Jak działa monitoring IP?

Jak działa monitoring IP

Jak działa monitoring IP?

Monitoring sieciowy jest systemem opartym o protokół IP (Internet Protocol) który jest zbiorem reguł rządzących formatem danych przesyłanych przez Internet lub sieć lokalną. Adresy IP kamer i rejestratorów są identyfikatorami, które umożliwiają przesyłanie informacji między urządzeniami w sieci: zawierają informacje o lokalizacji i umożliwiają komunikację urządzeń. Do komunikacji wykorzystywana jest sieć komputerowa z całą infrastrukturą. Integralnym składnikiem monitoringu IP jest również monitoring WiFi.

Jak działa Kamera IP?

Kamera IP nazywana też kamerą internetową, jest rodzajem kamery cyfrowej połączonej z siecią komputerową. Może być kontrolowana przez komputer lub przez inne kompatybilne urządzenie, takie jak telefon komórkowy. Kamera ta nie wymaga rejestratora do przechowywania obrazu i dźwięku, jest zasilana z switcha PoE. Może posiadać wiele zaawansowanych funkcji analizy obrazu opartych o sztuczną inteligencję. Ma bardzo duże możliwości zdalnej konfiguracji i regulacji parametrów.

 

Open this in UX Builder to add and edit content

Jak działa rejestrator IP?

Rejestrator IP to urządzenie sieciowe które współpracuje z kamerą IP i zapisuje strumień video i audio wysyłany z kamery IP. Potrafi sterować kamerami i kontrolować ich parametry.

Jak działa Switch PoE?

Switch PoE jest przełącznikiem sieciowym, który komunikuje kamery IP i rejestratory IP. Pozwala kamerom na korzystanie z wspólnego, jednego źródła zasilania – dzięki czemu za pomocą jednego kabla typu skrętka możemy przesyłać obraz i dźwięk jednocześnie zasilając kamerę.

Gdzie jest wykorzystywany monitoring IP?

Monitoring IP jako system monitoringu wizyjnego jest wykorzystywany do kontroli miejsc publicznych, centrów handlowych, lotnisk, magazynów, dworców, kontroli klientów i pracowników oraz wielu innych zastosowań. Monitoring IP ma znaczną przewagę nad tradycyjnym monitoringiem wizyjnym CCTV, do których należy zaliczyć łatwiejszą konfigurację i większą kontrolę nad kamerami, a także większe możliwości analizy obrazu czy nawet współpraca z kamerami WiFi.

Sprawdź nasz ranking TOP 10 kamer IP w 2023 roku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *