Ranking Top 8 kamer IP do monitoringu

ranking kamer ip

Ranking Top 8 kamer IP jest odzwierciedleniem dynamicznego rozwoju technologii monitoringu i bezpieczeństwa. W dzisiejszych czasach, kiedy troska o ochronę mienia i bezpieczeństwo jest priorytetem dla wielu osób, wybór odpowiedniej kamery IP ma kluczowe znaczenie. Dlatego przygotowaliśmy nasz ranking, aby pomóc Ci znaleźć najlepsze rozwiązania dostępne na rynku.

Kamera IP, znana również jako kamera sieciowa, to urządzenie do monitoringu, które przesyła obraz i dźwięk za pomocą sieci komputerowej, najczęściej przez połączenie internetowe. Kamery IP są urządzeniami cyfrowymi opartymi na technologii komputerowej, co oznacza, że ​​mogą być łatwo podłączane do sieci lokalnej lub internetowej. Pozwalają na zdalny nadzór i rejestrację obrazu w czasie rzeczywistym lub zapisu na serwerze lub urządzeniu do zapisu danych. Kamery IP są wykorzystywane w wielu zastosowaniach, w tym w monitoringu domowym i przemysłowym, do zabezpieczania mienia a także monitorowania przestrzeni publicznych. Dzięki zdalnemu dostępowi i możliwości integracji z innymi systemami, kamery IP stały się popularnym narzędziem do monitoringu i bezpieczeństwa.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem, który pomoże Ci podjąć świadomą decyzję i wybrać kamerę IP, która najlepiej sprosta Twoim oczekiwaniom i zapewni niezawodne monitorowanie.

Ranking kamer IP do monitoringu – TOP 8:

1. Najlepsza kamera IP zewnętrzna ze względu na inteligentne funkcje: Reolink Trackmix 

Reolink Trackm 

Rozdzielczość

Widzenie nocne

Łatwość obsługi i instalacji

Funkcje

Stosunek jakości do ceny

Cena

Ranking Top 8 kamer IP do monitoringu

Reolink Trackmix WIFI to kamera IP o rozdzielczości 8MPx, wyposażona w dwa obiektywy, które umożliwia pełną kontrolę obrazu. To prawdziwy kombajn inteligentnych funkcji. Dzięki funkcji śledzenia ruchu i alertom w czasie rzeczywistym, kamera automatycznie identyfikuje podejrzane obiekty i natychmiastowo wysyła powiadomienia push na połączone urządzenia. Przegląd na żywo dostępny jest w dwóch trybach: panoramicznym i zbliżeniu, co umożliwia wygodną kontrolę sytuacji.

TrackMix posiada również zaawansowaną technologię uwydatniania szczegółów i ostrości, poprawiając jakość obrazu i umożliwiając jednoczesne śledzenie ogólnej sytuacji oraz detali. Kamera może dodatkowo rozpoznawać ludzi, pojazdy i zwierzęta domowe, co skutkuje bardziej precyzyjnymi powiadomieniami.

Rozdzielczość 4K Ultra HD (8MP) w połączeniu z dwuzakresowym Wi-Fi (2,4/5 GHz) zapewnia doskonałą jakość obrazu. Wbudowane diody LED w kolorze białym oraz podczerwieni pozwalają na nagrywanie w pełnym kolorze nawet w nocy przy niewielkim oświetleniu. Kamera umożliwia nagrywanie filmów poklatkowych, dzięki czemu istotne wydarzenia mogą być zapisane w formie krótkich klipów.

Oprócz tego, kamera oferuje inteligentne odtwarzanie, pozwalające na przeszukiwanie zapisanych materiałów w oparciu o tryby detekcji oraz kontrolę osi czasu, co ułatwia odnajdywanie istotnych momentów. Użytkownik ma również możliwość dostosowania strefy ruchu, określając obszary, w których ma być aktywowana detekcja ruchu.

Kamera jest także kompatybilna z asystentem głosowym Google Assistant, co pozwala użytkownikowi w łatwy sposób sprawdzić, co dzieje się na podwórku, wystarczy tylko powiedzieć „Hej Google, pokaż mi parking” na urządzeniach takich jak Google Nest Hub lub telewizor obsługujący Chromecast.

Zalety:

 • Obrotowa kamera ze śledzeniem ruchu.

 • Dwa obiektywy: szerokokątny i teleobiektyw zoom

 • 4K 8MP Ultra HD.

 • Dwa zakresy częstotliwości Wi-Fi 2,4 i 5 GHz.

 • Automatyczne śledzenie z autofocusem.

 • Rozpoznawanie ludzi, pojazdów i zwierząt domowych.

 • Dwukierunkowe audio.

 • Nagrywanie w pełnym kolorze w nocy.

 • Nagrywanie filmów poklatkowych.

 • Inteligentne funkcje odtwarzania.

 • Definiowane pola detekcji.

 • Kompatybilność z Google Assistant.

 • Kompatybilność z Google Nest Hub i telewizorami z Chromecastem.

Wady:

 • Wykrywanie zwierząt w fazie testów beta.

 • Mały zasięg widzenia nocnego 15 metrów.

2. Najlepsza kamera IP zewnętrzna do 600 ZŁ: EZVIZ C8PF

EZVIZ C8PF

Rozdzielczość

Widzenie nocne

Łatwość obsługi i instalacji

Funkcje

Stosunek jakości do ceny

Cena

Ranking Top 8 kamer IP do monitoringu

Kamera IP EZVIZ C8PF to zaawansowane urządzenie do monitorowania i ochrony domu. Wyposażona w dwa inteligentne obiektywy, oferuje funkcje, których nie posiadają inne kamery.

Za pomocą technologii podwójnego obiektywu, kamera oferuje 8-krotny mieszany zoom, umożliwiający zarówno szerokie plany, jak i dokładne zbliżenia. Funkcja wyświetlania obrazu w obrazie pozwala na jednoczesne wyświetlenie całego obrazu panoramicznego oraz zbliżenia na interesujące elementy.

Kamera posiada zdolność wykrywania ludzi przy użyciu sztucznej inteligencji, co pomaga eliminować fałszywe alarmy. Rozmowa dwukierunkowa pozwala na komunikację z osobami przed kamerą, a tryb nocnej obserwacji w podczerwieni umożliwia monitoring nawet na odległość 30 metrów w warunkach niskiego oświetlenia.

Konstrukcja kamery jest odporna na warunki atmosferyczne, co sprawia, że może być stosowana na zewnątrz. Obsługuje karty microSD o pojemności do 512 GB, co umożliwia znacznie dłuższe przechowywanie nagrań.

Kamera korzysta z zaawansowanych technologii, takich jak szeroki zakres dynamiki sceny (WDR) oraz redukcja szumów (DNR), co przekłada się na jakość obrazu. 

Jej zdolność do pracy w sieci Wi-Fi (obsługuje standardy 802.11b/g/n) pozwala na elastyczne rozmieszczenie. Kamera wspiera różne rodzaje zabezpieczeń sieciowych.

Dzięki zastosowaniu technologii sztucznej inteligencji, kamera potrafi rozpoznawać ludzi oraz dostosować chroniony obszar.

Ogólne parametry obejmują zakres temperatury pracy od -30°C do 60°C oraz stopień ochrony IP, co oznacza, że kamera jest odporna na warunki atmosferyczne.

Zalety:

 1. Podwójny obiektyw.

 2. Zoom optyczny
 3. Tryb wyświetlania obrazu w obrazie.

 4. Obrotowa głowica kamery.

 5. Inteligentne wykrywanie ludzi.

 6. Rozmowa dwukierunkowa.

 7. stosowana na zewnątrz bez obaw o uszkodzenia.

 8. Obsługa kart microSD do 512 GB.

 9. Redukcja szumów DNR

 10. Szeroki zakres dynamiki (WDR)

Wady:

 1. Ograniczona liczba klatek na sekundę do 15.

 2. Ograniczona maksymalna szybkość transmisji bitów 2 Mb/s.

 3. Brak Wi-Fi 5GHz.

3. Najlepsza kamera IP zewnętrzna do  1000 ZŁ: Orllo R2

ORLLO R2

Rozdzielczość

Widzenie nocne

Łatwość obsługi i instalacji

Funkcje

Stosunek jakości do ceny

Kup

Ranking Top 8 kamer IP do monitoringu

Kamerą Zewnętrzna CCTV POE ORLLO R2 – wyposażona w przetwornik CMOS Sony IMX335 o wielkości 1/2.8″, ta kamera zapewnia doskonałą jakość obrazu w każdych warunkach. Co więcej, zdolność do obrotu o 360 stopni w poziomie i 93 stopnie w pionie zapewnia szerokie pole widzenia, a 22-krotny zoom optyczny umożliwia precyzyjne przybliżanie bez utraty jakości obrazu.

Jedną z najważniejszych cech, wyróżniających model ORLLO R2, jest zastosowanie inteligentnej analizy obrazu (AI IVS). Poprzez zastosowanie zaawansowanych algorytmów opartych na uczeniu maszynowym, kamera ta jest w stanie wykrywać ruch oraz rozpoznawać ludzkie postacie. W momencie identyfikacji człowieka, użytkownik otrzymuje natychmiastowe powiadomienie PUSH na swój telefon. To rozwiązanie znacząco zwiększa efektywność systemu bezpieczeństwa, minimalizując występowanie fałszywych alarmów.

Warto również podkreślić, że kamera ORLLO R2 doskonale radzi sobie w warunkach słabego oświetlenia. Jej zdolność do rejestrowania obrazu w nocy sięga aż do 60 metrów, a dodatkowo wbudowany reflektor podczerwieni zapewnia wyraźną widoczność w całkowitej ciemności.

Pod kątem łączności, kamera ORLLO R2 oferuje możliwość połączenia poprzez Wi-Fi oraz jest kompatybilna z protokołem ONVIF, co umożliwia jej integrację z różnymi systemami monitoringu. Za pomocą interfejsu sieciowego RJ45 (10/100 Mbps) zapewniona jest stabilna łączność, a wszechstronne protokoły sieciowe, takie jak TCP/IP, HTTP, FTP, RTSP, UPnP, DNS, NTP, RTP, UDP, IGMP i P2P, gwarantują pełne możliwości zarządzania oraz konfiguracji.

W zakresie trwałości, kamera ORLLO R2 posiada klasę szczelności IP66, co potwierdza jej wytrzymałość na wpływy warunków atmosferycznych, w tym opady deszczu oraz osadzający się pył. Dzięki temu, bez obaw można ją montować na zewnątrz budynków, niezależnie od panujących warunków pogodowych.

Zalety:

 • Wysoka rozdzielczość 5 Mpx.

 • Przetwornik CMOS Sony IMX335.

 • Możliwość obrotu o 360 stopni w poziomie i  93 stopnie w pionie.

 • 22-krotny zoom optyczny.

 • Inteligentna analiza obrazu (AI IVS).

 • Dobry zasięg nocny i wbudowany reflektor podczerwieni do 60 metrów.

 • Defog Mode(eliminacja mgły i mżawki)
 • FLK (Kontrola migotania)
 • 3D NR- funkcja poprawiająca obraz (filtracja szumu)
 • Kompatybilność z ONVIF

 • Wysoka klasa szczelności IP66

Wady:

 • Wysoka cena.

 • Złożoność konfiguracji.

 • Brak wbudowanego mikrofonu i głośnika.

 • Brak gniazda na pamięć SD
 • Zapis tylko na rejestratorze lub w chmurze
 
Sprawdź cenę!

4. Najlepsza kamera IP zewnętrzna do monitoringu domu: IMOU CRUISER IPC-S42FP

Najlepsza kamera zewnętrzna do monitoringu domu to kamera IMOU Cruiser IPC-S42FP

IMOU CRUISER IPC-S42FP

Rozdzielczość

Widzenie nocne

Łatwość obsługi i instalacji

Funkcje

Stosunek jakości do ceny

Cena

Ranking Top 8 kamer IP do monitoringu

Cruiser IPC-S42FP to zaawansowana kamera przeznaczona do monitorowania otoczenia w różnych warunkach. Dzięki zaawansowanym funkcjom i możliwościom śledzenia, zapewnia skuteczną ochronę i nadzór w dzień i w nocy.

Kamera ta cechuje się łatwym montażem oraz obsługą. Gwarantuje wysoką jakość obrazu i posiada stabilne połączenie WiFi o zasięgu do 50 metrów. Duży przetwornik 1/2,7 cala CMOS oraz rozdzielczość 4 Mpx (2560×1440) gwarantują wysokiej jakości obraz. Obiektyw o ogniskowej 3,6 mm i kątach widzenia wynoszących 88° poziomo, 46° pionowo, umożliwia dokładne uchwycenie szerokiego obszaru.

Niezwykle istotną cechą tej kamery jest możliwość rejestrowania kolorowego obrazu w nocy. Dzięki podświetleniu nocnemu o zasięgu do 30 metrów, kamera ta doskonale poradzi sobie nawet przy całkowitym braku naturalnego oświetlenia.

Cruiser oferuje elastyczność w ustawianiu kierunku obserwacji, dzięki możliwości obrotu w poziomie o kąt 0-355° oraz w pionie od 0% do 90°. To umożliwia dostosowanie pola widzenia w zależności od potrzeb monitorowanego obszaru.

Dwukierunkowe audio, w tym wbudowany mikrofon i głośnik, umożliwiają komunikację z osobami znajdującymi się w pobliżu kamery.

Kamera wyposażona jest w wbudowaną syrenę o głośności 110dB oraz reflektor LED, co umożliwia odstraszanie potencjalnych intruzów. Dodatkowo, detekcja ruchu oraz detekcja osób sprawiają, że kamera reaguje na istotne zdarzenia, co pozwala na szybką reakcję w przypadku podejrzanych aktywności.

Współpraca z aplikacją Imou Life (dostępną na iOS i Android) umożliwia zdalne monitorowanie i zarządzanie kamerą. Kamera obsługuje również zoom cyfrowy 16x oraz funkcję Wirtualnej Granicy (Geofencing), która pozwala na automatyczne reagowanie na zmiany lokalizacji użytkownika.

Klasa szczelności IP66 gwarantuje odporność kamery na warunki atmosferyczne, co pozwala na stabilne działanie w różnych warunkach pogodowych.

Cruiser oferuje aż cztery różne tryby pracy w ciemności, co zapewnia elastyczność w dostosowaniu kamery do aktualnych warunków. Dzięki tym trybom – podczerwieni, koloru, inteligentnemu oraz dziennemu – użytkownik może skonfigurować kamery do reagowania zgodnie z jego preferencjami i potrzebami monitoringu.

Zalety:

 • Wysoka jakość obrazu 4MPx.

 • Kolorowy obraz w nocy.

 • Obrotowa kamera

 • Kamera posiada klasę szczelności IP66.

 • Dwukierunkowe audio.

 • Ostrzeganie przez reflektor i syrenę.

 • Detekcja ruchu i osób.

 • Współpraca z rejestratorami IP

 • Geofencing.

Wady:

 • Brak obsługi sieci 5GHz.

 • Brak zoomu optycznego.

5. Najlepsza kamera ip zewnętrzna do monitoringu w nocy: ORLLO TZ3

Najlepsza kamera zewnętrzna WiFi z widzeniem nocnym to kamera ORLLO TZ3.

ORLLO TZ3

Rozdzielczość

Widzenie nocne

Łatwość obsługi i instalacji

Funkcje

Stosunek jakości do ceny

Cena

Ranking Top 8 kamer IP do monitoringu

Kamera IP Orllo TZ3 to innowacyjna kamera zewnętrzna, to zaawansowane urządzenie do obserwacji nocnych. W trybie nocnym kolorowym, wykorzystuje potężne diody LED, które oświetlają obszar aż na odległość 50 metrów, umożliwiając nagrywanie w pełnym kolorze nawet w najciemniejszych warunkach. Poprzez wykorzystanie technologii podczerwieni, zasięg obrazu może sięgać niewiarygodnych 100 metrów. To właśnie te imponujące parametry czynią ją doskonałym wyborem do prowadzenia nocnych obserwacji.

Dodatkowo, kamera Orllo TZ3 cechuje się wyjątkową jakością obrazu o rozdzielczości 5MP, co gwarantuje wyraźne i szczegółowe nagrania wideo. Jej ruchoma głowica posiada zdolność pełnego obracania się o 360° w poziomie oraz 90° w pionie, co zapewnia wszechstronne pokrycie obszaru monitorowanego.

Inteligentna analiza obrazu umożliwia precyzyjne wykrywanie i śledzenie ruchu osób, minimalizując generowanie fałszywych alarmów. W przypadku wykrycia człowieka, kamera natychmiast uruchamia alarm dźwiękowy i aktywuje mgnieniowy alarm świetlny, skutecznie odstraszając potencjalnych intruzów.

Kamera umożliwia płynną dwustronną komunikację głosową, dzięki wbudowanemu mikrofonowi oraz głośnikowi, co pozwala na interakcję z osobami znajdującymi się w zasięgu kamery.

Dzięki współpracy z aplikacją TUYA dostępną w języku polskim na smartfonie lub tablecie, użytkownik ma możliwość podglądu na żywo z kamery oraz otrzymuje powiadomienia alarmowe w przypadku wykrycia ruchu. Nagrania mają możliwość zapisu na karcie microSD o pojemności do 128GB, a także zdalnego przeglądania i pobierania archiwum.

Kamera IP Orllo TZ3 wykazuje także pełną kompatybilność ze standardem ONVIF, co otwiera drzwi do współpracy z różnymi rejestratorami i rozszerza spektrum jej funkcjonalności.

Zalety:

 • Wysoka jakość obrazu w nocy
 • Przetwornik Sony 5 MPx
 • Zoom optyczny do 36X
 • Inteligentna analiza obrazu (AI IVS)
 • Autotracking
 • Łatwa integracja z aplikacją TUYA
 • Kompatybilność z ONVIF
 • Tryb nocny w kolorze do 50 metrów
 • Duży zasięg w podczerwieni: 100 metrów
 • Automatyczne patrolowanie
 • Wsparcie techniczne i aktualizacje: Pakiet Orllo

Wady:

 • Wysoka cena
 • Skomplikowana konfiguracja
 • Niska wandalodporność

6. Najlepsza kamera IP zewnętrzna do monitoringu podwórka: Imou Bullet Pro 5MP IPC-F52MIP

Imou Bullet Pro 5MP IPC-F52MIP

Rozdzielczość

Widzenie nocne

Łatwość obsługi i instalacji

Funkcje

Stosunek jakości do ceny

Cena

Ranking Top 8 kamer IP do monitoringu

Najlepsza kamera zewnętrzna do monitoringu podwórka to kamera Imou Bullet Pro 5MP IPC-F52MIP.

Kamera monitorująca IP Imou Bullet Pro 5MP IPC-F52MIP to solidne urządzenie, które jest wyposażone w matrycę CMOS o rozdzielczości 5 megapikseli o wielkości 1/2.7 cala.

Kamera jest świetnym wyborem do monitoringu podwórka ze względu na bardzo dobre parametry przy jednocześnie niskiej cenie zakupu. Zasięg widzenia nocnego wynosi 30 metrów co jest całkowicie wystarczającą wartością dla kamery która ma monitorować podwórko.

Dzięki obiektywowi o stałej ogniskowej 3.6 mm, kamera oferuje szerokie pole widzenia, obejmujące 90° w poziomie i 45° w pionie.

Kamera Imou Bullet Pro rejestruje obrazy z prędkością 25 klatek na sekundę oraz zapewnia 8-krotny zoom cyfrowy. Co więcej, posiada wbudowany mikrofon, co umożliwia jednoczesne nagrywanie dźwięku podczas monitorowania.

Urządzenie jest wyposażone w wiele funkcji, w tym w wykrywanie ruchu z możliwością dostosowania obszaru, co umożliwia skoncentrowanie się na istotnych rejonach. Dodatkowo, kamera posiada zdolność rozpoznawania ludzi oraz pojazdów, co przekłada się na bardziej precyzyjne i mniej irytujące sygnalizacje alarmowe.

Jeśli chodzi o aspekty sieciowe, kamera jest zaopatrzona w jeden port Ethernet o prędkości 100 Mbps oraz obsługuje łączność Wi-Fi zgodną ze standardami IEEE802.11b/g/n, co umożliwia bezprzewodową komunikację z innymi urządzeniami. Za pomocą aplikacji Imou, dostępnej na urządzenia z systemami iOS i Android, użytkownicy mogą zdalnie uzyskać dostęp do kamery.

Urządzenie jest zgodne z protokołem ONVIF, co pozwala na integrację z różnorodnymi urządzeniami, które obsługują ten standard, takimi jak rejestratory IP, videodomofony i inne urządzenia. Dodatkowo, kamera posiada gniazdo na kartę Micro SD o maksymalnej pojemności 256 GB, co stanowi dodatkową opcję przechowywania nagrań.

Zalety:

 • Wysoka jakość wideo o rozdzielczości 5MP.

 • Możliwość wykrywania ludzi i pojazdów.

 • Konfigurowalny obszar wykrywania.

 • Wbudowany mikrofon.

 • Odporność na warunki atmosferyczne IP67.

 • Kompatybilność z standardem ONVIF.

 • Solidna obudowa metalowa.

Wady:

 • Brak WiFi 5GHz

 • Brak kolorowych obrazów nocą.

7. Najlepsza kamera IP zewnętrzna: REOLINK RLC-523WA

REOLINK RLC-523WA

Rozdzielczość

Widzenie nocne

Łatwość obsługi i instalacji

Funkcje

Stosunek jakości do ceny

Cena

Ranking Top 8 kamer IP do monitoringu

Kamera IP Wi-Fi REOLINK RLC-523WA to zaawansowane urządzenie, które wyróżnia się nowoczesną technologią inteligentnego wykrywania. Dzięki wbudowanej funkcji analizy kształtów osób i pojazdów, kamera RLC-523WA zapewnia precyzyjne wykrywanie ruchu, minimalizując jednocześnie fałszywe alarmy spowodowane przypadkowymi obiektami. Jest to szczególnie istotne dla poprawy skuteczności monitoringu.

Jednym z kluczowych atutów kamery jest podwójne ostrzeżenie. Po wykryciu intruza, kamera aktywuje reflektory oraz syrenę, co może odstraszyć potencjalnych przestępców. Ten aspekt pozwala reagować na zagrożenia przed ich eskalacją.

Kamera umożliwia interaktywną komunikację w czasie rzeczywistym. Dzięki wbudowanemu mikrofonowi i głośnikowi użytkownik może nie tylko obserwować, ale również słuchać oraz rozmawiać z osobami zarejestrowanymi przez kamerę. Ta funkcja może służyć zarówno do komunikacji z przyjaciółmi, jak i do odstraszania potencjalnych niepożądanych osób.

RLC-523WA oferuje funkcję automatycznego śledzenia obiektów, co pozwala na precyzyjne monitorowanie ruchu wewnątrz zdefiniowanego obszaru. Warto również zwrócić uwagę na możliwość ręcznego przesuwania i pochylania kamery, co umożliwia dostosowanie widoku do bieżącej sytuacji.

Dzięki diodom LED na podczerwień, kamera oferuje widzenie nocne na odległość aż do 60 metrów, a wbudowane reflektory pozwalają na widzenie w kolorze również w nocy.

Kamera jest wyposażona w zmotoryzowany obiektyw zmiennoogniskowy, który zapewnia szeroki kąt widzenia oraz 5-krotny zoom optyczny, umożliwiający dokładne zbliżenie lub oddalenie obrazu. Ponadto, funkcja time lapse pozwala na uchwycenie długotrwałych wydarzeń w sposób dynamiczny i efektowny.

Wsparcie dla dwóch pasm Wi-Fi (2,4 GHz i 5 GHz) oraz anten MIMO 2T2R zapewnia stabilne połączenie i przesyłanie danych. Kamera jest również kompatybilna z Asystentem Google, umożliwiając wygodne monitorowanie poprzez urządzenia z Google Nest Hub lub Chromecastem. To zaawansowane urządzenie stanowi kompleksowe rozwiązanie do monitoringu i ochrony, zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy.

Zalety:

 1. Inteligentne wykrywanie osób i pojazdów

 2. Podwójne ostrzeżenie.

 3. Interaktywna komunikacja.

 4. Automatyczne śledzenie.

 5. Duży zasięg widzenia nocnego.

 6. 5-krotny zoom optyczny.

 7. Funkcja Time-Lapse.

 8. Dwuzakresowe Wi-Fi.

 9. Integracja z Asystentem Google.

Wady:

 1. Cena.

 2. Złożoność konfiguracji zaawansowanych funkcji.

8. Najlepsza kamera IP zewnętrzna wewnętrzna: EZVIZ H8c

Najlepsza kamera zewnętrzna wewnętrzna to kamera EZVIZ H8c 4MPx.

EZVIZ BC1C

Rozdzielczość

Widzenie nocne

Łatwość obsługi i instalacji

Funkcje

Stosunek jakości do ceny

Cena

Ranking Top 8 kamer IP do monitoringu

Kamera EZVIZ H8c 4MPx to zaawansowany model kamery IP, który łączy w sobie estetyczny design z licznie zastosowanymi funkcjami technologicznymi, znacznie ułatwiającymi użytkowanie. Kamera może pracować wewnątrz i na zewnątrz budynku. Posiada wysoką rozdzielczość 2560 x 1440 (4 Mpx) i obrotową głowicę o pełnym kącie obrotu 360°, umożliwiając użytkownikowi pełny przegląd całego otoczenia.

Dzięki wykorzystaniu zaawansowanej sztucznej inteligencji, kamera jest w stanie rozpoznawać ludzi oraz automatycznie śledzić ich ruch. Dodatkowo, szybkie przywracanie wcześniej skonfigurowanych ustawień kamery jest szczególnie użyteczne w przypadku złożonego śledzenia obiektów. Kamera jest również wyposażona w aktywną ochronę, która wykorzystuje syrenę alarmową oraz oświetlenie stroboskopowe, aby odstraszyć potencjalnych intruzów.

Dzięki wbudowanemu głośnikowi i mikrofonowi, kamera umożliwia prowadzenie rozmów dwukierunkowych, umożliwiając komunikację z gośćmi czy kurierami, daje też możliwość kontroli nad zwierzętami domowymi. Dodatkowo, kamera obsługuje karty microSD o pojemności aż do 512 GB, co umożliwia przechowywanie nagrań przez znacznie dłuższy okres.

W trybie noktowizyjnym kamera oferuje trzy różne tryby działania: kolorowy, monochromatyczny i inteligentny. W trybie inteligentnym kamera automatycznie włącza reflektory i oświetla obszar, jeśli wykryje aktywność człowieka w nocy, zapewniając dodatkową ochronę dla domu.

Dostępna aplikacja EZVIZ umożliwia łatwe sterowanie kamerą, dając użytkownikowi możliwość definiowania aż do 12 punktów monitoringu. Wystarczy wybrać punkty ustawień wstępnych, a kamera automatycznie ustawi się na wybranych pozycjach.

Warto również podkreślić, że kamera IP EZVIZ H8c 4MPx zapewnia doskonałą jakość kolorowych obrazów noktowizyjnych w nocy, dzięki wbudowanym reflektorom. Jednak dla zachowania spokoju w sąsiedztwie istnieje możliwość włączenia trybu noktowizora monochromatycznego, działającego w niewidocznej podczerwieni.

Zalety:

 1. Wysoka rozdzielczość obrazu 4MPx

 2. Obrotowa głowica.

 3. Zaawansowana sztuczna inteligencja.

 4. Szybkie przywracanie ustawień.

 5. Aktywna ochrona.

 6. Wysokie standardy bezpieczeństwa.

 7. Rozmowy dwukierunkowe.

 8. Obsługa kart microSD do 512 GB.

 9. Odróżnianie ludzi od zwierząt.

 10. Tryb noktowizyjny z reflektorami.

 11. Łatwe sterowanie aplikacją.

 12. Doskonała jakość kolorowego obrazu nocnego

Wady:

 1. Złożoność ustawień zaawansowanych funkcji kamery.

 2. Brak funkcji zoom optyczny

 3. Brak WiFi 5 GHz

Jakie są najważniejsze cechy kamer IP, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze?

Przy wyborze kamery IP warto wziąć pod uwagę takie kluczowe cechy jak rozdzielczość, ogniskowa obiektywu, odporność na warunki zewnętrzne, technologia bezprzewodowa czy kablowa, zasięg widzenia nocnego, inteligentna detekcja ruchu, aktywna ochrona perymetryczna, obsługa audio, możliwość integracji z innymi urządzeniami i oprogramowanie kamery.

Rozdzielczość kamery IP wpływa na jakość obrazu, im wyższa tym lepiej. Obiektyw kamery ma znaczenie dla zakresu widzenia i szczegółowości obrazu. Odporność na warunki zewnętrzne daje pewność że kamera będzie działać nawet podczas deszczu. Technologia, taka jak Wi-Fi, może ułatwić instalację. Zasięg widzenia nocnego umożliwia obserwacje nocne na znacznej odległości. Inteligentna detekcja ruchu jest przydatna do wykrywania i powiadamiania o pojawieniu się ludzi lub samochodów eliminując zarazem fałszywe alarmy. 

Obsługa audio daje nam możliwość nagrywania dźwięku lub korzystania z ostrzeżeń głosowych w kierunku intruzów. Integracja z innymi urządzeniami umożliwia wykorzystanie kamery w systemach monitoringu lub automatyce domowej. Oprogramowanie powinno być intuicyjne i funkcjonalne. Bezpieczeństwo, w postaci szyfrowania i zabezpieczeń, jest ważne.

Jakie są różnice między różnymi typami kamer IP?

Kamery IP różnią się między sobą pod wieloma względami, a jednym z kryteriów podziału jest typ obudowy oraz zastosowanie. Wyróżnia się kilka rodzajów kamer, w tym kamery typu bullet (tubowe), kamery typu dome (kopułkowe), kamery PTZ (pan-tilt-zoom), a także specjalne rodzaje kamer przemysłowych, takie jak minikamery czy kamery z czujnikami ruchu. Kamery specjalne, często modułowe i pozbawione obudowy, pozwalają na montaż w nietypowych miejscach i dostosowanie do konkretnych potrzeb. Oprócz tego istnieją kamery o szczególnych właściwościach, takie jak wandaloodporne, termowizyjne, o wysokiej rozdzielczości i przeznaczone do pracy ciągłej w różnych warunkach oświetleniowych. Warto zwracać uwagę na funkcje dodatkowe, takie jak detekcja ruchu i zaawansowana analiza obrazu, które wpływają na bezpieczeństwo i efektywność monitoringu.

Jakie są zalety i wady kamer IP?

Zalety: 

 • Łatwa instalacja – Kamer IP są często dostarczane z wygodnym narzędziem do konfiguracji, co pozwala użytkownikom na szybkie i łatwe podłączenie kamer do sieci. 
 • Niezawodność – Kamer IP są zaprojektowane tak, aby zapewnić niezawodną obsługę przez długi czas. 
 • Wyższa jakość obrazu – Kamera IP może zapewnić wyższą jakość obrazu niż wiele innych systemów monitorowania. 
 • Zdalny dostęp – Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do kamer IP przez sieć lokalną lub internetową. 
 • Większa elastyczność – Użytkownicy mają dostęp do szerokiej gamy funkcji, takich jak wykrywanie ruchu, detekcja twarzy i nagrywanie w trybie wykrywania ruchu. 
 • Łatwość integracji: kamery IP można stosunkowo łatwo integrować z innymi systemami czy nawet wykorzystać istniejące okablowanie sieciowe.

Wady: 

 • Wysokie koszty – Kamera IP jest zwykle droższa niż inne rodzaje kamer. 
 • Większa podatność na cyberataki – Ponieważ kamera IP jest podłączona do sieci, istnieje większe ryzyko, że użytkownik może zostać wystawiony na atak hakerski. 
 • Możliwość zakłóceń – Z powodu złożoności sieci, istnieje możliwość, że sygnał może zostać zakłócony podczas transmisji. 
 • Większe zużycie energii – Kamera IP wymaga większej ilości energii niż inne rodzaje kamer, co może prowadzić do wyższych kosztów eksploatacji.

W jakich sytuacjach kamery IP są najlepsze?

Kamery IP są idealne do wszelkich zastosowań i ich zastosowanie praktycznie niema ograniczeń. Nadają się do monitorowania ruchu pieszych lub pojazdów zarówno w obszarach zamkniętych, jak i otwartych. Można je również wykorzystać do monitorowania pracowników i przestrzegania zasad bezpieczeństwa, monitorowania produkcji lub ochrony mienia. Mogą również służyć do śledzenia danych, wychwytywania pojawiających się trendów i innych czynników, które pomagają w prowadzeniu biznesu. Kamery IP są również idealne do monitorowania sieci, wykrywania wycieków i innych problemów związanych z bezpieczeństwem. Nowoczesne kamery termowizyjne potrafią bardzo wcześnie wykryć źródło pożaru.

Monitoring domów i mieszkań – kamery IP są idealne do monitorowania naszego domu lub mieszkania, aby zapewnić bezpieczeństwo i ochronę naszych rzeczy.

Ochrona obiektów przemysłowych – Kamery IP są idealne do monitorowania zakładów produkcyjnych, magazynów i innych obiektów przemysłowych.

Monitoring parków i ulic – Kamery IP są idealne do monitorowania parków i ulic, aby zapewnić bezpieczeństwo i ochronę ludzi.

Obserwacja zwierząt – Kamery IP są idealne do monitorowania zwierząt, zwłaszcza w rezerwatach i parkach narodowych, aby lepiej zrozumieć ich zachowanie i chronić je przed niebezpieczeństwem. Mogą też monitorować zwierzęta gospodarskie.

Bezpieczeństwo i kontrola jakości – Kamery IP są idealne do monitorowania linii produkcyjnych i procesów produkcyjnych, aby zapewnić bezpieczeństwo i kontrolować jakość produktów.

Monitoring biur i centrów handlowych – Kamery IP są idealne do monitorowania biur i centrów handlowych, aby zapewnić bezpieczeństwo i ochronę mienia.

Jakie są koszty związane z zakupem i instalacją kamer IP?

Koszty związane z zakupem i instalacją kamer IP mogą się znacznie różnić w zależności od tego, jaki model wybierzesz. Najtańsze modele mogą kosztować od stu kilkudziesięciu złotych do kilkuset złotych, podczas gdy droższe modele mogą kosztować od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Instalacja kamer IP może również wymagać dodatkowych kosztów, w zależności od tego, czy wybierzesz profesjonalną usługę instalacyjną, czy samodzielnie zainstalujesz kamery.

Koszty związane z zakupem i instalacją kamer IP zależą od kilku czynników, takich jak:

 • Rodzaj kamery (np. kamera wewnętrzna, zewnętrzna, termowizyjna, wysokiej rozdzielczości, itp.)
 • Rozdzielczość kamery (FullHD, 4, 5 czy 8MPx)
 • Funkcjonalność (np. kamera stała czy obrotowa, inteligentne funkcje, aktywne odstraszanie, kolorowy obraz w nocy, nagrywanie na kartę SD i inne)
 • Liczba kamer
 • Rejestrator IP i czas nagrań.
 • Koszty instalacji i montażu

W zależności od tych czynników, koszty zakupu i instalacji kamer IP mogą wynosić od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Najlepiej jest porównać oferty kilku dostawców i zasięgnąć porady specjalisty, aby uzyskać dokładniejszą ocenę kosztów.

Czy istnieją jakieś innowacyjne rozwiązania dostępne w kamerach IP?

Tak, istnieją różne innowacyjne rozwiązania dostępne w kamerach IP. Oto kilka z nich:

 • Kamera z inteligentnymi funkcjami – wiele kamer IP posiada funkcje takie jak inteligentne wykrywanie ruchu, wykrywanie twarzy, wykrywanie dźwięku, wykrywanie osób palących papierosy lub rozmawiających przez telefon i wiele innych, które pozwalają na bardziej efektywną i inteligentną ochronę.
 • Kamera z podwójnym obiektywem- jeden o stałej ogniskowej a drugi z funkcją zoom.
 • Kamery termowizyjne- pozwalają na obserwacje nocne nawet podczas gęstej mgły i potrafią wykrywać źródła zagrożenia pożarowego.
 • Kamera z funkcją panoramy Fisheye – niektóre kamery IP posiadają funkcję panoramy, co pozwala na przeglądanie szerszego kąta widzenia bez potrzeby montowania kilku kamer.
 • Kamera z funkcją mapy ciepła- pozwalają określić miejsca najintensywniejszego ruchu.
 • Kamery liczące ludzi i wykrywające skupiska i miejsca zebrań
 • Kamery odczytujące rejestracje pojazdów, ich kolor i typ. 

Jakie są typowe zastosowanie kamer IP?

 • Monitoring domu i firmy: Kamera IP jest idealna do monitorowania wewnętrznych i zewnętrznych pomieszczeń, takich jak domy, sklepy i biura.
 • Bezpieczeństwo i ochrona: Kamera IP może być wykorzystywana jako narzędzie do ochrony i monitorowania bezpieczeństwa w miejscach publicznych, takich jak parki, place zabaw, uliczki itp.
 • Monitoring dzieci i zwierząt: Kamera IP może być używana do monitorowania i opieki nad dziećmi i zwierzętami domowymi, kiedy rodzice lub opiekunowie są poza domem.
 • Kontrola dostępu: Kamera IP może być wykorzystana do monitorowania i kontrolowania dostępu do budynku lub pomieszczenia, dzięki czemu można zapewnić bezpieczeństwo i kontrolę nad ruchem.
 • System alarmowy: Kamera IP może być połączona z systemem alarmowym i wykorzystywana do wykrywania ruchu i sygnalizacji alarmowej.
 • Kontrola jakości: Kamera IP może być używana do monitorowania i kontrolowania jakości produkcji w przemyśle.
 • Telewizja przemysłowa: Kamera IP może być wykorzystywana do monitorowania i kontrolowania procesów przemysłowych, takich jak produkcja i logistyka.
 • Edukacja: Kamera IP może być używana do nagrywania i transmisji wykładów i szkoleń na odległość tzw. streaming.

Jakie są wymagania dotyczące sprzętu i oprogramowania do korzystania z kamer IP?

Aby korzystać z kamer IP, potrzebujesz:

 • Routera internetowego – aby połączyć kamerę z siecią i umożliwić dostęp do niej zdalnie.
 • Komputera lub urządzenia mobilnego – aby uzyskać dostęp do kamery i kontrolować ją zdalnie.
 • Oprogramowania – kamera wymaga specjalnego oprogramowania, aby umożliwić jej działanie, a także oprogramowania do wizualizacji i kontroli kamery.
 • Stabilnego łącza internetowego – aby uzyskać płynne i niezakłócone połączenie z kamerą.
 • Rejestratora IP z dyskiem HDD lub pamięci SD montowanej w kamerze

Pamiętaj, że konkretne wymagania dotyczące sprzętu i oprogramowania zależą od wybranej kamery IP, więc zawsze należy upewnić się, że twoje urządzenia i oprogramowanie są kompatybilne z kamerą, którą planujesz zakupić.

Jakie są korzyści z używania kamer IP dla domu lub małej firmy?

 • Wszechstronne możliwości monitorowania: Kamera IP może być zainstalowana w każdym miejscu i umożliwia monitoring w czasie rzeczywistym oraz zapis nagranych materiałów.
 • Łatwa konfiguracja i instalacja: Kamera IP jest łatwa w instalacji i konfiguracji, co oznacza, że nie jest konieczne posiadanie specjalistycznej wiedzy, aby ją skonfigurować.
 • Mobilne monitorowanie: Kamera IP może być łatwo przesyłana na smartfony i tablety, co umożliwia użytkownikowi monitorowanie swojego domu lub firmy z dowolnego miejsca i o każdej porze.
 • Zapis nagrań: Kamera IP umożliwia zapis nagranych materiałów na dysku twardym lub karcie SD, co jest szczególnie przydatne w przypadku odtworzenia wystąpienia jakiegoś niepokojącego zdarzenia.
 • Niezawodność: Kamera IP jest bardzo niezawodna, a dzięki stałemu połączeniu z siecią, może być monitorowana w czasie rzeczywistym, co jest szczególnie ważne w przypadku firm.

Sprawdź też:

Ranking kamer zewnętrznych do monitoringu: TOP 8 w 2023

Jaki system monitoringu wybrać do domu? – Poradnik

Najlepsze bezprzewodowe kamery WiFi do monitoringu w 2023 roku: TOP 6

Nasza #1 Rekomendacja: Dahua Kamera Ip Tioc 2.0 Ipc-Hdw3549H-As-Pv-0280B-S3

KAMERA IP TIOC 2.0 DAHUA IPC-HDW3549H-AS-PV-0280B-S3

Rekomendowany produkt: Dahua Kamera Ip Tioc 2.0 Ipc-Hdw3549H-As-Pv-0280B-S3

Dahua Kamera Ip Tioc 2.0 Ipc-Hdw3549H-As-Pv-0280B-S3 to absolutny lider w zakresie inteligentnych funkcji. Wyposażona w najnowsze technologie, oferuje wyjątkową jakość obrazu, precyzyjny autofokus oraz zaawansowane funkcje AI, czyniąc ją najlepszym wyborem dla tych, którzy poszukują najbardziej zaawansowanego sprzętu.

Sprawdź cenę

Polecany przez autora 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *