Monitoring Hikvision czy BCS? – Porównanie

Monitoring Hikvision czy BCS

Monitoring BCS czy Hikvision? Wielu właścicieli małych i średnich firm zastanawia się, czy lepiej kupić monitoring Hikvision, czy BCS. Jaka jest więc różnica między tymi producentami?

Co lepsze BCS czy Hikvision?

Hikvision, znany jako Hangzhou Hikvision Digital Technology Co, jest najpopularniejszym na świecie producentem kamer CCTV. Co czyni ich tak dobrymi? Głównie różnorodność oferty kamer, rejestratorów i produktów pokrewnych. W rezultacie Hikvision produkuje doskonałe, przyjazne dla użytkownika i wydajne kamery IP. Są one również jedną z dobrze znanych opcji w tej przestrzeni. Produkty Hikvision są nie tylko łatwe w instalacji, ale także oferują wiele funkcji, których nie posiadają inne marki. Systemy kamer tej firmy koncentrują się na łatwości obsługi, integracji i możliwościach, a jednocześnie zapewniają wysoką wydajność.

Open this in UX Builder to add and edit content

Hikvision jest światowym liderem w dziedzinie innowacyjnych produktów i rozwiązań do monitoringu wizyjnego. Firma oferuje kompleksową linię produktów i usług, od kamer i rejestratorów po oprogramowanie i akcesoria. Hikvision kładzie duży nacisk na badania i rozwój, stale wprowadzając na rynek nowe, innowacyjne produkty.

BCS to polska marka stworzona w 2008 roku. Wieloletnie doświadczenie w sektorze elektronicznych systemów zabezpieczeń dało firmie możliwość stworzenia unikalnej gamy produktów. Od 13 lat krajowa marka BCS jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży CCTV.

Best CCTV Solution w skrócie BCS oferuje każdą linię produktów CCTV, od ekonomicznych po profesjonalne modele przeznaczone do realizacji projektów. W katalogu firmy znajdują się systemy oparte na każdej technologii monitoringu, w tym IP, HD-CVI, HD-TVI, AHD i ANALOG. W ofercie firmy BCS znajdują się zarówno małe rejestratory przeznaczone do obsługi kilku kamer oraz najnowocześniejsze IP dedykowane dla największych systemów stosowanych na świecie. Wszelkie akcesoria niezbędne do instalacji takie jak: zasilacze, uchwyty, puszki montażowe są sprawdzane i testowane przez inżynierów BCS i wprowadzane na rynek jako integralna część systemu firmy BCS.

Produkty firmy BCS są podzielone na trzy grupy produktowe:

BCS Point

BCS Line

BCS Basic

BCS View

BCS Eco

BCS Universal

 

Open this in UX Builder to add and edit content

Rejestratory BCS czy Hikvision

Zarówno BCS, jak i Hikvision oferują szeroką gamę rejestratorów, od modeli klasy podstawowej do wysokiej. Obie marki oferują takie funkcje, jak zdalny podgląd, detekcja ruchu i powiadomienia e-mail. Istnieją jednak pewne kluczowe różnice między tymi dwoma markami.

Hikvision DS-7616NI-K2 to nowoczesny, 16-kanałowy rejestrator monitoringu IP, który nagrywa materiał z kamer w wysokiej rozdzielczości. Urządzenie posiada niezależne wyjścia HDMI (rozdzielczość 4K) i VGA (do 1080p), dzięki czemu możesz podłączyć do niego dwa monitory jednocześnie. Rejestrator umożliwia również pełną konfigurację obrazu na każdym wyjściu – można ustawić podziały okien i wyświetlać obraz z dowolnej kamery. Urządzenie ma dwa porty, które mogą pomieścić dyski SATA o maksymalnej pojemności 10 TB. Urządzenie obsługuje również macierze dyskowe NAS/IP SAN za pośrednictwem połączenia sieciowego.

nagrywaniem obrazu w wysokiej rozdzielczości (do 8 Mpix),

rozłącznymi wyjściami HDMI (4K/30 Hz, 2K, 1080p/30/60 Hz) oraz VGA (1080p/60 Hz),

obsługą do 16 kamer IP Hikvision lub innych modeli, które są wspierane przez Onvif,

maks. bitrate: 160Mbps (wej.), 160Mbps (zapisu), 160Mbps (wyj.)

obsługą 2 dysków SATA o maksymalnej pojemności 10 TB,

analizą obrazu VCA (przekroczenie wirtualnej linii, detekcji twarzy czy obszaru wtargnięcia),

wsparcie AcuSense

obsługą ANR

obsługą kompresji H.265+/H265/H.264+/H.264/MPEG4,

wejściami USB 2.0 (1x) oraz 3.0 (1x),

wejściem i wyjściem audio,

wejściem i wyjściem alarmowym 4/1,

wydajnym monitoringiem stanu sieci LAN, dysków, kamer,

podglądem obrazu ze wszystkich kamer przy niskim wykorzystaniu sieci (kanał 0)

BCS-L-NVR1602-A-4KE to 16-kanałowy rejestrator IP o rozdzielczości do 4K (8 Mpix), który może zapisywać obraz z kamer IP. Dzięki bitrate na poziomie 160 Mbps urządzenie jest w stanie obsłużyć kamery o wysokiej rozdzielczości. Do archiwizacji materiału wideo generowanego przez element można wykorzystać dwa dyski twarde o pojemności do 10 TB. Wyświetlanie obrazu możliwe jest poprzez równoległe porty HDMI/VGA (pokazany jest ten sam obraz).

Funkcje są wykorzystywane, gdy rejestratory współpracują z kamerami obsługującymi te funkcje. Wtargnięcie, przekroczenie linii poprzez przestrzeganie odrębnych zasad dla samochodów i pieszych, kategoryzacja osób i pojazdów, wykrywanie twarzy, liczenie osób, SMD 3.0- wyszukiwanie obiektu sklasyfikowanego jako: człowiek lub pojazd mechaniczny.

Kanały IP 16

Wyjścia monitorowe 1x HDMI 4K, 1x VGA 1080P

Wydajność wyświetlania 8x 1080p 30 fps

Maksymalne pasmo Przychodzące 160Mb/s, wychodzące 64Mb/s, odtwarzanie 160Mb/s

Rozdzielczość nagrywania 8MP

Kompresja Smart H.265+/H.265/Smart H.264+/H.264/MJPEG

Audio 1 wejście i 1 wyjście

Kompresja audio PCM/G711A/G711U/G726/AAC

Synchroniczne odtwarzanie 16 kanałów

Alarm 4 wejścia / 2 wyjścia

Archiwizacja danych Pamięć flash (USB) / Pobieranie przez sieć

Interfejs sieciowy Port RJ-45 (10/100/1000Mb/s)

Protokoły HTTP; HTTPS; TCP/IP; IPv4/IPv6; UPnP; SNMP; RTSP; UDP; SMTP; NTP; DHCP; DNS; IP Filter; DDNS; FTP; Alarm Server; IP Search; P2P

Użytkownicy mobilni iOS, android

Zgodność ONVIF(S/G/T)

Dysk twardy 2x SATA max 10TB każdy (razem 20TB)

Interfejsy 2x USB2.0

Zasilanie 12V DC, 4A, pobór mocy <10W (bez dysków)

Warunki pracy -10°C ~+55°C / 10~90%RH

Wymiary 1U, 375×282.9x53mm

Te dwa rejestratory są dla siebie bezpośrednimi konkurentami, a ich parametry są bardzo podobne. Rejestrator Hikvision ma przewagę pod względem bitrate’u wychodzącego. Może to być ważne, gdy używamy kamer o wysokiej rozdzielczości w ruchliwych miejscach, co wynika ze specyfiki kompresji H264. Rejestrator Hikvision znacznie lepiej radzi sobie także z wyświetlaniem obrazu na monitorze, ponieważ umożliwia niezależną konfigurację wyjścia VGA w stosunku do HDMI. Oznacza to, że możemy określić, co chcemy wyświetlać na dodatkowym monitorze. Pozostałe parametry są niemal identyczne. Równie dobrze radzą sobie oba rejestratory w obsłudze sztucznej inteligencji.

Open this in UX Builder to add and edit content

Kamery Hikvision czy BCS

Hikvision i BCS oferują szeroką gamę kamer, od modeli podstawowych do tych z wyższej półki. Obie marki oferują takie funkcje, jak widzenie w nocy, szeroki zakres dynamiczny i zdalny podgląd. Istnieją jednak pewne kluczowe różnice między tymi dwoma markami. Kamery Hikvision są generalnie droższe od kamer BCS i są częściej wykorzystywane w dużych projektach, ale wynika to raczej z tego że Hikvision jest bardziej znaną firmą na rynku. Kamery obu firm oferują też podobną ilość funkcji i jakość.

Prezentowana poniżej kamera może być bardzo ciekawym rozwiązaniem, które bez problemu może konkurować z rozwiązaniami Hikvision.

Kamera BCS-L-EIP55FCL3-AI1

Monitoring Hikvision czy BCS? - Porównanie

BCS-L-EIP55FCL3-Ai1 to kamera megapikselowa, która została zaprojektowana do użytku w systemie nadzoru IP. Należy do serii NightColor i dlatego jest w stanie generować wysokiej jakości, kolorowe nagrania wideo nawet w bardzo słabo oświetlonych miejscach. Dzięki temu idealnie nadaje się do miejsc, w których potrzebny jest monitoring kolorowy przez 24 godziny na dobę. Niektóre z kluczowych cech kamery BCS-L-EIP55FCL3-AI1.

Kamera ta, dzięki wbudowanemu systemowi alarmowemu (optycznemu i akustycznemu), może być stosowana w miejscach, gdzie wymagana jest aktywna ochrona. Można jej użyć np. do monitorowania obszarów o ograniczonym dostępie w budynkach przemysłowych lub publicznych. Innym ciekawym zastosowaniem jest np. sygnalizowanie alarmu, gdy samochód jest zaparkowany w niedozwolonej strefie. System detekcji ruchu SMD jest w stanie rozróżnić osoby i pojazdy w danej scenie, wysyłając precyzyjne alarmy.

Parametry techniczne:

 •  Przetwornik obrazu: 1/2.7” PS CMOS
 •  Max. rozdzielczość: 2592 x 1944 (5 Mpx)
 •  Prędkość: max. 20 kl/s @ 5 Mpx
 •  Szerokość ogniskowej: 2.8 mm
 •  Kąt widzenia: 103° w poziomie, 53° w pionie
 •  Zasięg oświetlacza: Do 30 m
 •  Czułość: 0.003 lux
 •  WDR 120 dB: TAK
 •  Funkcje: Dzień/noc, NR, AWB, AGC, AES, BLC, HLC, ROI, Strefy prywatności
 •  Obsługa audio: TAK
 •  Wbudowany mikrofon: TAK
 •  Wejścia audio: 1x
 •  Wyjścia audio: 1x
 •  Wejścia alarmowe: 1x
 •  Wyjścia alarmowe: 1x
 •  Lokalne nagrywanie (karta SD): TAK
 •  Obudowa: IP67
 •  Temperatura pracy: -40…+60 °C
 •  Zasilanie: 12 V DC, PoE 802.3af
 •  Pobór mocy: max. 8 W
 •  Wymiary: Ø 122 x 110.9 mm
 •  Waga: 0.75 kg

KAMERA IP HIKVISION DS-2CD2T46G2-ISU/SL(2.8mm)

Monitoring Hikvision czy BCS? - PorównanieJest wyposażona w technologię Darkfighter i AcuSense, które umożliwiają dokładniejsze filtrowanie fałszywych alarmów. Specjalna czułość na słabe oświetlenie sprawia, że jest to doskonały wybór do nagrywania w nocy. Ponadto głośnik i światło stroboskopowe wbudowane w DS-2CD2T46G2-ISU/SL mogą być skutecznie wykorzystane do odstraszania potencjalnych intruzów.

Kamery serii AcuSense wykorzystują najbardziej zaawansowaną technologię głębokiego uczenia się do wykrywania postaci ludzi i pojazdów, a także do filtrowania alarmów, które nie są związane z osobami lub pojazdami. Mogą również zapisywać zrzuty ekranu dowolnych obiektów wyodrębnionych z dużej ilości danych wideo, co ułatwia ich późniejsze wyszukiwanie.

Przetwornik CMOS 1/1,8 cala i obiektyw stało ogniskowy 2,8 mm w kamerze umożliwiają szerokie poziome pole widzenia wynoszące około 111°, co ułatwia uchwycenie większej ilości otoczenia. Kamery Hikvision z serii AcuSense wykorzystują technologię sztucznej inteligencji do dokładniejszej klasyfikacji obiektów i minimalizacji fałszywych alarmów. Technologia uczenia maszynowego zastosowana w tych urządzeniach sprawia, że są one jeszcze lepsze w klasyfikowaniu rozpoznanych obiektów.

Technologia EXIR zapewnia bardziej równomierne oświetlenie sceny – oznacza to, że reflektory EXIR zapewniają lepszą widoczność szczegółów w zarejestrowanych obrazach podczas nocnego oświetlenia.

DS-2CD2T46G2-ISU/SL ma wbudowane światło stroboskopowe, które aktywuje się po wykryciu intruza; w połączeniu z komunikatem z głośnika może skutecznie odstraszyć go od chronionego obszaru.

Parametry techniczne:

 •  Przetwornik obrazu: 1/3” Progresywny Scan CMOS
 •  Max. rozdzielczość: 2592 x 1944 (5 Mpx)
 •  Prędkość: max. 20 kl/s @ 5 Mpx
 •  Szerokość ogniskowej: 2.8 mm
 •  Kąt widzenia: 103° w poziomie, 53° w pionie
 •  Zasięg oświetlacza: Do 60 m
 •  Czułość: 0.003 lux
 •  WDR 120 dB: TAK
 •  Funkcje: Dzień/noc, 3D-DNR, AWB, AGC, AES, BLC, HLC, ROI, EXIR, Strefy prywatności
 •  Obsługa audio: TAK
 •  Wbudowany mikrofon: TAK
 •  Wejścia audio: 1x
 •  Wyjścia audio: 1x
 •  Wejścia alarmowe: 1x
 •  Wyjścia alarmowe: 1x
 •  Lokalne nagrywanie (karta SD): TAK
 •  Obudowa: IP67
 •  Temperatura pracy: -30…+60 °C
 •  Zasilanie: 12 V DC, PoE 802.3af
 •  Pobór mocy: max. 12 W
 •  Wymiary: Ø 105 x 290 mm
 •  Waga: 1,14 kg

Chociaż kamery IP obu firm są porównywalne, różnią się niektórymi parametrami, na przykład wyższą maksymalną przepływnością Hikvision. Ma to bezpośredni wpływ na jakość strumienia danych obrazu z kamery. Jednak rzadko kiedy kamery wykorzystują swój maksymalny bitrate, więc ten parametr będzie miał znaczenie tylko w szczególnych przypadkach. W powyższym porównaniu rozmiar matrycy obu aparatów jest bardzo podobny. Jednak kamera BCS ma znacznie lepsze światło dzięki jaśniejszemu obiektywowi, co sprawia, że kamera IP BCS uzyskuje lepsze wyniki ogólne i jest w stanie zobaczyć więcej szczegółów w warunkach słabego oświetlenia.

Kamera BCS może za to pochwalić się szerszym kątem widzenia 106 stopni wobec 103 stopni

w kamerze BCS. Zarówno jedna jak i druga kamera są wyposażone w funkcje aktywnego odstraszania. BCS błyska naprzemiennie światłem czerwonym i niebieskim i generuje dźwięk

syreny alarmowej, gotowych komunikatów w języku angielskim lub jednego własnego, który możemy nagrać za pomocą smartfona. W przypadku Hikvision jest to efekt stroboskopowy

białym światłem i sygnał akustyczny lub gotowy komunikat dźwiękowy.

Która więc jest lepsza – BCS czy Hikvision? Obie marki oferują szeroką gamę produktów i rozwiązań, od klasy podstawowej po high-end. Istnieje jednak kilka kluczowych różnic pomiędzy tymi dwoma markami ale wybór najczęściej będzie zależał od konkretnego zastosowania i warunków pracy danej kamery.

Funkcjonalności i oprogramowanie Hikvision czy BCS

Ilość oprogramowania służącego do obsługi urządzeń firmy BCS jest naprawdę imponująca.

Mamy programy na komputery stacjonarne takie jak popularny i znany program Smart PSS

Oprogramowanie Smart PSS (Professional Surveillance System) firmy Dahua jest przeznaczone do zarządzania różnymi rodzajami sprzętu do nadzoru, w tym rejestratorami analogowymi, sieciowymi NVR, megapikselowymi kamerami IP, domofonami IP, urządzeniami pamięci masowej SVR i dekoderami wideo. Aplikacja ta służy też do zarządzania urządzeniami Firmy BCS.

Pozostałe oprogramowanie na komputery stacjonarne:

BCS Manager obsługuje wszystkie serie i umożliwia:

 • Obsługę do 1000 połączeń
 • Podgląd na żywo 256 kanałów (max. 64 okna na karcie)
 • Tworzenie schematów alarmowych
 • Synchroniczne odtwarzanie nagrań z max. 36 kamer jednocześnie (zdalnie i lokalnie)
 • Zdalną konfiguracja urządzeń, tworzenie grup urządzeń i zarządzanie nimi
 • Sterowanie kamerami PTZ
 • Obsługę audio
 • Obsługę TV WALL

BCS Point Manager obsługuje serie Point i View

BCS View Manager obsługuje serie View analogowa AHD

BCS Basic Manager obsługuje serie Basic

Aplikacje mobilne na smartfony:

DMSS obsługuje wszystkie serie znana też urządzeń Dahua

gDMSS starsza wersja wyświetla naraz maksymalnie 4 kanały

BCS Line obsługuje wszystkie serie plus videodomofony IP BCS

BCS View obsługuje serie View czyli rejestratory w wersji analogowej AHD

Oprogramowanie do zarządzania wideo Hikvision iVMS-4200 może być wykorzystywane do nadzoru małych lub dużych projektów. Oferuje szeroki zakres funkcji i możliwości, w tym możliwość tworzenia systemów hybrydowych, które łączą kamery IP i kamery analogowe na maksymalnie czterech ekranach – co oznacza, że na jednym ekranie może być wyświetlany materiał z 64 różnych kamer. Oprogramowanie umożliwia również zdalne odtwarzanie nagrań, dostęp do map elektronicznych w celach poglądowych, alarmów oraz dwukierunkowej transmisji dźwięku.

Funkcjonalności

 • zarządzanie i monitorowanie produktów monitoringu Hikvision
 • podgląd na żywo materiałów wideo
 • odtwarzanie nagranych materiałów wideo
 • zarządzanie zdarzeniami
 • obsługa do 256 kanałów
 • Obsługuje podgląd na żywo w trybie rybiego oka dla jednej lub więcej kamer typu rybie oko oraz obsługuje tryby Panorama, PTZ, Half Sphere, AR Half Sphere i Cylinder
 • Zapewnienie konfiguracji sieci SAN i Hybrid Storage Area Network dla urządzeń hybrydowych SAN
 • Moduł ścian wizyjnych (Video Wall) zapewnia funkcję zarządzania dekoderem i ścianą wizyjną oraz funkcję wyświetlania zdekodowanego sygnału wizji na ścianie wizyjnej.
 • Obsługuje ostrzeżenia dźwiękowe, wyskakujący podgląd na żywo i przechwycony obraz po wyzwoleniu alarmu
 • Obsługuje wyszukiwanie informacji o temperaturze osób i czy noszą maski podczas zdarzeń przechwytywanych z badania temperatury twarzy.
 • Obsługuje odtwarzanie synchroniczne do 16 kanałów
 • Obsługuje filtrowanie materiału wideo po wykryciu człowieka lub pojazdu
 • Obsługuje zbieranie zdjęć twarzy przez aparat innej firmy (kamera USB lub wbudowana kamera komputera)
 • Obsługuje liczenie osób według rysów twarzy i wyświetlanie duplikatów
 • Obsługuje wyświetlanie dużego obrazu pobierania twarzy, pobierania tablic rejestracyjnych i analizy zachowania, a zdjęcia można eksportować do lokalnego przechowywania
 • Obsługuje wyszukiwanie często pojawiających się i rzadko pojawiających się osób
 • Lista urządzeń online obsługuje eksportowanie informacji o urządzeniach wideodomofonowych, w tym stacji bramowej, stacji wewnętrznej

Reasumując oba programy posiadaja bardzo zbliżone funkcje. Jeśli potrzebujemy lepszej i bardziej rozbudowanej obsługi to musimy zakupić płatną wersję. W przypadku Hikvision jest to wersja iVMS-5200 a w przypadku SmartPSS jest to licencja rozszerzona.

Monitoring bezprzewodowy Hikvision czy BCS

Zestaw monitoring Hikvison WI-FI KIT jest bardzo łatwy w instalacji i nie wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej. Rejestrator posiada funkcję plug&play, która automatycznie wyszukuje i przypisuje adresy IP kamerom, które są włączone. Mimo że instalacja kamer jest prosta, mają one wiele zaawansowanych funkcji. Jedną z wad tego systemu jest krótki zasięg 15 m, co oznacza, że musimy użyć wzmacniacza WiFi. Konfiguracja takiego rozwiązania staje się jednak znacznie trudniejsza. Niezbędna staje się wtedy znajomość obsługi urządzeń WiFi i konfiguracji kamer IP.

Zestaw monitoring Hikvison WI-FI KIT

Rejestrator DS-7104NI-K1WM obsługuje 4 kanały

4 kamery Wi-Fi DS-2CV1041G2-IDW o rozdzielczości 4MPx,

wbudowanym mikrofonie i dysku 1TB

Menu OSD w języku polskim

Kodowanie WiFi WPA

Interfejs sieciowy: 1 x Ethernet 10/100 Base-T (RJ-45)

Obsługa P2P(chmura) – funkcja pozwalająca na zdalny dostęp

bez przekierowania portów i publicznego adresu IP

Urządzenia mobilne z systemami: Android, iOS i Przeglądarki internetowej IE

Wbudowany web server, obsługa przez CMS lub klienta mobilnego

Zestaw BCS-P-WIFI4X4M-KIT BCS POINT wyposażony jest w rejestrator sieciowy BCS-P-SNVR0401-W z wbudowanym modułem Wi-Fi, możliwość wyświetlania i nagrywania z maksymalnie 4 kamer IP, maksymalna przepustowość 40Mbps, możliwość archiwizacji na 1x dysku SATA do 6TB, 2 gniazda USB 2.0, pobieranie przez sieć,

jednoczesne wyjście HDMI4K(1920×1080) i VGA(1920×1080),

zaawansowane funkcje detekcji wideo, takie jak detekcja ruchu, zakrywanie lub zasłanianie obiektów, utrata sygnału, inteligentne funkcje, takie jak rozpoznawanie sylwetek i VCA

Zestaw zawiera cztery kamery Wi-Fi typu bullet BCS-P-414RS, które mogą być używane zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Obudowa wykonana jest z tworzywa sztucznego i posiada klasę wodoszczelności IP67, co oznacza, że jest zabezpieczona przed uszkodzeniem przez kurz i ekstremalne warunki pogodowe, takie jak deszcz czy śnieg.

Kamera ma stałą ogniskową 4 mm i poziome pole widzenia 86,5°. Wbudowany reflektor IR LED SMART emituje światło na odległość do 30 m, a jego moc jest regulowana, co pozwala na monitorowanie w nocy. Promiennik podczerwieni jest wykonany w technologii Black Glass.

Co ogranicza widoczność kamer nocą. Skuteczny zasięg tego zestawu to 50 m.

 

Najważniejsze cechy kamery BCS-P-414RS-W: 

 • Wbudowany moduł WiFi 2.4Ghz, IEEE802.11b/g/n,
 • Przetwornik: 1/2.7” 4Mpx PS CMOS,
 • Obiektyw: Stały o ogniskowej 4mm z czułością 0.02 luksa w kolorze,
 • Promiennik podczerwieni IR: Do 30 metrów (IR LED SMART),
 • Funkcje: BLC, HLC, DWDR, ROI, ICR,
 • Inteligentne funkcje: Intruz, detekcja sylwetek,
 • Plastikowa obudowa.

Z prostej analizy widzimy już na wstępie dużą przewagę zestawu BCS w zasięgu działania, który jest ponad trzykrotnie większy. Co czyni go zdecydowanie bardziej praktycznym i wygodniejszym w montażu. Posiada też całkiem rozbudowaną inteligentną analitykę. Świetnym rozwiązaniem jest

promiennik, który jest praktycznie niewidoczny. Z kolei czerwona migająca dioda w kamerze Hikvision może budzić zainteresowanie potencjalnego intruza.

Podsumowanie Hikvision czy BCS?

Porównując sprzęt obu firm, można stwierdzić, że obie firmy prezentują podobną jakość oraz możliwości. Większe możliwości prezentują kamery do ochrony obwodowej w wykonaniu firmy BCS dają więcej możliwości konfiguracji, głośniejszy sygnał dźwiękowy(do 110dB) i zdecydowanie bardziej skutecznie odstraszają światłem w kolorze czerwonym i niebieskim które świetnie symuluje światła policyjne. Jeśli chodzi o monitoring WiFi to tutaj też wygrywa BCS.

Hikvision posiada bardziej intuicyjną obsługę rejestratorów własnej produkcji. Musimy też nadmienić bardzo wiele sprzętu BCS jest produkcji Dahua i sam interfejs jest najczęściej ich autorskim wykonaniem.

Jeżeli zastanawiasz się nad montażem kamer, skontaktuj się z nami a my przygotujemy dla Ciebie bezpłatną wycenę i skonfigurujemy najlepszy zestaw dopasowany do Twoich potrzeb.

Zamów montaż kamer w profesionalej firmie jak IDG.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *