Inteligentne oświetlenie zabezpieczy twój dom?

Inteligentne oświetlenie rozjaśnia Twój dom i sprawia, że ​​życie jest wygodniejsze?

Ale to także łatwy i skuteczny sposób na zwiększenie bezpieczeństwa w domu?

Inteligentne oświetlenie czy może inne środki zabezpieczeń.

Niektórzy wybierają radosnego teriera, inni wybierają atrapy kamer, a jeszcze inni polegają na plakietce firmy ochroniarskiej umieszczonej na ogrodzeniu.

Jeśli wolisz technikę pozostawienia świateł na 24/7 lub jeśli polegasz na przestarzałych zegarach z ustalonymi harmonogramami, to mamy ponurą wiadomość: robisz to źle.

Może to w praktyce przyciągnąć uwagę włamywaczy!

Jednak inteligentne oświetlenie zamienia coś tak prostego i nudnego jak żarówka w zaawansowane technologicznie ostrzeżenie

W przeciwieństwie do psa stróżującego, nie rzuca się na wszystkich ludzi. Inteligentne światła pozwalają na naśladowanie sposobu, w jaki mieszkańcy domu faktycznie korzystają ze światła. Po zainstalowaniu inteligentne urządzenia oświetleniowe synchronizują się ze smartfonem, umożliwiając zdalne sterowanie nimi, ustalanie harmonogramu lub losowe.

Możesz także zautomatyzować je do pracy z innymi inteligentnymi urządzeniami, takimi jak kamery i systemy bezpieczeństwa. Powrót do domu, który jest wystarczająco uprzejmy, aby włączyć kilka świateł, gdy wchodzisz, uspokajający i przyjemny.

Możesz znaleźć inteligentne opcje oświetlenia zarówno do użytku w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, i na dowolnym poziomie umiejętności – wcale nie musisz być uzdolniony technicznie.

Jeśli nie podoba ci się okablowanie, inteligentne wtyczki pozwalają kontrolować wszystko, co podłączasz do gniazdka elektrycznego, na przykład lampę stołową. I

nteligentne żarówki pasują do wszystkich istniejących opraw oświetleniowych, zastępując stare żarówki diodami LED, którymi można sterować za pomocą smartfona i ustawić włączanie i wyłączanie o określonych porach dnia.

Jeśli chodzi o oświetlenie zewnętrzne, możesz znaleźć kinkiety, reflektory, oświetlenie ścieżek i samodzielne oprawy.

Inteligentnę oświetlenie domu? 

Włącz światła zgodnie z harmonogramem?


„Oświetlenie ma działanie odstraszające, ale pozostawienie włączonych świateł przez całą noc może faktycznie sugerować, że nikogo nie ma w domu.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz żarówki, przełączniki, wtyczki lub oprawy, możesz zaplanować włączenie lub wyłączenie niemal każdego inteligentnego urządzenia oświetleniowego w wybranych przez Ciebie momentach za pomocą aplikacji na smartfonie.

W zależności od preferencji i okolicy możesz mieć włączoną żarówkę zewnętrzną, gdy wracasz do domu z pracy, ale także włączyć kilka żarówek wewnętrznych, abyś nie musiał wchodzić do ciemnego domu. Możesz także ustawić żarówkę zewnętrzną tak, aby wyłączała się automatycznie o wschodzie słońca, a nawet zgrupować ją z innymi światłami w domu i wszystko wyłączać co noc przed snem.

Inteligentne oświetlenie aktywowane ruchem?

Utrzymywanie świateł przez całą dobę nie tylko ostrzega przestępców, że nie ma Cię w domu, ale może również ułatwić potencjalnym włamywaczom znalezienie jasnej ścieżki do drzwi i okien. W niektórych dzielnicach łatwo jest stwierdzić, kto jest na wakacjach przy pozostawionych w ciągu dnia lampach na ganku.

W przeciwieństwie do standardowych świateł z czujnikiem ruchu, możesz dostosować czułość w aplikacji tej żarówki, aby nie włączała się, gdy przelatuje duża ćma.

Możesz łączyć większość inteligentnych opcji oświetlenia z osobnymi czujnikami ruchu, aby uzyskać ten sam rezultat – i jednocześnie ograniczać przypadki zapalania się świateł, gdy nie są używane. (Mamy rekomendacje dotyczące inteligentnych czujników, które działają z Amazon Alexa, Apple HomeKit i Samsung SmartThings.)

Więcej o inteligentnych systemach od Amazon. Kliknij tutaj!

Naśladuj codzienne czynności?

Wybór ustalonego czasu włączenia i wyłączenia oświetlenia może zniechęcać przestępców, ale włamywacz, który wytyczy dom, szybko zauważy po dniu lub dwóch, jeśli niektóre światła zgasną dokładnie o tej samej porze każdego dnia.

W przeciwieństwie do zwykłego timera, wiele inteligentnych urządzeń oświetleniowych zapewnia tryb „nieobecności”, który losowo włącza i wyłącza światła w określonym czasie i sprawia wrażenie, jakby ktoś był w domu i przeprowadzał się z pokoju do pokoju.

Inteligentne wtyczki to urządzenia, które wkładasz do gniazdka, aby zamienić dowolną lampę w inteligentną. Umieszczenie kilku w domu i ustawienie losowego włączania i wyłączania lamp podczas Twojej nieobecności to szybkie, bezbolesne i stosunkowo niedrogie rozwiązanie.

A jeżeli interesuje cię instalacja profesionalnych systemów zabezpieczeń, skontaktuj się z nami! Kliknij tutaj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *