Co to jest monitoring IP?

Co to jest monitoring ip

Co to jest monitoring IP?

Co to jest monitoring ip? Monitoring IP to system kamer IP, które są połączone kablem transmisji danych z rejestratorem IP.

Jakie są zalety monitoringu IP?

Główną zaletą korzystania z technologii IP jest wysoka rozdzielczość, którą oferuje (do 16MPx i więcej). Monitoring IP oferuje zaawansowane możliwości, jak analityka obrazu, zapis na karcie pamięci (SD), czy łatwą rozbudowę systemu. W systemach monitoringu IP występuje możliwość podpięcia specjalistycznych kamer IP do rejestratora IP wykorzystującą istniejącą sieć bezprzewodową (WiFi). Daje też bardzo duże możliwości w zakresie konfiguracji kamer IP.

Systemy monitoringu IP mogą być łatwo rozbudowywane i mogą wykorzystywać przełączniki PoE do zasilania kamer przez kabel danych zamiast dodatkowych przewodów zasilających.

Kamery w systemie IP często mają wbudowany mikrofon, więc dźwięk i obraz mogą być przesyłane jednym kablem.

Jakie są wady monitoringu IP?

Głównym ograniczeniem monitoringu IP CCTV jest maksymalna długość kabla transmisyjnego 100 metrów. Jednakże w ostatnim czasie zaczęto stosować switche z funkcją Long Range które zwiększają ten zasięg do 250 m kosztem prędkości transmisji ograniczonej do 10Mbit. Innym ciekawszym rozwiązaniem jest standard ePOE stworzony przez firmę Dahua. Daje ona zasięg do 800 metrów z prędkością 100Mbit i 1000 metrów z prędkością 10Mbit.

Sprawdź nasz ranking TOP 10 kamer IP w 2023 roku!

Zobacz nasze polecane bezprzewodowe kamery Wi-Fi na 2023 rok!

Sprawdź nasz ranking kamer zewnętrznych i wybierz najlepszą dla siebie!

Open this in UX Builder to add and edit content

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *