Jak są zasilane kamery IP?

Jak zasilane są kamery IP

Jak zasilane są kamery IP?

Większość osób nie ma pojęcia na ten temat. Dlatego postanowiłem napisać ten artykuł, w którym wyjaśniam podstawowe informacje na temat podłączania kamer monitoringu IP. Dowiesz się z niego, jak podłączyć kamerę do sieci LAN oraz zasilania.

Kamery IP są urządzeniami sieciowymi, które służą do przesyłania na żywo obrazu wideo lub przechwytywania obrazów w formie cyfrowej. W zależności od modelu mogą być podłączone do sieci lokalnej (LAN) za pomocą technologii przewodowej lub bezprzewodowej. Zasilanie jest również niezbędne, aby kamera IP mogła działać prawidłowo. Może to być zasilacz sieciowy, bateria lub zasilanie przez sieć Ethernet (PoE).

W jaki sposób zasilane są kamery IP?

Najczęściej kamery IP zasilamy za pomocą switcha PoE, wbudowanego w rejestrator lub zewnętrznego. Innym sposobem jest podanie napięcia 12V na gniazdo zasilania kamery.

Czy kamery IP mogą działać bez prądu?

Mogą działać jeżeli posiadają wbudowany akumulator lub są na baterie.

Należy tylko pamiętać o doładowywaniu akumulatora lub wymianie baterii.

Jak zasilić moją kamerę IP na zewnątrz?

Najprostszym sposobem jest użycie switcha PoE. Będzie on zasilał kamerę tym samym kablem, którym przesyłamy obraz z kamery. Możliwe jest również zastosowanie zasilacza z adapterem PoE. Podłączenie kamery IP wykonuje się najczęściej za pomocą kabla UTP lub FTP, zakończonego z obu stron wtykami RJ45.

 

Open this in UX Builder to add and edit content

Jak zasilać bezprzewodową kamerę IP?

Każda bezprzewodowa kamera WiFi posiada gniazdo zasilania. W zestawie z kamerą znajduje się również zasilacz 12V. Wystarczy podać napięcie z tego zasilacza lub zastosować zasilacz zbiorczy o większej mocy, jeśli posiadamy dwie lub więcej kamer.

Czy kamera IP ma baterię?

Typowa kamera IP nie posiada wbudowanej baterii i wymaga zewnętrznego zasilania. Dostępne są jednak kamery IP zasilane bateryjnie, ale zazwyczaj występują one tylko w wersjach bezprzewodowych i mają wbudowany czujnik ruchu.

Jak okablowane są kamery IP?

Kamery IP okablowane są za pomocą skrętki komputerowej.

Kabel jest poprowadzony od switcha PoE bezpośrednio do kamery IP.

A z kolei switch PoE jest połączony skrętką z rejestratorem.

Tak wygląda podstawowy schemat podłączenia monitoringu IP.

Sprawdź nasz ranking TOP 10 kamer IP w 2023 roku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *