Transmisja na żywo z kamery IP

Transmisja na zywo z kamery IP

Żyjemy w czasach, kiedy niemal każdy z nas posiada urządzenie mobilne. Dzięki temu możemy korzystać ze światowego dostępu do informacji w każdej chwili i miejscu. Transmisja na żywo jest coraz popularniejsza, a jej możliwości są naprawdę imponujące.

Transmisja na żywo z kamery IP jest przydatna zwłaszcza w sytuacjach, gdy chcemy mieć stały dostęp do wizji z miejsca, w którym nie możemy być osobiście.

Jak udostępnić obraz z kamery ip w internecie?

Aby móc przesyłać obraz z kamery IP na żywo, najłatwiej jest stworzyć połączenie P2P z chmurą producenta kamery. Każdy producent kamery udostępnia taką usługę.

W tym celu na skonfigurowanej i podłączonej do internetu kamerze IP uruchamiamy menu sieć z poziomu przeglądarki internetowej. Czynność tę możemy wykonać na komputerze który pracuje w tej samej sieci do której jest skonfigurowana kamera. Po wpisaniu adresu IP kamery, pojawia się okno logowania kamery. Po zalogowaniu się do kamery przechodzimy do zakładki sieć i wyszukujemy pozycji P2P lub inną platformę dostępu. Zaznaczamy opcję włącz lub połącz i po krótkiej chwili nasza jeśli kamera jest już zalogowała to pojawi się komunikat online.

W tym momencie kamera jest już dostępna w internecie.

Podgląd z niej możemy uzyskać za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfon lub dedykowanego oprogramowania na komputery z systemem Microsoftu lub Apple.

 

Open this in UX Builder to add and edit content

Obraz z kamery IP na stronie WWW

Aby wyświetlić obraz z kamery IP na stronie www, należy wykonać następujące kroki:

 1. Upewnij się, że kamera IP jest podłączona do routera i ma poprawnie skonfigurowane ustawienia sieciowe.

 2. Znajdź adres IP kamery oraz dane dostępowe (login i hasło). Możesz to zrobić, przeglądając instrukcję obsługi lub sprawdzając ustawienia sieciowe routera.

 3. Otwórz edytor kodu HTML (np. Notatnik) i wprowadź następujący kod:

<iframe src=”http://adres_IP_kamery:numer_portu/video.mjpg” width=”szerokość” height=”wysokość”> </iframe>

Gdzie:

 • adres_IP_kamery to adres IP kamery IP,

 • numer_portu to port, na którym kamera jest podłączona,

 • szerokość to szerokość okna wyświetlającego obraz z kamery,

 • wysokość to wysokość okna wyświetlającego obraz z kamery.

 1. Zapisz plik HTML i otwórz go w przeglądarce internetowej. Obraz z kamery powinien być wyświetlany w oknie iframe.

 2. Jeśli obraz z kamery nie jest widoczny, sprawdź czy adres IP i port są prawidłowe oraz czy kamera jest poprawnie podłączona do routera. Może też być konieczne wprowadzenie danych dostępowych (loginu i hasła). W tym celu należy dodać do kodu HTML następującą linijkę:

<iframe src=”http://login:hasło@adres_IP_kamery:numer_portu/video.mjpg” width=”szerokość” height=”wysokość”> </iframe>

Gdzie login i hasło to odpowiednio login i hasło do kamery IP.

Podgląd kamer przez internet mobilny

Aby uzyskać dostęp do obrazu z kamery IP przez internet mobilny za pomocą smartfonu, należy wykonać następujące kroki:

 1. Upewnij się, że kamera IP jest podłączona do routera i skonfigurowana poprawnie. Powinna mieć unikalny adres IP oraz dostępny interfejs sieciowy, który pozwoli na połączenie się z nią za pośrednictwem sieci lokalnej.

 2. Upewnij się, że router jest skonfigurowany tak, aby umożliwiał połączenie z kamerą IP z zewnątrz.

 3. Otwórz panel konfiguracyjny swojej kamery IP i sprawdź czy jest ona skonfigurowana do udostępniania obrazu zdalnie. W większości przypadków opcja ta jest dostępna w zakładce “Sieć” w ustawieniach P2P lub Platforma dostępowa. Powinno być wyświetlone online.

  Jeżeli nie jest zaznacz opcję połącz.

 4. Pobierz aplikację do obsługi kamer IP na swój smartfon. Wiele producentów kamer oferuje dedykowane aplikacje, które umożliwiają podgląd obrazu z kamery CCTV na urządzeniach mobilnych. Możesz też skorzystać z uniwersalnych aplikacji do obsługi kamer IP, takich jak IP Camera Viewer lub Foscam.

 5. Otwórz aplikację i dodaj nową kamerę, skanując kod QR z obudowy kamery. Następnie musisz podać hasło dostępu jakie wprowadziłeś podczas instalacji kamery. Upewnij się, że wprowadzasz te informacje poprawnie, aby móc połączyć się z kamerą.

 6. Jeśli konfiguracja została wykonana poprawnie, powinieneś być w stanie oglądać obraz z kamery na swoim smartfonie za pośrednictwem internetu mobilnego. W razie problemów z połączeniem sprawdź ustawienia routera oraz zapoznaj się z instrukcją obsługi kamery i aplikacji, której używasz.

Przesyłanie strumieniowej transmisji na żywo z kamery IP jest naprawdę proste. Aby móc wykonać te czynności, musisz posiadać odpowiedni sprzęt i oprogramowanie. Następnie możesz łatwo udostępniać obraz z kamery IP na stronie WWW lub za pośrednictwem kanału YouTube lub urządzeń mobilnych. Transmisja na żywo z kamery IP jest wspaniałym sposobem na prowadzenie rozmów, spotkań i sesji.

Sprawdź nasz ranking TOP 10 kamer IP w 2023 roku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *