Cennik pomiarów instalacji elektrycznych – 2022

Cennik

Pomiar elektryczny to proces pomiaru właściwości elektrycznych materiału lub urządzenia. Może to obejmować takie rzeczy jak rezystancja, pojemność, indukcyjność i prąd. Pomiary elektryczne są wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu, takich jak produkcja elektroniki, inżynieria samochodowa i telekomunikacja.

Co podlega pomiarowi elektrycznemu i kto go wykonuje?

Istnieje wiele różnych rzeczy, które mogą być przedmiotem pomiarów elektrycznych, takich jak materiały, urządzenia, obwody i systemy. Pomiary elektryczne są zazwyczaj wykonywane przez inżynierów lub techników przy użyciu specjalistycznego sprzętu. pomiary elektryczne powinien przeprowadzić wykwalifikowany elektryk posiadający uprawnienia SEP do wykonywania pomiarów kat. E . z kolei do sprawdzenia elektryk z uprawnieniami dozorowymi kat. D. Dodam że wbrew temu co podają niektóre strony internetowe może to być ta sama osoba.

Open this in UX Builder to add and edit content

Jakie pomiary wykonuje się w instalacji elektrycznej?

Pomiary których dokonujemy po zakończeniu instalacji elektrycznej to pomiar izolacji, pomiar pętli zwarcia, pomiar wyłączników różnicowoprądowych i sprawdzenie ciągłości przewodów ochronnych. Jeśli dodatkowo posiadamy instalację odgromową wykonujemy pomiar rezystancji uziemienia i ciągłości między złączami kontrolnymi. W obiektach użytkowanych w innych celach niż mieszkaniowe wykonujemy też pomiary pomiary natężenia oświetlenia użytkowego i awaryjnego.

Jak często powinno się wykonywać pomiary elektryczne?

Istnieje kilka czynników, które mogą wpłynąć na częstotliwość wykonywania pomiarów elektrycznych, takich jak rodzaj używanego sprzętu, zagrożenie pożarem, środowisko, w którym jest on używany oraz częstotliwość użytkowania. Ogólnie jednak większość ekspertów zaleca, aby pomiary elektryczne były wykonywane co najmniej raz w roku. Przepisy budowlane jednak zezwalają na wykonywanie pomiarów z pięcioletnim interwałem.

Jakie są konsekwencje nie wykonywania pomiarów elektrycznych?

Nie można zaniedbywać wykonywania pomiarów elektrycznych, ponieważ może to prowadzić do wielu problemów, takich jak awaria sprzętu, zwarcie, zagrożenie pożarem i porażenie prądem. Ponadto może to również skutkować zwiększeniem składek ubezpieczeniowych lub nawet nie wypłaceniem odszkodowania. Kary finansowe – mogą być nakładane przez organy kontrolne takie jak Państwowa Inspekcja Pracy czy Straż Pożarna.

Open this in UX Builder to add and edit content

Pomiary instalacji elektrycznych a ubezpieczenie?

Tak – większość firm ubezpieczeniowych wymaga, aby pomiary elektryczne były przeprowadzane co najmniej raz na pięć lat. Ponadto, niektórzy ubezpieczyciele mogą wymagać częstszego badania niektórych rodzajów sprzętu.

Okresowe pomiary elektryczne? Norma PN-IEC 60364-3 określa, że pomiary elektryczne muszą być przeprowadzane okresowo a terminy wykonania pomiarów są zależne od danego pomiaru, w przypadku instalacji w budynkach mieszkalnych, halach magazynowych i zakładach produkcyjnych.

Zalicza się do nich: pomiary skuteczności ochrony przeciwporażeniowej pomiary rezystancji izolacji pomiary wyłączników różnicowoprądowych (RCD) sprawdzenie ciągłości przewodów ochronnych pomiary rezystancji uziomów i instalacji odgromowej.

Pomiary Instalacji elektrycznych – Śląskie

Dla klientów ze Śląska oferujemy kompleksowe pomiary elektryczne w bardzo atrakcyjnych cenach. Posiadamy zespół doświadczonych i wykwalifikowanych elektryków, którzy szybko i sprawnie przeprowadzą wszystkie niezbędne badania. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej!

W jakich miastach wykonujemy pomiary instalacji elektrycznych:

Katowice, Gliwice, Zabrze , Bytom, Tychy, Sosnowiec, Chorzów, Bielsko-Biała, Jaworzno , Mysłowice, Dąbrowa Górnicza, Tarnowskie Góry , Rudnik nad Sanem , Piekary Śląskie, Będzin, Siemianowice Śląskie, Czeladź

Wykonujemy pomiary elektryczne we wszystkich miastach województwa śląskiego.

Inne usługi instalacji elektrycznych:

– Pomiary elektryczne

– Montaż oświetlenia / Oświetlenia awaryjnego

– Montaż tras kablowych

– Układanie zasilań

– Podpinanie złącz kablowych

– Prefabrykacja rozdzielni elektrycznych

– Konserwacja / stała obsługa

Cennik pomiarów instalacji elektrycznych

Ile kosztują pomiary elektryczne? – Cennik Pomiarów Elektrycznych

Koszt usługi pomiarów elektrycznych może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak rodzaj używanego sprzętu, liczba wykonywanych pomiarów i lokalizacja. Ogólnie jednak większość firm za pomiary instalacji w domu jednorodzinnym pobiera od 500 do 1500 złotych za podstawowy zestaw pomiarów.

Cennik pomiarów elektrycznych 2022, cena za jeden punkt pomiarowy:

Pomiar rezystancji izolacji obwodu jednofazowego 10 zł

Pomiar rezystancji izolacji obwodu trójfazowego 15 zł

Pomiar rezystancji uziemienia odgromowego 45 zł

Pomiar ciągłości połączeń pomiędzy złączami kontrolnymi 15 zł

Pomiar impedancji pętli zwarcia w obwodzie jednofazowym 6 zł

Pomiar impedancji pętli zwarcia w obwodzie trójfazowym 10 zł

Badanie wyłączników różnicowoprądowych jednofazowych 12 zł

Badanie wyłączników różnicowoprądowych trójfazowych 18 zł

Pomiar ciągłości przewodów ochronnych i wyrównawczych 7 zł

Pomiary natężenia oświetlenia 15 zł

Docelowo o cenie decyduje też ilość pomiarów w jednej lokalizacji i końcowa cena pomiarów za jednostkę pomiarową może być niższa. Dlatego jeśli jesteś zainteresowany taką usługą to zamów indywidualną wycenę w firmie posiadającej odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie.

Open this in UX Builder to add and edit content

Czy pomiary instalacji elektrycznej są obowiązkowe?

W większości przypadków pomiary elektryczne są wymagane przez prawo. W Polsce odpowiednie przepisy zawarte są w ustawie o energii elektrycznej z 1997 roku oraz w Kodeksie Budowlanym. Pomiary elektryczne muszą być wykonywane okresowo, a termin ich wykonania zależy od danego pomiaru, dla instalacji w budynkach mieszkalnych, magazynach i zakładach produkcyjnych.

2 thoughts on “Cennik pomiarów instalacji elektrycznych – 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *