Rekuperacja – system wentylacji z odzyskiwaniem ciepła?

rekuperacja


Rekuperacja ro wentylacja z odzyskiem ciepła (HRV), znana również jako wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (MVHR), to system wentylacji z odzyskiem energii, który działa między dwoma źródłami w różnych temperaturach.

Odzysk ciepła jest metodą coraz częściej stosowaną w celu zmniejszenia zapotrzebowania na ogrzewanie i chłodzenie (a tym samym kosztów energii) budynków.

Zalety rekuperacji

Ciągle czyste powietrze – rekuperacja?

Czyste powietrze dzięki systemowi wentylacji – rekuperacji?


Przefiltrowane świeże powietrze krąży w Twoim domu w dzień i w nocy.

Przeciętnie większość ludzi spędza ponad 80% czasu w pomieszczeniach. 50% wszystkich chorób jest spowodowanych złą jakością powietrza w pomieszczeniach lub pogarszanych przez nią.

System wentylacji z odzyskiem ciepła będzie w sposób ciągły usuwać nieświeże wilgotne powietrze z domu, tworząc bardziej odpowiednie i zdrowe miejsce do życia.


Energooszczędna wentylacja?

Rekuperacja to energooszczędna wentylacja?


System wentylacji z odzyskiem ciepła pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze i zmniejszyć zapotrzebowanie na energię do ogrzewania poprzez ponowne wykorzystanie ciepła, które jest normalnie tracone przez standardowe systemy wyciągowe.

System wentylacji z odzyskiem ciepła jest zaprojektowany do ciągłej pracy z niską prędkością, aby zminimalizować zużycie energii elektrycznej.

Odzyskane ciepło jest do dwudziestu razy większe niż energia potrzebna do napędzania wentylatorów.


Eliminacja kondensacji?

Pozbądź się wilgoci dzięki rekuperacji?


Dzięki rekuperacji cała para wodna zostanie usunięta podczas produkcji. W rezultacie nie dochodzi do kondensacji wilgoci, która powoduje gnicie, wilgoć, kondensację lub rozwój pleśni.


Komfort dzięki rekuperacji?

Zwiększ komfort przebywania w swoim domu?

Poziom komfortu jest wyższy w domu wyposażonym w system wentylacji z odzyskiem ciepła.

Świeże, przefiltrowane, ciepłe powietrze jest dostarczane przez cały rok, niezależnie od pogody na zewnątrz.

Z pomocą rekuperacji uniknie się również zanieczyszczenia dźwiękiem.

Ponieważ jedyne otwory w ścianach będą połączone z jednostką HRV za pomocą tłumików dźwięku, kontrolujących dźwięk wchodzący do budynku.

Jak działa rekuperacja?

Zasady działania systemu rekuperacji?

Jak działa rekuperacja?


Zasada odzysku ciepła polega na ciągłym dostarczaniu świeżego powietrza i usuwaniu zużytego powietrza, zmieniając powietrze w domu nawet dziesięć razy dziennie.

Powietrze jest dostarczane do pomieszczeń mieszkalnych i sypialni oraz wyciągane z pomieszczeń mokrych, takich jak kuchnia, gospodarstwo i łazienki.

Oznacza to, że wilgotne, stęchłe powietrze powstające podczas gotowania, czyszczenia i kąpieli jest usuwane u źródła, aby uniknąć problemów wynikających z kondensacji i wilgoci, takich jak rozwój pleśni.

Powietrze to zastępuje świeże, przefiltrowane i ogrzane powietrze z zewnątrz. Zapewni to zdrowe i komfortowe środowisko w Twoim domu.

Skontaktuj się z nami i otrzymaj darmową wycenę!

IDG Instalacje

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *