Czym jest kontrola dostępu?

Co to jest kontrola dostępu?

Czym jest kontrola dostępu?

instalacjjje kontroli dostępu

System kontroli dostępu zapewnia bezpieczeństwo, dając elastyczną kontrolę nad tym, kto może wejść do Twojej siedziby.

System kontroli dostępu jest jednym z najczęściej stosowanych systemów w elektronicznym sterowaniu drzwiami za pomocą karty lub paska magnetycznego, do którego można uzyskać dostęp poprzez przeciągnięcie przez czytnik na drzwiach.

Te systemy kontroli dostępu są używane do celów bezpieczeństwa.

Obszary lub organizacje, które wymagają wysokiego poziomu bezpieczeństwa, wykorzystują różne typy systemów kontroli dostępu, takie jak biometryczne, RFID, kontrolery drzwi i czytniki kart itp.

Każdy punkt dostępu może być sterowany indywidualnie, zgodnie z wymaganiami firmy lub organizacji, w których konieczne jest wysokie bezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo sieci jest również ważne, zwłaszcza w firmie, która ma do czynienia z wrażliwymi danymi.

Gdzie znajduje zastosowanie kontrola dostępu?

Zastosowanie kontroli dostępu

Kontrola dostępu służy do ograniczenia dostępu do kontrolowanych stref dla osób niepowołanych.

Dostęp odbywa się za pomocą kodu dostępu, kartą zbliżeniową, transponderem lub za pomocą czytników biometrycznych.

Czy kontrola dostepu może służyć jako rejestracja czasu pracy?

Kontrola dostepu zapisuje wejścia i wyscia danego pracownika.

Na podstawie dwóch czytników znajdujących się po obu stronach drzwi definiując jeden jako wejście a drugi jako wyjście.

Za pomocą tej karty systemy kontroli dostępu pozwalają na wejście do pomieszczeń ograniczając dostęp osób do jednej strony drzwi.

W niektórych przypadkach fizyczne systemy kontroli dostępu są integrowane z elektronicznymi poprzez ograniczenie użytkowników, pozwalając im na wykorzystanie zasobów ograniczonych w systemie komputerowym.

Z jakich elementów składa się kontrola dostępu?

W skład system kontroli dostępu wchodzą następujące urządzenia:

  • czytniki lub zamki szyfrowe,
  • kontroler,
  • zwory lub elektrozaczepy,
  • przycisk wyjścia,
  • przycisk ewakuacyjny,
  • czujnik kontaktronowy,

Jakie funkcje posiada system?

W systemie kontroli dostępu administrator przydziela użytkownikom odpowiednie uprawnienia dostępu do określonych stref.

Każdy użytkownik może mieć dostęp do jednej lub więcej stref w określonym systemie.

Z czym może współpracować taki system?

Systemy te często współpracują z systemem telewizji przemysłowej oraz systemem alarmowym, a także systemem sygnalizacji pożaru i innymi systemami.

Jakie systemy stosowane są przez naszą firme?

Mamy doświadczenie z systemami kontroli dostępu takich producentów jak: C and C ale również Roger i Kade oraz Satel a także Prof oraz Acco.

Kliknij! Odwiedź nasze portfolio i poznaj nas lepiej pod kątem doświaczenia!


Biometryczny system kontroli dostępu

Bio-metryczny system kontroli dostępu to system kontroli obecności w czasie z dostępem do linii papilarnych, który śledzi i rejestruje dane Gości i Pracowników za pośrednictwem oprogramowania dostępowego.

Jest to szeroko stosowane w poufnych miejscach ze względu na łatwą instalację i wysokie bezpieczeństwo.

Dostęp do odcisków palców Dostęp do odcisków palców Biometryczny system kontroli dostępu wykorzystuje odcisk palca zamiast systemu kart do dostępu.

System Kontroli Dostępu nie tylko umożliwia wjazd, ale także podaje dane dotyczące wjazdu osób.

Oprogramowanie Attendance może być zintegrowane z dowolnym istniejącym oprogramowaniem do obsługi płac i zapewnia automatyczny zapis informacji generowanych przez system obecności, co oszczędza czas i zasoby związane z rejestrowaniem.

Zwiększa produktywność i rentowność dla każdej organizacji.

System kontroli dostępu na odległość

System kontroli dostępu w pobliżu jest bardziej poufnym systemem kontroli dostępu. Zapewnia bezpieczne środowisko i jest szeroko stosowany w biurze, fabryce, banku itp.

Istnieje około 50 rodzajów ustawień stref czasowych i 5 grup otwartych drzwi.

Systemy kontroli dostępu do drzwi


Kontrola dostępu System otwierania / zamykania drzwi to kompaktowy, tani, samodzielny system. Jest to gotowe do użycia, łatwe w montażu urządzenie.

Każdy elektryk może zainstalować go z zamkiem elektromagnetycznym, korzystając z prostych instrukcji.

Jest szeroko stosowany w biurach, serwerowniach, domach, lotniskach, obronie, centrach danych itp.

Systemy kontroli dostępu w budynku mogą być połączone lub znormalizowane w zależności od wielkości organizacji i różnych poziomów bezpieczeństwa.

Nadaje się do domów, biur i innych zastosowań kontroli dostępu. Systemy kontroli dostępu były zazwyczaj administrowane w centralnej lokalizacji.

Oprócz elektronicznych zamków do drzwi dostępne są modele z panelami kontroli dostępu, magnetyczne zamki do drzwi z nieprzerwanym zasilaniem.

Administrator przyznaje dostęp osobie z ustawieniami wbudowanymi w oprogramowanie administracyjne i kluczem, który otwiera wszystkie drzwi w budynku oparte na mikrokontrolerach mini-projekty-dla-inżynierów-studentów system kontroli dostępu do drzwi aktualizują informacje w systemie i każdym przydzielonym użytkowniku wyjątkową tożsamość

Funkcje:

– Zapewnia wysokie bezpieczeństwo

– Wysokowydajne, bezobsługowe

– Szybkie i doskonałe uwierzytelnianie (poniżej 1 sekundy) zmniejsza koszty administracyjne

– Funkcje opcjonalne


Systemy kart-kluczy działają na zasadzie relacji między kartą plastikową a elektronicznymi zamkami kontroli dostępu.

Wykorzystuje mniej komponentów w porównaniu z innymi systemami kontroli dostępu. Jest tak, jak pokazano na poniższym rysunku

System kontroli dostępu bezpieczeństwa

Istnieje wiele opcji w systemie kontroli dostępu, na przykład w systemie bezpieczeństwa w domu, który można dostosować do indywidualnych potrzeb i potrzeb rodziny, są to systemy antywłamaniowe, systemy wykrywania pożaru i tlenku węgla, systemy wideo telewizji przemysłowej, karty systemy dostępu i automatyki.

Systemy składają się z czujników umieszczonych w różnych miejscach w domu, które komunikują się z centralną jednostką sterującą.

Centrala jest podłączona do alarmu lub do automatycznego dialera telefonicznego lub połączenia internetowego w celu monitorowania.

Systemy te są dostępne jako monitorowane lub niemonitorowane, które po prostu aktywują głośny lub migający alarm dołączony do domu, dając właścicielom domów fałszywe poczucie bezpieczeństwa.

W monitorowanym systemie jest podłączony do całodobowej centralnej usługi monitoringu i ta usługa otrzymuje sygnał intruza.

Dom jest wywoływany w ciągu kilku sekund, a osoba, która odbiera, musi podać swoje imię i nazwisko oraz kod dostępu, podczas gdy w przypadku połączenia z nie monitorowanymi systemami alarmowymi ustawiono dzwonienie na lokalną policję bezpośrednio, gdy system wykryje intruza.

Przewodowy system bezpieczeństwa jest połączony przewodami niskiego napięcia, a bezprzewodowy system bezpieczeństwa wykorzystuje małe nadajniki radiowe, które przesyłają sygnały do ​​centralnej jednostki sterującej.

Wszystkie te jednostki sterujące są wyposażone w baterie, a jeśli wystąpi awaria zasilania lub jeśli przewody zostaną przecięte, wiele systemów ma baterie, które automatycznie ładują się, gdy urządzenie jest podłączone do sieci domowej.

Chodzi o system kontroli dostępu i jego rodzaje, który zapewnia bezpieczeństwo, dając elastyczną kontrolę nad tym, kto ma prawo wejść do Twojego obiektu.

W celu uzyskania dalszych informacji dotyczących tego artykułu, możesz skontaktować się z nami, komentując w sekcji komentarzy podanej poniżej.

Ile kosztuje okablowanie?

Ułożenie okablowania liczy się na metry a układnie okablowania to często także koszt i praca związana z montażem uchwytów lub koryt służących do umocowania kabli na ścianach lub sufitach.

Ile za metr kabla? Najczęściej cena jaką dostaje się od instalatora zawiera już materiał.

Materiał czyli kabel ale również cenę uchwytów oraz koryt a także kołków z wkrętami lub wszelkiego rodzaju materiałów które będą potrzebne do układania okablowania.

Kliknij! Skontaktuj się z nami w celu otrzymania darmowej wyceny!

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *