Instalacje Elektryczne w Nowym Szpitalu Powiatowym w Żywcu

Instalacje Elektryczne w Nowym Szpitalu Powiatowym w Żywcu zostały zakończone przez naszą firmę w lutym 2020.

Nowy Szpital Powiatowy w Żywcu był dla na sporym wyzwaniem mając na uwadze kwestie jak duży zakres pracy został nam powierzony obejmujący instalacje słaboprądowe / niskoprądowe.

Biorąc pod uwagę liczbę km okablowania strukturalnego które zostało przez nas położone ok. 100km.

Ilość gniazd MMC jakie zostały użyte do tego okablowania liczyła ok. 4tyś sztuk.

Liczba kamer do telewizji przemysłowej – CCTV zewnętrznych i wewnętrznych to około 80szt.

Oprócz telewizji przemysłowej – CCTV, okablowania strukturalnego łącznie z gniazdami, montażem szaf RACK oraz paneli telefonicznych w liczbie ok. 60 zajmowaliśmy się również instalacją słaboprądową systemu przyzywowego  firmy ASCOM widocznego na zdjęciach które obejmowało montaż i podłączenie go na panelach medycznych, w łazienkach, na korytarzach i krosowanie go w szafach RACK.

Zajmowaliśmy się również okablowaniem koncentrycznym i gniazdami RTV w całym szpitalu.

Największym wyzwaniem było podłączenie i instalacja słaboprądowa bardzo istotnej w budynku jakim jest szpital, systemu kontroli dostępu firmy C & C.

System kontroli dostępu służy do ograniczenia dostępu do kontrolowanych stref dla osób niepowołanych.
Dostęp odbywa się za pomocą karty zbliżeniowej.

Zastosowane zostało około 130 drzwi zabezpieczonych kontaktronami, zworami, elektrozaczepami z wykorzystaniem przycisków ewakuacyjnych i przycisków wyjścia. Oferujemy również montaż i uruchomienie kontoli dostępu takich jak: Roger, Kade lub Satel czy Acco.

Pozostawiono nam również zabezpieczenia budynku, instalacji słaboprądowej związane z systemem alarmowym – SSWIN. Rozmieszczone we wszystkich oknach na parterze oraz na dachu jak i również w serwerowniach. Szczególnie istotne w budynku jakim jest szpital jest zabezpieczenie danych, jakie można uzyskać dostając się fizycznie do punktów jakimi są serwerownie.

Posiadamy także doświadczenie w prefabrykacji rozdzielnic elektrycznych do sklepów w galeriach handlowych, a także domów jednorodzinnych.

Firmy zainteresowane współpracą, zachęcamy do kontaktu!