Czym różni się NVR od rejestratora sieciowego?

Czym różni się NVR od rejestratora sieciowego

NVR (ang. Network Video Recorder) i rejestrator sieciowy to terminy, które często są używane zamiennie, ale różnią się one od siebie pewnymi cechami.

NVR to specjalny rodzaj rejestratora, który jest przeznaczony do pracy z kamerami sieciowymi (IP). Służy do nagrywania i przechowywania nagrań z kamer IP oraz umożliwia ich odtwarzanie i zarządzanie z poziomu sieci. NVR zazwyczaj oferuje większe możliwości niż rejestrator analogowy, takie jak lepsza jakość nagrań, możliwość pracy z większą liczbą kamer i integracja z systemami zarządzania siecią.

Rejestrator sieciowy to termin, który może obejmować zarówno rejestratory analogowe, jak i rejestratory cyfrowe, które są podłączone do sieci i umożliwiają zdalny dostęp do nagrań z poziomu sieci. Rejestratory sieciowe mogą być zarówno analogowe, jak i cyfrowe, ale w przypadku rejestratorów cyfrowych termin “rejestrator sieciowy” często jest używany zamiennie z terminem “NVR”.

Podsumowując, NVR jest rodzajem rejestratora sieciowego, który jest przeznaczony do pracy z kamerami IP i oferuje większe możliwości niż rejestratory analogowe. Rejestrator sieciowy to natomiast ogólny termin, który obejmuje zarówno rejestratory analogowe, jak i cyfrowe podłączone do sieci.

 

Open this in UX Builder to add and edit content

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *