Jak działają kamery IP?

Jak działa kamera IP

Jak działa kamera IP?

Kamera IP składa się z obiektywu, przetwornika i interfejsu sieciowego. Obiektyw za pomocą soczewek skupia światło na przetworniku, który przekształca go w sygnał cyfrowy. Następnie obraz jest kodowany i transmitowany za pośrednictwem interfejsu sieciowego. Podłączenie kamery wykonujemy za pomocą skrętki komputerowej lub bezprzewodowo jako bezprzewodowa kamera WiFi. Odbiorca może oglądać obraz z kamery IP na swoim urządzeniu mobilnym lub komputerze poprzez aplikację do monitoringu. Kamera IP jest podstawowym i niezbędnym elementem każdego monitoringu IP.

Aby podłączyć kamerę IP do sieci, trzeba ją podłączyć do routera lub switcha PoE. Router zarządza przepływem informacji w sieci i pozwala komunikować się kamerze z innymi urządzeniami. Po podłączeniu kamery trzeba ją skonfigurować zgodnie z instrukcjami producenta, aby można było oglądać obraz na ekranie.

 

Open this in UX Builder to add and edit content

Czy do kamery IP potrzebny jest internet?

Nie, kamera IP może działać bez internetu w sieci lokalnej. Jest to nawet bezpieczniejsze rozwiązanie ze względu na brak możliwości włamania się do monitoringu.

Jeśli jednak chcesz oglądać obraz z kamery na smartfonie lub komputerze poza miejscem zainstalowania kamery, to niezbędne jest połączenie kamery z internetem za pomocą routera.

Czy kamera IP może działać bez routera?

Tak, kamera może działać bez routera tylko w sieci lokalnej.

Musimy tylko pamiętać aby kamera miała wyłączoną funkcję DHCP i ustawiony stały adres IP.

Czyli bez dynamicznego przydzielania adresu IP, ponieważ funkcję tą pełni router.

Sprawdź nasz ranking TOP 10 kamer IP w 2023 roku!

1 thoughts on “Jak działają kamery IP?

  1. Karina Koziatek says:

    Chce kupić kamerę na ogrodek nie ma internetu ale można kupić karte z internetem a więc jaka kamerę kupic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *