Monitoring domu przez telefon

Monitoring domu przez telefon

Czy wszystkie zestawy monitoringu domowego umożliwiają podgląd z kamer na telefonie? 

Nie, ale zdecydowana większość z nich to umożliwia. Obecnie dostępne na rynku zestawy monitoringu, oferowane przez specjalistyczne firmy, posiadają taką funkcjonalność. Jest to najczęściej wybierany sposób obsługi systemu monitoringu domu, ponieważ pozwala on na łatwe i wygodne kontrolowanie obrazu z kamer z dowolnego miejsca, za pomocą telefonu komórkowego lub tabletu. Dzięki temu, można mieć cały czas podgląd na to, co dzieje się w naszym domu, nawet jeśli jesteśmy poza nim. Warto więc zainwestować w taki zestaw monitoringu domu, aby mieć pewność, że będziemy mogli korzystać z takiego sposobu obsługi systemu monitoringu.

Jak skonfigurować monitoring domu przez telefon?

Aby poprawnie skonfigurować monitoring domu do obsługi przez telefon, należy najpierw poprawnie skonfigurować sam system w rejestratorze. Kluczowe jest uruchomienie połączenia P2P na rejestratorze. Jeżeli w ustawieniach sieci w zakładce P2P pojawi się informacja “online” lub “połączony”, można zainstalować na smartfonie dedykowane oprogramowanie producenta rejestratora. Po zainstalowaniu oprogramowania na smartfonie należy się zalogować lub zarejestrować w aplikacji i wykonać setup dodawania nowego sprzętu. Urządzenia najłatwiej jest dodać za pomocą kodu QR. W trakcie procedury dodawania należy wybrać sposób dodawania przez skanowanie kodu QR, kod ten jest naklejony na obudowie dodawanego urządzenia lub w ustawieniach sieci w zakładce P2P rejestratora lub kamery, którą chcemy dodać. Po zeskanowaniu kodu aplikacja sama wyszuka urządzenia w internecie. Aby zakończyć proces dodawania, należy podać nazwę własną naszego zestawu oraz hasło dostępu, jakie podaliśmy podczas instalacji rejestratora. Po tych czynnościach aplikacja jest gotowa do korzystania.

Open this in UX Builder to add and edit content

Czy mogę skorzystać z monitoringu domu przez telefon za pomocą WiFi?

Odpowiedź brzmi: tak. W zasadzie, bez żadnych problemów możesz korzystać z monitoringu domu przez telefon, jeśli połączony jest on z siecią WiFi. Ważne jest jednak, aby pamiętać o tym, że instalacja urządzeń powinna być przeprowadzona prawidłowo. W przeciwnym razie, nie będziemy w stanie skorzystać z tej opcji. Jeśli wszystko zostało zainstalowane prawidłowo, możesz korzystać  z monitoringu swojego domu za pośrednictwem telefonu i sieci WiFi.

Dlaczego warto mieć możliwość podglądu monitoringu domu za pomocą telefonu?

 Jest to najwygodniejszy i najszybszy sposób uzyskania dostępu do tego typu systemu. Zawsze mamy nasz telefon przy sobie, dzięki czemu możemy błyskawicznie sprawdzić, co dzieje się w naszym domu, nawet gdy jesteśmy poza nim. Kolejną zaletą jest fakt, że telefon jest zawsze włączony, co oznacza, że nie musimy czekać na jego uruchomienie, jak w przypadku komputera. Możemy więc zawsze mieć kontrolę nad tym, co dzieje się w naszym domu i mieć pewność, że nasze mienie jest bezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *