Najlepsze bezprzewodowe kamery WiFi do monitoringu w 2023 roku: TOP 6

Najlepsze bezprzewodowe kamery WiFi do monitoringu w 2023 roku: TOP 6

Jak sprawdziliśmy kamery bezprzewodowe?

Analizując cenę, jakość obrazu, niezawodność, konfigurację, funkcje, noktowizor i opinie klientów, wybraliśmy najlepsze bezprzewodowe kamery monitoringu. Testowaliśmy je samodzielnie oraz uwzględniliśmy recenzje ekspertów i klientów.

Najlepsze bezprzewodowe kamery WiFi do monitoringu – TOP6:

Najlepsze bezprzewodowe kamery WiFi do monitoringu

kamery wifi ranking

1. Najlepszy budżetowa kamera Wifi

Kamera IP IMOU CRUISER SE IPC-S41FP

imou

Kamera IP Imou Cruiser SE 4MPx to doskonałe narzędzie do monitoringu w jakości 4MPx, wyposażone w obiektyw o ogniskowej 3,6 mm. Dzięki temu że kamera pozwala na obrót z pełnym zakresem widzenia od 0 do 355 stopni w poziomie i od 0 do 90 stopni w pionie można bieżąco obserwować każdy kąt swojego domu. Kamera ta jest również bardzo odporna na warunki atmosferyczne, dzięki czemu można ją zainstalować na zewnątrz swojego domu bez obaw że ulegnie awarii.

Wbudowany reflektor aktywnie odstrasza nieproszonych gości, a dzięki dwóm wbudowanym reflektorom, kamera może także służyć jako zewnętrzne oświetlenie. Kolorowy obraz o wysokim poziomie jasności i cztery tryby pracy w ciemności zapewniają niezwykle wyraźny obraz z kamery, niezależnie od warunków oświetleniowych.

Kamera IP Imou Cruiser SE 4MPx nagrywa materiał wideo na kartę microSD o pojemności do 256 GB,rejestratorze NVR(należy sprawdzić kompatybilność) lub w chmurze IMOU, dzięki czemu można mieć dostęp do nagranych materiałów z każdego miejsca na świecie, za pośrednictwem Internetu. Można także ustawić kamerę tak, aby nagrywała tylko w przypadku wykrycia ruchu lub aby nagrywała ciągle.

Opcja nagrywania w chmurze IMOU jest darmowa przez okres próbny(1 miesiąc), jednak po jego zakończeniu wymaga dodatkowej opłaty. Kamera szybko wykrywa ludzkie postacie, co pozwala na szybką reakcję w przypadku niepożądanych gości. Kamera ta dzięki zaawansowanym parametrom i niskiej cenie wydaje się być ciekawą propozycją na tani monitoring.

KAMERA IP IMOU CRUISER SE IPC-S41FP

2. Najlepsza kamera zewnętrzna Wifi

Kamera Zewnętrzna CCTV POE 5Mpx Obrotowa ZOOM ORLLO R2

orllo

Orllo R2 to wysokiej jakości kamera IP z funkcją obrotu 360 stopni i trybem nocnym o zasięgu aż do 60 metrów. Doskonale sprawdza się w profesjonalnym zastosowaniu, takim jak monitorowanie miejsc publicznych, parkingów, posesji, czy budynków użyteczności publicznej.

Dzięki wysokiej rozdzielczościi obrazu 5MPx oraz procesorowi Hisilicon Firmy Huawei, kamera umożliwia precyzyjną identyfikację osób lub pojazdów w każdych warunkach oświetleniowych. Ponadto, zoom optyczny 22-krotny umożliwia zbliżenie bez utraty ostrości, co pozwala na dokładne przyjrzenie się detalom.

Inteligentna analiza obrazu (AI IVS) pozwala na wykrywanie ludzi, a powiadomienia push umożliwiają natychmiastowe reagowanie na wykryte zagrożenie. Funkcja patrolowania pozwala na podążanie po ustalonej ścieżce, co jeszcze bardziej zwiększa skuteczność monitoringu.

Kamera pozwala na podgląd na żywo na telefonie, tablecie lub komputerze, a powiadomienia alarmowe umożliwiają natychmiastowe reagowanie na sytuacje wymagające uwagi. Nagrywanie jest możliwe na karcie SD do 256 MB oraz dzięki obsłudze standardu ONVIF na rejestrator NVR.

Zasilanie POE umożliwia łatwe podłączenie kamery bez konieczności stosowania dodatkowych przewodów, a aplikacja na system Android i IOS umożliwia zdalny podgląd oraz funkcję zdalnego dostępu P2P ORLLO VISION. Kamera umożliwia również ustawienie zautomatyzowanych 220 pozycji presetów i 3 ścieżek, co jeszcze bardziej ułatwia monitorowanie obszaru

Kamera Zewnętrzna CCTV POE 5Mpx Obrotowa ZOOM ORLLO R2

3. Najlepsza kamera wewnętrzna Wifi

Kamera IP WiFi Reolink E1 Zoom-V2

reolink

Kamera IP Wi-Fi Reolink E1 ZOOM, oferuje zaawansowane funkcje w kompaktowej obudowie. Dzięki 5MPx i zoomowi optycznemu, zobaczysz więcej szczegółów niż kiedykolwiek wcześniej. Kamera Reolink E1 Zoom świetnie radzi sobie z nagrywaniem w słabym oświetleniu dzięki 10 diodom podczerwieni IR, które zapewniają wizję nocną na odległość do 12 metrów. Instalacja jest bardzo łatwa i zajmie tylko kilka minut. Można również przenieść kamerę w dowolne miejsce w razie potrzeby.

Obrót kamery o 355° i pochylenie o 50° umożliwiają kontrolowanie obszaru, który chcemy przejrzeć. Trzykrotny zoom optyczny pozwola zobaczyć szczegóły. Dwuzakresowe Wi-Fi 2,4/5 GHz oferuje większy wybór połączeń sieciowych, a dwukierunkowy dźwięk pozwala na bezpośrednią rozmowę z osobami lub zwierzętami, które są w polu widzenia kamery.

Kamera Reolink E1 Zoom posiada funkcję wykrywania ruchu, która natychmiast ostrzega, gdy kamera wykryje ruch. Możesz również nagrywać w ciągły sposób, po wykryciu ruchu lub tylko w zaplanowanym czasie. Nagrania można przechowywać na karcie microSD, w chmurze, na serwerze FTP lub na Reolink NVR.

Aplikacja mobilna pozwala na otrzymywanie natychmiastowych powiadomień push, a także na wysyłanie alertów e-mail z klipami ruchomymi lub migawkami. Po wykryciu ruchu możesz uruchomić głośną syrenę lub dostosować własny komunikat głosowy.

Kamera Reolink E1 Zoom to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad swoim domem lub biurem. Dzięki niej zawsze można na bieżąco sprawdzać, co dzieje w domu podczas naszej nieobecności.

Kamera IP WiFi Reolink E1 Zoom-V2

4. Najlepsza kamera z widzeniem nocnym Wifi

Kamera Przemysłowa Zewnętrzna Obrotowa Zoom 30x WiFi 6 ORLLO Z15

orllo

Kamera Przemysłowa WiFi Orllo Z15  to nowoczesne narzędzie do monitoringu, które oferuje wiele funkcji zapewniających skuteczną ochronę. Kamera oferuje inteligentną analizę obrazu (AI IVS), która umożliwia wykrywanie ludzi oraz śledzenie ich ruchu, w tym autotracking w poziomie i pionie. Dodatkowo, kamera może automatycznie patrolować ustawiony obszar, podążając za ludźmi lub zgodnie z wcześniej ustawioną ścieżką.

Kamera przemysłowa WiFi Orllo Z15 jest także wyposażona w dwustronną komunikację głosową, co umożliwia łatwe porozumiewanie się z osobami w pobliżu kamery. Dzięki połączeniu technologii WiFi 6, kamera zapewnia stabilne połączenie, porównywalne z połączeniem przewodowym.

Wysoka jakość obrazu jest zapewniona dzięki rozdzielczości 4Mpx 2.7K (2688x1520p) oraz pełnemu zakresowi obrotu 360°. Dodatkowo, kamera oferuje zasięg w nocy do 150 metrów dzięki 6 diodom IR oraz 3 diodom laserowym LED.

Kamera Przemysłowa WiFi POE może być łatwo zainstalowana i podłączona przez każdego użytkownika, a jej niski pobór prądu pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy. Kamera oferuje też wiele opcji nagrywania, w tym nagrywanie w systemie H264+, o 30% więcej nagrań na karcie microSD oraz nagrywanie według ustalonych harmonogramów.

Dzięki możliwości dostępu do kamery dla dowolnej ilości użytkowników, jednoczesny podgląd na żywo jest dostępny dla 4 różnych urządzeń. Kamera WiFi Orllo Z15 również współpracuje z rejestratorami NVR poprzez obsługę protokołu ONVIF 2.4.

Kupując tę kamerę otrzymujemy pakiet ORLLO, w skład którego wchodzi polska aplikacja, bezpłatne aktualizacje oraz wsparcie techniczne. Kamera ta dzięki diodom laserowym osiąga bardzo duże zasięgi podświetlenia nocnego (150m). Diody te dają bardzo równomierną i skupioną wiązkę na dużych dystansach co w przypadku kamery o tak dużym zoomie nie jest bez znaczenia.

Kamera IP Orllo Zewnętrzna Obrotowa 360 Stopni POE 30x zoom Wi-Fi Z15

5. Najlepsza żywotność baterii Wifi

KAMERA BEZPRZEWODOWA EZVIZ BC1C + PANEL SOLARNY

eziz

Kamera bezprzewodowa EZVIZ BC1C to wysokiej jakości urządzenie, które dzięki przetwornikowi CMOS 1/2,8 cala 4 megapiksele ze skanowaniem progresywnym oraz obiektywowi o ogniskowej 2,8 mm przy F1,6 i kącie widzenia 116° (po przekątnej) zapewnia wyraźny obraz w rozdzielczości 2K+ z możliwością obserwacji w nocy na odległość do 10m.

Kamera posiada adaptacyjną migawkę, filtr podczerwieni z automatycznym przełączaniem oraz cyfrową redukcję szumów 3D DNR, co zapewnia wyraźny obraz o każdej porze dnia i nocy. Kompresja wideo H.265/H.264 pozwala na przesyłanie obrazu z maksymalną szybkością transmisji bitów wynoszącą 2 Mb/s. Co niewątpliwie bardzo oszczędza miejsce na karcie SD.

Kamera EZVIZ BC1C działa w zakresie częstotliwości 2,4–2,4835 GHz i dodatkowo, wyposażona jest w wbudowany dysk eMMC 32 GB oraz umożliwia zapis danych w chmurze EZVIZ.

Dzięki pojemności baterii wynoszącej 10 400 mAh, kamera może działać przez nawet 270 dni na jednym ładowaniu. Można ją również podłączyć do panelu słonecznego EZVIZ w celu bezpośredniego zasilania.

Inteligentne funkcje kamery obejmują wykrywanie ludzi za pomocą sztucznej inteligencji oraz możliwość tworzenia własnych komunikatów głosowych witających gości lub odstraszających intruzów.

Kamera jest łatwa w instalacji oraz sterowana przez aplikację EZVIZ App lub sterowanie głosowe „Hey Google” lub „Alexa”. Dzięki dwukierunkowej komunikacji głosowej, możesz widzieć i słyszeć gości, a także z nimi rozmawiać. Wszystkie te funkcje sprawiają, że kamera bezprzewodowa pracująca na zasilaniu akumulatorowym EZVIZ BC1C to idealne rozwiązanie w miejscach gdzie nie jesteśmy w stanie dostarczyć zasilania lub poprostu potraktować ją jako bardziej mobilną kamerę zewnętrzną. Należy też napomknąć że kamera ta w połączeniu z panelem solarnym potrafi bardzo wydłużyc czas bez ładowania akumulatora.

KAMERA BEZPRZEWODOWA EZVIZ BC1C + PANEL SOLARNY

6. Najlepsza ultra budżetowa kamera Wifi

Kamera IP EasyCam wewnętrzna obrotowa WiFi Tuya 3MP EC-3GD6IR

easycam

Kamera IP EasyCam EC-3GD6IR WiFi to urządzenie, które pozwala na monitorowanie pomieszczeń z dowolnego miejsca na świecie. Najważniejsze cechy kamery to wysoka jakość obrazu 3MPx, możliwość zapisu nagrań na karcie microSD oraz polskie komunikaty głosowe.

Funkcja DETEKCJI LUDZI oraz inteligentne śledzenie pozwala na szybką identyfikację osób oraz obiektów poruszających się w polu widzenia kamery. Dzięki wbudowanym diodom IR, kamera zapewnia widoczność w nocy na odległość do 10 metrów, co pozwala na pełną obserwację pomieszczenia przez całą dobę.

Kamera posiada dwukierunkową rozmowę, co umożliwia łatwą komunikację z rodziną lub zwierzętami w domu. Dodatkowo, za pomocą aplikacji TUYA można sterować obiektywem kamery, co pozwala na pełną kontrolę nad tym, co dzieje się w monitorowanym pomieszczeniu.

Kamera IP EasyCam EC-3GD6IR jest wyposażona w mikrofon oraz system głośników, co umożliwia rozmowę w czasie rzeczywistym z osobami przed kamerą. Dzięki dedykowanej aplikacji mobilnej TUYA, można łatwo sterować kamerą oraz odtwarzać nagrania.

Kamera posiada funkcję automatycznego śledzenia oraz wbudowany slot na kartę MicroSD do 128GB, dzięki czemu możliwe jest przechowywanie aż do 3 tygodni nagrań. Funkcjonalność i zaawansowana technologia przetwarzania obrazu sprawiają, że kamera IP EasyCam EC-3GD6IR to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą mieć kontrolę nad swoim domem czy biurem.

KAMERA IP EASYCAM WEWNĘTRZNA OBROTOWA WIFI TUYA 3MP EC-3GD6IR

Pytania dotyczące bezprzewodowych kamer bezpieczeństwa

Co to znaczy że kamery są bezprzewodowe?

Termin “bezprzewodowe kamery” oznacza, że kamery te nie wymagają przewodów do transmisji sygnału obrazu ani do zasilania. Kamera bezprzewodowa zewnętrzna z własnym zasilaniem to model, który działa na zasilanie bateryjne lub solarnym, eliminując konieczność podłączenia do sieci elektrycznej. Natomiast kamera bezprzewodowa z własnym zasilaniem może być używana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, również korzystając z niezależnych źródeł zasilania, co ułatwia instalację i zapewnia większą elastyczność.

Ile powinienem wydać na kamerę bezpieczeństwa domowego?

Koszt kamery bezpieczeństwa domowego może się różnić w zależności od funkcji i jakości. Można znaleźć solidne kamery w przedziale cenowym od 100 do 300 zł, jednak bardziej zaawansowane modele mogą kosztować nawet 1000 zł lub więcej.

Czy lepsze są kamery przewodowe czy bezprzewodowe?

Wybór między kamerami przewodowymi a bezprzewodowymi zależy od preferencji i potrzeb. Kamery przewodowe są nieco trudniejsze w instalacji, ale mogą być bardziej niezawodne, szczególnie w dużych obiektach. Kamery bezprzewodowe są łatwiejsze w montażu i mogą być łatwo przemieszczane, ale mogą być podatne na zakłócenia sygnału.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kamery bezpieczeństwa domowego?

Przy wyborze kamery zwróć uwagę na jakość obrazu, kąt widzenia, wykrywanie ruchu, możliwość nagrywania dźwięku, opcje przechowywania, łatwość konfiguracji, kompatybilność z innymi urządzeniami oraz, jeśli to konieczne, odporność na warunki atmosferyczne.

Czy kamery bezpieczeństwa domowego są tego warte?

Tak, kamery bezpieczeństwa domowego mogą przynieść wiele korzyści, takich jak zdolność monitorowania domu na odległość, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa czy zgromadzenie dowodów w razie włamania.

Czy moja kamera bezpieczeństwa może zostać zhakowana?

Tak, choć ryzyko jest stosunkowo niskie, kamery bezpieczeństwa mogą zostać zhakowane. W celu zminimalizowania ryzyka, upewnij się, że używasz silnych haseł, aktualizujesz oprogramowanie i korzystasz z zabezpieczonych sieci Wi-Fi.

Czy kamera bezpieczeństwa sprawdzi się jako monitor dla dziecka/zwierzaka?

Tak, wiele kamer bezpieczeństwa można używać jako monitoring dla dziecka lub zwierzaka, szczególnie te z funkcją dwukierunkowego dźwięku i wykrywaniem ruchu.

Czy kamera wewnętrzna może pełnić podwójną funkcję, patrząc przez okno?

Kamera wewnętrzna może być używana do monitorowania obszarów na zewnątrz przez okno, jednak obraz może być nieco gorszej jakości z powodu odbicia światła lub przeszkód takich jak rolety czy szyby.

Czy kamery bezpieczeństwa potrzebują Wi-Fi?

Większość bezprzewodowych kamer bezpieczeństwa korzysta z Wi-Fi do przesyłania obrazu i danych. Jednak istnieją także kamery, które korzystają z technologii komunikacji bezprzewodowej innego rodzaju, np. 4G LTE. Przewodowe kamery nie potrzebują Wi-Fi, ale mogą wymagać połączenia z internetem przez kabel Ethernet, jeśli chcesz zdalnie monitorować obraz.

Czy mogę używać kamer bezpieczeństwa z moimi inteligentnymi urządzeniami domowymi?

Tak, wiele kamer bezpieczeństwa jest kompatybilnych z inteligentnymi urządzeniami domowymi, takimi jak asystenci głosowi (np. Amazon Echo, Google Home), oświetlenie, alarmy i termostaty. Przed zakupem sprawdź, czy dana kamera współpracuje z Twoim systemem inteligentnego domu.

Kiedy wynaleziono kamery bezpieczeństwa?

Pierwsze kamery wideo zostały wynalezione w latach 20. XX wieku, ale kamery bezpieczeństwa zaczęły być powszechnie używane od lat 60. XX wieku. W miarę postępu technologicznego kamery te stały się coraz bardziej zaawansowane i dostępne dla szerokiego grona odbiorców, w tym właścicieli domów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *