrednio z urządzeniami za pomocą kabla sieciowego.

Istnieje też możliwość obsługi systemów monitoringu za pomocą przeglądarki internetowej ale tę formę polecam do stosowania w sieci lokalnej.

Niezależnie od tego, jaką aplikację do obsługi kamer IP wybierzesz dla swojego telefonu, pamiętaj, aby sprawdzić opinie użytkowników.

Sprawdź nasz ranking TOP 10 kamer IP w 2023 roku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *