Jak działają kamery IP?

Jak działa kamera IP

Jak działa kamera IP?

Kamera IP składa się z obiektywu, przetwornika i interfejsu sieciowego. Obiektyw za pomocą soczewek skupia światło na przetworniku, który przekształca go w sygnał cyfrowy. Następnie obraz jest kodowany i transmitowany za pośrednictwem interfejsu sieciowego. Podłączenie kamery wykonujemy za pomocą skrętki komputerowej lub bezprzewodowo jako bezprzewodowa kamera WiFi. Odbiorca może oglądać obraz z kamery IP na swoim urządzeniu mobilnym lub komputerze poprzez aplikację do monitoringu. Kamera IP jest podstawowym i niezbędnym elementem każdego monitoringu IP.

Aby podłączyć kamerę IP do sieci, trzeba ją podłączyć do routera lub switcha PoE. Router zarządza przepływem informacji w sieci i pozwala komunikować się kamerze z innymi urządzeniami. Po podłączeniu kamery trzeba ją skonfigurować zgodnie z instrukcjami producenta, aby można było oglądać obraz na ekranie.

 

Najlepsze kamery bezprzewodwoe

Czy do kamery IP potrzebny jest internet?

Nie, kamera IP może działać bez internetu w sieci lokalnej. Jest to nawet bezpieczniejsze rozwiązanie ze względu na brak możliwości włamania się do monitoringu.

Jeśli jednak chcesz oglądać obraz z kamery na smartfonie lub komputerze poza miejscem zainstalowania kamery, to niezbędne jest połączenie kamery z internetem za pomocą routera.

Czy kamera IP może działać bez routera?

Tak, kamera może działać bez routera tylko w sieci lokalnej.

Musimy tylko pamiętać aby kamera miała wyłączoną funkcję DHCP i ustawiony stały adres IP.

Czyli bez dynamicznego przydzielania adresu IP, ponieważ funkcję tą pełni router.

Sprawdź nasz ranking TOP 10 kamer IP w 2023 roku!

One thought on “Jak działają kamery IP?

  1. Karina Koziatek says:

    Chce kupić kamerę na ogrodek nie ma internetu ale można kupić karte z internetem a więc jaka kamerę kupic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *