Monitoring Hikvision czy Kenik – Porównanie

Systemy monitoringu wizyjnego stają nieodzownym elementem funkcjonowania prawie każdej firmy. Dlatego tak wielu właścicieli firm decyduje się na instalację kamer monitoringu w swoich placówkach. Ale, przy tak wielu różnych opcjach dostępnych na rynku, którą markę powinieneś wybrać Hikvision czy Kenik? W tym wpisie porównamy te dwie marki i pomożemy Ci zdecydować, która jest właściwym wyborem dla Ciebie!

Open this in UX Builder to add and edit content

Co lepsze Kenik czy Hikvision?

hikvision czy kenik

Właściciele firm mają wiele do rozważenia, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego systemu nadzoru. Kenik i Hikvision to dwie najpopularniejsze marki na rynku. Więc, która z nich będzie najlepszym wyborem? Przyjrzyjmy się bliżej każdej z marek:

Hikvision jest światowym liderem w dziedzinie innowacyjnych produktów i rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa. Firma oferuje szeroką gamę kamer do monitoringu, od bezprzewodowych kamer monitoringu IP / Wifi po opcje analogowe Turbo HD. Hikvision oferuje również wiele urządzeń rejestrujących i oprogramowania, aby uzupełnić swój system bezpieczeństwa. Firma jest tez producentem systemów kontroli dostępu, systemów alarmowych i videodomofonów. wszystkie te systemu mogą być obsługiwane przez jedną aplikację Hik Connect, Hik Connect Pro i iVMS-4200

Kenik to równie popularny wybór dla właścicieli firm poszukujących niezawodnego systemu nadzoru. Firma Kenik oferuje zarówno monitoring IP, jak i wersje monitoringu AHD, HDCVI i Turbo HD, a także różnorodne urządzenia rejestrujące. Kenik posiada również wygodne i proste w obsłudze oprogramowanie do zdalnego zarządzania ich systemów monitoringu.

 

Oprogramowanie Hikvision vs Kenik

Oprogramowanie Hikvision vs Kenik (1) (1)

Oprogramowanie do monitoringu jest ważnym elementem każdego systemu zabezpieczeń. Hikvision i Kenik oferują wiele opcji oprogramowania, od prostych programów monitorujących do bardziej zaawansowanych opcji.

Oprogramowanie Hikvision na urządzenia mobilne to Hik Connect, Hik Connect PROro i iVMS-4500. Hik Connect to podstawowe oprogramowanie do podglądu i odtwarzania nagranego materiału. Oprogramowanie to współpracuje również z videodomofonami Hikvision. Daje nam mozliwość obsługi domofonu podczas naszej nieobecności. Hik Connect Pro to znacznie bardziej rozbudowana wersja, przeznaczona głównie dla instalatorów systemów CCTV Hikvision. Z kolei iVMS-4500 to starsza wersja oprogramowania do obsługi systemów firmy Hikvision która niestety nie jest już aktualizowana.

Oprogoramowanie Hikvision na komputery stacjonarne to iVMS 4200 i iVMS-5200. Wszystkie te programy dostępne są na platformy firmy Apple. Aplikacje te obsługują całe spectrum sprzętu dostarczanego przez Hikvision i dają nam pełną kontrole nad sprzetem.

Kenik na urządzenia mobilne posiada oprogramowanie uCloud, uCloud Pro a na urządzenia stacjonarne uCMS. uCloud jest starszą wersją pracującą tylko na starszych rejestratorach. Możliwości platformy mobilnej Kenika uCloud Pro są na poziomie podstawowej wersji aplikacji Hik Connect. Na platformach firmy Apple pracują tylko aplikacje mobilne Kenika. Aplikacja na komputery stacjonarne uCMS jest już zdecydowanie bardziej rozbudowana i daje nam możliwość pełnej konfiguracji systemów Kenika.

Zalety monitoringu Hikvision

Oprogramowanie Hikvision vs Kenik (5) (1)

Monitoring Hikvision zalety:

– Szeroka gama produktów do wyboru

– Elastyczne i skalowalne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa

– Zaawansowane funkcje i opcje

Kamery IP oferują wysoką jakość obrazów i wideo

– Wersja OS oprogramowania na komputery stacjonarne

– Monitoring Hikvision IP posiada wiele rozwiązań związanych z integracją innych systemów bezpieczeństwa

Wady monitoringu Hikvision

Monitoring Hikvision wady:

– Droższe niż niektóre inne marki np.Kenik

– Rejestratory analogowe nie obsługują najwyższych rozdzielczości na wszystkich kanałach(np.tylko 4 pierwsze kanały)

– Słaby zasięg kamer wifi koneczne użycie repeaterów (wzmacniaczy zasięgu)

– Skomplikowana w obsłu

dze aplikacja mobilna Hik Connect Pro

Zalety monitoringu Kenik

Oprogramowanie Hikvision vs Kenik (5) (1)

Monitoring Kenik zalety:

– Bardziej przystępne w cenie

 niż niektóre inne marki np. Hikvision, BCS, Dahua

– Szeroka gama produktów do wyboru o dobrych parametrach

– Bardzo dobre rozwiązania rejestratorów hybrydowych (seria 7000)

– 3 letnia gwarancja

– Bogata oferta w technologi analogowej CCTV

– Możliwy zapis nagrań także w chmurze Dropbox lub Google Drive, co zapewnia dodatkowy poziom bezpieczeństwa

Open this in UX Builder to add and edit content

Wady monitoringu Kenik

Monitoring Kenik wady:

– Nie jest tak szeroko dostępny jak niektóre inne marki np. Hikvision

– Ma mniejszy wybór kamer IP

– Brak systemów bezprzewodowych CCTV

– Brak rejestratora na 4 kamery w wersji IP wymusza stosowanie rejestratorów na 8 kamer IP

Zestaw 4 Kamer hikvision czy Kenik

W kategorii zestawów 4 kamer wygrywa zestaw monitoringu Hikvision ponieważ Kenik nie posiada rejestratorów na 4 kamery, przez co jesteśmy zmuszeni stosować rejestratory na 8 kamer, co przekłada się na wyższą cenę.

W przypadku systemu analogowego bogatszą ofertę posiada Kenik.

Szczególnie interesujące są rejestratory serii 7000 głównie dlatego że obsługują wysokie rozdzielczości a np. do rejestratora z czterema wejściami analogowymi możemy podłączyć dodatkowe cztery kamery IP.

 

[ux_products ids=”2958,2942″]

Zestaw 8 kamer Hikvision czy Kenik

W tym segmencie walka jest wyrównana. Hikvision posiada lepiej dopracowaną technologię sztucznej inteligencji, Kenik za to ma tych funkcji więcej w urządzeniach o podobnej cenie.

Zestaw monitoringu Kenik IP w niższej cenie ma już zaimplementowane przynajmniej dwie funkcje AI(głównie ochrony peryferyjnej). W przypadku systemów o takiej konfiguracji już może to mieć znaczenie.

W przypadku zestawów analogowych zestaw monitoringu Kenik na cztery kamery otrzymuje lepsze opinie.

[ux_products ids=”2962″]

Open this in UX Builder to add and edit content

Monitoring cyfrowy Hikvision czy Kenik

Hikvision posiada bogatszą ofertę kamer IP. Firma jest bardzo ważnym graczem na rynku CCTV.

Kenik ma za to ciekawe wersje kamer IP w niższej cenie niż Hikvision.

Najtańsze modele Hikvision oferują słabszą jakość od porównywalnych kamer Kenika.

Funkcjonalności Hikvision czy Kenik

Funkcjonalność Kenika jest słabsza niż systemów Hikvision. Hikvision posiada posiada oprogramowanie do obu najpopularniejszych systemów operacyjnych Windows i OS na komputerach stacjonarnych. Posiada też wersję płatną profesionalną systemu iVMS-5200 która bardzo dobrze radzi sobie z systemami rozpoznawania rejestracji samochodowych jak i integracji z systemami alarmowymi i kontroli dostępu.

Monitoring bezprzewodowy Hikvision czy Kenik

Generalnie monitoring bezprzewodowy firmy Kenik praktycznie nie istnieje.

W przypadku Hikvision dostępne są bardzo popularne ostatnio zestawy WiFi KIT. W stosunkowo niskiej cenie dostajemy zestaw wyposażony w cztery kamery Wifi i rejestrator z dyskiem twardym. Wadą takiego zestawu jest jednak mały zasięg radiowy kamer do 15 m.

 

Monitoring przewodowy Hikvision czy Kenik

Obie firmy prezentują całkiem wysoki poziom systemów IP i analogowych. Przynajmniej raz do roku wypuszczają nowe wersje poprzednich modeli kamer i rejestratorów.

Na korzyść Kenika przemawia lepiej dopracowana technologia analogowa i mnogość kamer z przetwornikiem Sony Starvis obsługującym technologię Starlight, czyli kolor przy szczątkowym oświetleniu i bardzo dobre odzwierciedlenie naturalnych barw. Ważna też jest 3 letnia gwarancja na całość sprzętu Kenika. Hikvision posiada ciekawą technologię ColorVu który daje podobny efekt wieczorem. Słabo jednak dopracowane jest jeszcze oświetlenie światłem białym.

 

Hikvision opinie

Firma ta jest na rynku znacznie dłużej i ma szerszą ofertę. Kenik natomiast zdobywa popularność dzięki niższym cenom i ciekawym rozwiązaniom. Hikvision ma bardzo dużo pozytywnych recenzji i jest uważany za bardzo solidna markę. Posiada też bardzo dużo klonów typu Hiwatch, MWS i innych.

Kenik opinie

Kenik to raczej dopiero wschodząca gwiazda branży CCTV.

Kenik w początkowym okresie posiadał wiele wad wieku młodzieńczego.

Jednak z biegiem czasu zaczął wysuwać się na poważnego gracza a w branży CCTV.

Firma daje 3 letnią gwarancję a sprzęt jest uważany za mało awaryjny.

Wnioski z porównania

Zarówno Hikvision, jak i Kenik to świetny wybór dla właścicieli firm poszukujących niezawodnego i niedrogiego systemu nadzoru. Obie marki oferują szeroką gamę produktów, od kamer po urządzenia rejestrujące. Jednak Hikvision może być lepszym wyborem dla właścicieli firm, którzy chcą mieć bardziej zaawansowany i bogaty w funkcje system bezpieczeństwa.

Kenik jest młodą i perspektywiczną firmą, ale jeśli chodzi o recenzje to Hikvision jest zdecydowanym zwycięzcą. Można to przypisać faktowi, że Hikvision jest na rynku znacznie dłużej i ma szerszą ofertę. Jednak Kenik zdobywa popularność ze względu na niższe ceny i ciekawe rozwiązania.

Sprawdź nasz ranking TOP 10 kamer IP w 2023 roku!

Zobacz nasze polecane bezprzewodowe kamery Wi-Fi na 2023 rok!

Sprawdź nasz ranking kamer zewnętrznych i wybierz najlepszą dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *