Cennik montażu monitoringu: Ile kosztuje montaż kamer?

Cennik montażu monitoringu

Cennik montażu monitoringu. ile kosztuje montaż monitoringu? Instalacja systemu monitoringu może wydawać się drogim przedsięwzięciem, ale nie musi nim być. W tym wpisie na blogu przedstawimy Państwu cennik instalacji różnych typów systemów monitoringu od tanich po znacznie droższe. Mamy nadzieję, że te informacje pomogą uświadomić Ci z jakimi kosztami musisz się liczyć.

Ile kosztuje montaż monitoringu? – Cennik montażu monitoringu

Cennik za montaż kamer monitoringu może się znacznie różnić w zależności od rodzaju kamery, liczby kamer i poziomu instalacji. Na przykład, prosty system kamer IP dla małej firmy może kosztować około 3500 złotych, podczas gdy bardziej wyrafinowany system dla dużej korporacji może kosztować dziesiątki tysięcy złotych i więcej.

Cena monitoringu domu jednorodzinnego?

Ile kosztuje monitoring domu? Jeśli chodzi o instalację kamer w domu, to wszystko w dużej mierze zależy od tego, ile i jaki rodzaj kamer wybierzemy oraz typu kamer. Dodatkowo w przypadku kamer obrotowych montaż jest droższy ponieważ wymagają często co najmniej dwóch kabli i programowania.

Istotnym czynnikiem jest również lokalizacja w której będzie znajdować się kamera. Bywa to problematyczne dla instalatora w przypadku zewnętrznego monitoringu domu.

Przeważnie cena za montaż jednej kamery w domu waha się pomiędzy 100- 350 zł za sztukę.

Korzystając z usług instalatora można dużo oszczędzić, a to dlatego ze instalatorzy przez ilość towaru jaki zakupują w hurtowniach posiadają duże zniżki.

Korzystając z usług firmy instalatorskiej można zapłacić mniej za kamery do domu z montażem niż kupując je indywidualnie i montując je samodzielnie.

Ile kosztuje zestaw kamer do domu? Podstawowy zestaw kamer do domu może kosztować około 1500 złotych, podczas gdy bardziej zaawansowany system może kosztować nawet 10000 złotych.

Tanią i prostą w montażu alternatywą może być monitoring bezprzewodowy. Takie gotowe zestawy możemy już kupić za cenę około 1000zł.

899.00 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 999.00 .

Kamery do monitoringu

KAMERA IP KENIK KG-530DPA

599.99 

Kamery do monitoringu

KAMERA IP KENIK KG-2130DAS-IL

539.99 
449.00 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 449.00 .

999.99 
1,052.82 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 1,052.82 .

529.99 
589.99 

Ile kosztuje montaż 4 kamer?

Ile kosztuje montaż monitoringu na 4 kamery? W przypadku chęci zainstalowania czterech kamer, koszt będzie zależał od rodzaju kamer i poziomu instalacji. Prosty system 4 kamer monitoringu dla małej firmy może kosztować około 6000 złotych, natomiast bardziej zaawansowany system dla dużej korporacji może kosztować dziesiątki tysięcy złotych.

Ile kosztuje montaż 8 kamer?

Ile kosztuje montaż 8 kamer? Kost takiej instalacji będzie głównie uzależniony od rodzaju kamer, poziomu skomplikowania instalacji i marki systemu monitoringu. Prosty system kamer monitoringu na 8 kamer dla małej firmy może kosztować około 8000 złotych, natomiast bardziej zaawansowany system 8 kamer na większym magazynie może kosztować 12000-18000 tysięcy złotych.

Co wpływa na cenę montażu monitoringu?

Istnieje kilka czynników, które mogą wpłynąć na cenę instalacji kamer monitoringu, w tym cena rejestratora, ceny kamery, liczba kamer i poziom trudności wykonania instalacji czyli ceny monitoringu za punkt. Przykładowo, prosty system kamer monitoringu dla małej firmy może kosztować około 3500 złotych, podczas gdy bardziej zaawansowany system na dużej i wysokiej hali o powierzchni 4000 m2 może kosztować dziesiątki tysięcy złotych. Główna różnica polega na utrudnieniach związanych z wysokością montażu i ilości ułożonego okablowania.

Ceny urządzeń do monitoringu

Ile kosztuje instalacja kamer IP? – Montaż monitoringu cennik.

Kamery – 4 sztuki – cena od 800 zł do 4000 zł netto

Rejestrator – 1 sztuka – cena od 250 zł do 700 zł netto

Dysk twardy – 1 sztuka – cena od 200 zł do 400 zł netto

Switch POE– 1 sztuka – cena od 150 zł do 250zł netto

Kabel UTP do 4 kamer – około 150 zł netto

Cena montażu CCTV – cena od 800 zł do 1600 zł netto

Cena całego zestawu waha się więc od około 2100 zł do 7000 zł. Podany cennik dotyczy standardowych zestawów monitoringu dla domu lub małej firmy. Zestaw do instalacji w sklepach jest zazwyczaj bardziej rozbudowany, ze względu na konieczność monitorowania większego obszaru ze znacznie większą szczegółowością. W przypadku monitoringu sklepu uzasadnione jest zastosowanie większej liczby kamer, nawet kosztem ich rozdzielczości.

Ile kosztuje monitoring zewnętrzny?

W przypadku monitoringu zewnętrznego główną różnicę w cenie stanowi sam montaż, ponieważ cena montażu kamery zewnętrznej będzie wyższa od ceny za montaż kamery wewnętrznej. Choć zdecydowana większość kamer dostępnych na rynku jest wykonana w obudowie o odporności IP67 to w przypadku kamer zewnętrznych powinniśmy zastosować te o znacznie lepszych parametrach technicznych i o większej wytrzymałości mechanicznej. Więc taki system z reguły będzie droższy od monitoringu wewnętrznego. Alternatywą godną uwagi może też być montaż kamery zewnętrznej WiFi.

Takie rozwiązanie może często okazać się tańsze.

Przykładowe wyceny – tabelki z cenami

Przykładowe wyceny monitoringu z cenami brutto 8% VAT

Wycena Monitoringu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *