Inteligentne funkcje kamer termowizyjnych

Inteligentne funkcje kamer termowizyjnych

Inteligentne funkcje kamer termowizyjnych to technologie, które pozwalają kamerom termowizyjnym na samodzielną analizę i interpretację otrzymywanych obrazów termowizyjnych. Dzięki temu kamera jest w stanie wykrywać i rozpoznawać różne obiekty, zjawiska lub zdarzenia, a także automatycznie dostosowywać swoje parametry pracy do aktualnych warunków.

Przykłady inteligentnych funkcji kamer termowizyjnych to:

  1. Automatyczne wykrywanie i rozpoznawanie obiektów: kamera jest w stanie samodzielnie wykrywać i rozpoznawać obiekty, takie jak ludzie, zwierzęta czy samochody, a następnie wyświetlać je na obrazie termowizyjnym w postaci specjalnych ikon.
  2. Zdalne monitorowanie i ostrzeganie: kamera może być ustawiona w taki sposób, aby automatycznie wysyłać powiadomienia na telefon lub komputer, gdy wykryje niepokojące zjawiska lub zdarzenia np. wykryje palącego papieros człowieka w strefie zagrożonej wybuchem, potrafi wykryć pożar z dużej odległości.
  3. Widzi ludzi i poruszające się samochody w całkowitej ciemności i we mgle.
  1. Jest całkowicie niewidoczna w nocy, ponieważ nie generuje żadnego światła do podświetlenia obserwowanego terenu tak jak robią to zwykłe kamery.
  2. Potrafi też na bieżąco pokazywać najcieplejsze i najzimniejsze miejsca.

Dzięki temu pomaga szybciej zauważyć niepokojące i niebezpieczne zjawiska. 

Open this in UX Builder to add and edit content

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *