Dlaczego warto wybrać składane schody strychowe?

Dlaczego warto wybrać składane schody strychowe?

Podczas planowania urządzania domu to schody strychowe są często tym elementem, o którym myślimy na samym końcu. Jest to błąd, ponieważ umiejscowienie wejścia na strych jest bardzo istotne i może nam pokrzyżować późniejsze urządzanie naszych pomieszczeń. Ich dobre zaplanowanie jest szczególnie istotne w miejscach, gdzie mamy ograniczoną przestrzeń i nie możemy zainstalować klasycznych schodów stacjonarnych. Na szczęście istnieje wiele dobrych rozwiązań, które możemy zastosować na naszym strychu.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jakie schody strychowe warto wybrać

  • jaki materiał na schody strychowe będzie najlepszy

  • gdzie kupić schody strychowe

Jeśli chodzi o schody strychowe i wyłazy na strych to na rynku znajdziemy wiele ciekawych propozycji, które będą nie tylko trwałe, ale także bardzo funkcjonalne. Strych, jeśli nie jest zaadaptowany do codziennego życia i funkcjonowania, z reguły jest po prostu miejscem do przechowywania niepotrzebnych rzeczy lub sezonowo użytkowanych przedmiotów. Dobrze jest więc wykonać taki właz na strych wraz ze schodkami bądź drobinką, który ułatwia nam wchodzenie i schodzenie ze strychu, a także łatwe znoszenie i wnoszenie przedmiotów.

Jak zaplanować schody strychowe?

Już na etapie projektowania domu warto wraz z architektem zaplanować odpowiednie wejście na strych, które będzie można zamaskować włazem na strych wraz z odpowiednimi schodami. Do wyboru mamy schody strychowe drewniane oraz schody metalowe na strych. Wybór materiału zależy od naszych indywidualnych preferencji. Oba te materiały są bardzo trwałe i idealnie sprawdzą się jako schody strychowe.

Schody strychowe mogą mieć różne wymiary w zależności od producenta i modelu. Najczęściej dostępne wymiary schodów strychowych to schody o długości od 90 do 140 cm, szerokości od 50 cm do 90 cm, wysokości skrzyni od 13,5 cm do 40 cm, dostosowane do wysokości pomieszczenia do 320 cm, grubości klapy 26 mm lub 46 mm. 

Jednocześnie warto pamiętać, że w zależności od wyboru schodów strychowych mogą one posiadać dodatkowe udogodnienie i ułatwienia do wejścia i zejścia ze strychu. Konstrukcja schodów strychowych może być różna, jednak są one wykonane w taki sposób by być jak najlepiej zamaskowane i łatwo rozkładalne. Możemy wybrać schody drabinkowe, schody segmentowe na strych bądź schody nożycowe na strych. Sposób ich składania zależy od naszych indywidualnych preferencji.

Schody strychowe  – wygoda i maksymalna funkcjonalność

Nowoczesne schody strychowe mogą kojarzyć nam się z amerykańskimi filmami, gdzie niemal w każdym domu jest w suficie właz na strych i ściągana w dół drabinka. Najczęściej schody strychowe wyglądają mniej więcej tak, jak w naszych wyobrażeniach. Dzięki temu na co dzień nie są w ogóle widoczne, a kiedy ich potrzebujemy, można je łatwo rozłożyć i bezpiecznie z nich skorzystać.

Schody strychowe, tak jak wspominaliśmy, mogą być wykonane zarówno z drewna jak i z metalu. Zdarzają się również modele wykorzystujące kombinację tych materiałów. Innym ważnym udogodnieniem w przypadku drewnianych schodów na strych jest dodatkowa barierka lub zamontowanie dwóch barierek po obu stronach tak, by ułatwiały one wchodzenie i schodzenie ze schodków. Dodatkowo możemy także wybrać schody mające sylikonową podpórkę, co ułatwia ich stabilność w momencie maksymalnego rozłożenia i oparcia o podłoże.

Jeśli chodzi o schody metalowe możemy także wybrać specjalne antypoślizgowe podkładki, które ułatwią nam wchodzenie i schodzenie ze schodów i zwiększą znacznie nasze bezpieczeństwo.

Wybór typu schodów na strych jest naszą kwestią naszych indywidualnych preferencji a także budżetu. Jednak warto pamiętać, że lepiej wydać więcej na schody na strych i zakupić sprzęt wyższej jakości, bo po prostu będziemy czuli się bezpieczniej wchodząc i schodząc ze strychu. Pamiętajmy, że wybierając profesjonalne schody na strych są one odpowiednio wyprofilowane i wykonane zgodnie z normami bezpieczeństwa. Jeśli nie wiemy jakie schody na strych chcemy wybrać warto zapytać bezpośrednio u producenta schodów strychowych o możliwe opcje, a także cennik.

Gdzie kupić schody strychowe?

Wszelkiego rodzaju schody strychowe możemy zakupić w wyspecjalizowanych sklepach, obok okien dachowych i innych tego typu towarów. Jeżeli potrzebujemy porady, warto skorzystać z usług sklepu stacjonarnego, gdzie fachowcy doradzą nam z zakupem, a często pomogą z samym projektem. Możemy również zasięgnąć porady u samych producentów schodów strychowych. Jeżeli potrzebujemy większy wybór lub dokładnie wiemy czego potrzebujemy, warto skorzystać z oferty specjalistycznych sklepów internetowych. Znajdziemy tam różnego rodzaju schody strychowe wraz z potrzebnymi akcesoriami. Zamówiony sprzęt zostanie dostarczony pod nasze drzwi, a w razie potrzeby możemy zamówić również usługę montażu. Dobrze jest wybrać taki sklep, który oferuje rozbudowany serwis w przypadku ewentualnych problemów lub awarii. Dzięki temu mamy gwarancję, że nasze schody strychowe posłużą nam przez długie lata. Udanych zakupów.

Artykuł Sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *