Monitoring domu przez telefon

Monitoring domu przez telefon

Czy wszystkie zestawy monitoringu domowego umożliwiają podgląd z kamer na telefonie? 

Nie, ale zdecydowana większość z nich to umożliwia. Obecnie dostępne na rynku zestawy monitoringu, oferowane przez specjalistyczne firmy, posiadają taką funkcjonalność. Jest to najczęściej wybierany sposób obsługi systemu monitoringu domu, ponieważ pozwala on na łatwe i wygodne kontrolowanie obrazu z kamer z dowolnego miejsca, za pomocą telefonu komórkowego lub tabletu. Dzięki temu, można mieć cały czas podgląd na to, co dzieje się w naszym domu, nawet jeśli jesteśmy poza nim. Warto więc zainwestować w taki zestaw monitoringu domu, aby mieć pewność, że będziemy mogli korzystać z takiego sposobu obsługi systemu monitoringu.

Jak skonfigurować monitoring domu przez telefon?

Aby poprawnie skonfigurować monitoring domu do obsługi przez telefon, należy najpierw poprawnie skonfigurować sam system w rejestratorze. Kluczowe jest uruchomienie połączenia P2P na rejestratorze. Jeżeli w ustawieniach sieci w zakładce P2P pojawi się informacja „online” lub „połączony”, można zainstalować na smartfonie dedykowane oprogramowanie producenta rejestratora. Po zainstalowaniu oprogramowania na smartfonie należy się zalogować lub zarejestrować w aplikacji i wykonać setup dodawania nowego sprzętu. Urządzenia najłatwiej jest dodać za pomocą kodu QR. W trakcie procedury dodawania należy wybrać sposób dodawania przez skanowanie kodu QR, kod ten jest naklejony na obudowie dodawanego urządzenia lub w ustawieniach sieci w zakładce P2P rejestratora lub kamery, którą chcemy dodać. Po zeskanowaniu kodu aplikacja sama wyszuka urządzenia w internecie. Aby zakończyć proces dodawania, należy podać nazwę własną naszego zestawu oraz hasło dostępu, jakie podaliśmy podczas instalacji rejestratora. Po tych czynnościach aplikacja jest gotowa do korzystania.

Czy mogę skorzystać z monitoringu domu przez telefon za pomocą WiFi?

Odpowiedź brzmi: tak. W zasadzie, bez żadnych problemów możesz korzystać z monitoringu domu przez telefon, jeśli połączony jest on z siecią WiFi. Ważne jest jednak, aby pamiętać o tym, że instalacja urządzeń powinna być przeprowadzona prawidłowo. W przeciwnym razie, nie będziemy w stanie skorzystać z tej opcji. Jeśli wszystko zostało zainstalowane prawidłowo, możesz korzystać  z monitoringu swojego domu za pośrednictwem telefonu i sieci WiFi.

Dlaczego warto mieć możliwość podglądu monitoringu domu za pomocą telefonu?

 Jest to najwygodniejszy i najszybszy sposób uzyskania dostępu do tego typu systemu. Zawsze mamy nasz telefon przy sobie, dzięki czemu możemy błyskawicznie sprawdzić, co dzieje się w naszym domu, nawet gdy jesteśmy poza nim. Kolejną zaletą jest fakt, że telefon jest zawsze włączony, co oznacza, że nie musimy czekać na jego uruchomienie, jak w przypadku komputera. Możemy więc zawsze mieć kontrolę nad tym, co dzieje się w naszym domu i mieć pewność, że nasze mienie jest bezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *