Dlaczego potrzebujesz kontroli dostępu?

1. Wiesz zawsze kto przychodzi i odchodzi.

Wiele firm ma sprzęt i zasoby fizyczne, które są cenne na miejscu. System kontroli dostępu śledzi, kto przychodzi i zamierza się upewnić, że ktoś niepowołany wszedł do budynku. Jeśli firma jest duża i ma wielu pracowników, może być trudno każdemu dowiedzieć się, kto jest pracownikiem, a kto nie. System kontroli dostępu pomaga zapobiegać wtargnięciu do budynku nieproszonych osób.

2. Śledź pracowników

Jeśli firma ma wiele zmian, a duże grupy pracowników przychodzą i odchodzą o dziwnych porach, system kontroli dostępu może pomóc w uporządkowaniu chaosu i poinformować cię, czy pracownik jest w budynku, kiedy nie powinien. Może także pomóc Ci śledzić, kto pojawił się w pracy, a kto nie ( tzw. rejestracja czasu pracy RCP).

3. Zabezpiecz poufne dokumenty i dane


Wiele firm posiada dokumenty lub dane, które nie powinny być dostępne dla wszystkich w firmie. System kontroli dostępu pozwala firmie ograniczyć dostęp do niektórych obszarów, w których znajduje się sprzęt lub oprogramowanie, w których zapisywane są te informacje.

4. Ogranicz kradzież i wypadki


System kontroli dostępu pozwala firmie na dostęp tylko dla zatwierdzonych lub specjalnie przeszkolonych pracowników w obszarach, w których może znajdować się cenny lub niebezpieczny sprzęt.

5. Ochrona wielu własności


System kontroli dostępu pozwala w budynku na dostęp do zatwierdzonych pomieszczeń osobom lub grupom osób (np. członkom danej firmy) przydzielając uprawnienia dostępu , w których znajdują się zasoby danej osoby lub firmy.

6. Nigdy więcej martwienia się o klucze

Kiedy pracownik zwalnia się i nie zwraca kluczy, firma utknęła w koszcie tworzenia nowych kluczy, a nawet zmiany zamków. To samo dotyczy sytuacji, gdy pracownik zgubi klucze swojej firmy. Jeśli pracownik odejdzie na złych okolicznościach , eliminuje to również szansę, że spróbuje ponownie wejść do budynku i wyrządzić szkody. Dzięki systemowi kontroli dostępu firma może po prostu cyfrowo usunąć dostęp pracownika z systemu.

Sprawdź jak otrzymać darmową wycenę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *