Dlaczego warto wybrać fotowoltaikę?

fotowoltaika

Dlaczego warto wybrać fotowoltaikę?

Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę?

Dlaczego warto wybrać fotowoltaikę? Fotowoltaika to metoda bezpośredniego przekształcania światła w energię elektryczną.

Dobrze znanym przykładem fotowoltaiki są kalkulatory zasilane energią słoneczną, które wykorzystują małe ogniwo fotowoltaiczne do zasilania kalkulatora.

Chociaż czasami panele fotowoltaiczne są mylone ze słonecznymi systemami podgrzewania wody, które są panelami służącymi do podgrzewania wody.

To fotowoltaika (lub słoneczna PV) działa w inny sposób i służy do wytwarzania energii elektrycznej, a nie ciepła. Ponadto często nazywane są panelami słonecznymi.

Jak wiele światła jest potrzebne aby uzyskać energię dzięki fotowoltaice?

fotowoltaika

Co więcej, wbrew ogólnemu przekonaniu, panele fotowoltaiczne niekoniecznie wykorzystują bezpośrednie światło słoneczne do działania, wystarczy trochę światła, aby system działał.

Dlatego inwestycja w fotowoltaikę zapewnia energię elektryczną dla budynków nie tylko w długie i słoneczne dni letnie, ale także w dni pochmurne, takie jak miesiące zimowe.

Prawdą jest jednak, że wydajność paneli jest wprost proporcjonalna do ilości światła, które docierają, stąd im silniejsze słońce, tym lepiej.

Słowo fotowoltaika (PV) pojawiło się po raz pierwszy około 1890 roku i pochodzi od greckich słów: foto, „phos”, co oznacza światło, oraz „volt”, co oznacza elektryczność.

Dlatego fotowoltaika oznacza światło-elektryczność, opisując dokładnie sposób działania materiałów i urządzeń fotowoltaicznych.

Jeśli wzbudziliśmy Twoje zainteresowanie fotowoltaiką, ale czujesz się zdezorientowany co do wszystkich szczegółów, na które należy zwrócić uwagę, chętnie Ci pomożemy.

Nasza usługa jest prosta i bez zobowiązań! Po prostu wypełnij niewiążący formularz, a skontaktujemy się z Tobą lub po prostu zadzwoń.

Jakie są zalety fotowoltaiki?

Dlaczego ty powinieneś zdecydować się na fotowoltaike?

Jakie są zalety fotowoltaiki

Jak powszechnie wiadomo, energia słoneczna jest czysta i nieskończona. Fotowoltaika dobrze wykorzystuje energię słoneczną i przekształca ją w energię elektryczną, którą można wykorzystać do uczynienia gospodarstw domowych bardziej ekologicznymi i mniej zależnymi od sieci.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, że panele słoneczne są drogie, powinieneś być szczęśliwy, wiedząc, że panele słoneczne mogą faktycznie zaoszczędzić pieniądze!

Istnieją różne dotacje, dzięki którym otrzymujesz czystą energię, którą produkujesz, dzięki czemu energia słoneczna jest mądrą inwestycją. Zastosowanie paneli słonecznych ostatecznie zapewni nie tylko korzyści środowiskowe, ale także finansowe.

Czy to trochę zagmatwane? Przeczytaj poniżej, aby zrozumieć, jak działa ta technologia i jakie opcje są dostępne na rynku.


A co z żywotnością i konserwacją modułu fotowoltaicznego?

Jak bezpieczna jest inwestycja w fotowoltaikę?

Żywotność i konserwacja modułu fotowoltaicznego

Jednym z bardzo pozytywnych aspektów inwestowania w fotowoltaikę jest długa żywotność produktu.

Dokładna liczba zależy od różnych zmiennych, takich jak jakość panelu i warunki klimatyczne. Ale generalnie będą one trwać dłużej niż 40 lat.

Ponadto systemy solarne wymagają bardzo niewielkiej konserwacji i na ogół objęte są 25-letnią gwarancją wydajności.

Jednak falowniki fotowoltaiczne, które są odpowiedzialne za przekształcanie słonecznego prądu stałego w prąd przemienny z sieci. Mogą wymagać wymiany po 12 do 15 latach i zwykle są objęte 5-letnią gwarancją.

Im więcej światła zostanie zaabsorbowane, tym więcej energii elektrycznej zostanie wyprodukowane przez fotowoltaikę.

Panele słoneczne wykorzystujące fotowoltaikę wytwarzają prąd stały (DC), który jest przetwarzany na prąd przemienny (AC), aby uczynić energię elektryczną użyteczną dla urządzeń domowych.

Jeśli wyprodukowana energia elektryczna nie jest wykorzystywana, można ją przekształcić z powrotem w prąd stały i wyeksportować z powrotem do sieci.

Jak działa fotowoltaika?

Jak pozyskuje energię dzięki fotowoltaice?

Jak działa fotowoltaika?

Ponieważ fotowoltaika odnosi się do konwersji światła bezpośrednio na energię elektryczną, technologia fotowoltaiczna wykorzystuje materiały o efekcie fotoelektrycznym do produkcji energii. Nazywa się to półprzewodnikami. Najpopularniejszym półprzewodnikiem jest krzem, który pochłania fotony ze światła iw efekcie uwalnia elektrony z atomów.

Światło (naturalne lub sztuczne), które dociera do ogniwa fotowoltaicznego, wytwarza pole elektryczne w poprzek warstw materiału.

Te wolne elektrony można następnie wychwycić, uzyskując prąd elektryczny, który można wykorzystać do produkcji energii elektrycznej.


Ulga termomodernizacyjna

Czym jest ulga termomodernizacyjna dla fotowoltaiki?

Dla kogo?
Właściciele lub współwłaściciele budynku jednorodzinnego, którzy rozliczają swoje dochody na podstawie skali podatkowej, podatku liniowego lub ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Jak roliczyć?
Maksymalna kwota odliczenia nie może być wyższa niż 53 000 zł na podatnika. W zeznaniu rocznym wykazujemy koszty na podstawie faktur VAT wystawionych przez dostawców materiałów i usług służących termomodernizacji obiektu. Pamiętaj, Twój budynek musi mieć już końcowy odbiór techniczny, żebyś mógł go dalej modernizować. Jeżeli zakupisz panele słoneczne przez odbiorem nie będziesz mógł skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej.

Ważne!
Koszty modernizacji rozliczane w zeznaniu rocznym musisz pomniejszyć o kwotę otrzymanej dotacji np. z programu Mój Prąd.

Program “Mój prąd”

Czym jest program mój prąd dla fotowoltaiki?

Zasady?
Program skierowany jest do osób fizycznych produkujących energię elektryczną na własne potrzeby. Celem programu jest rozwój energetyki prosumenckiej (porducent i konsument w jednym), a konkretnie wsparcie segmentu mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Co możesz zyskać?
Dofinansowanie w formie dotacji do 50% kosztów kwalifikowanych Twojej instalacji fotowoltaicznej, lecz nie więcej niż 5 000 zł.

Jak zdobyć dotację?

Po uruchomieniu Twojej instalacji, zamontowaniu przez Zakład Energetyczny licznika dwukierunkowego (mierzącego energię pobraną i oddaną) składasz wniosek za pomocą rządowej strony lub w formie papierowej na adres Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pamiętaj, że liczba dotacji jest ograniczona zarówno kwotowo jak i czasowo. Możesz zawsze liczyć na nasze wsparcie przy przygotowywaniu wniosku.

Co to jest ogniwo fotowoltaiczne i moduł fotowoltaiczny?

Czym są elementy z których składa się instalacja fotowoltaiki?

Ogniwa słoneczne do fotowoltaiki są wykonane z materiałów półprzewodnikowych, głównie krzemu.

Kiedy światło dociera do ogniwa słonecznego, które ma pole elektryczne o stronie dodatniej i ujemnej, z atomów uwalniane są elektrony.

Wychwycona w istniejącym prądzie elektrycznym ogniwa fotowoltaicznego wytwarzana jest energia elektryczna.

Jeśli kilka ogniw słonecznych jest połączonych ze sobą elektrycznie w ramach konstrukcji wsporczej, mówi się o module fotowoltaicznym, który jest przeznaczony do wytwarzania energii elektrycznej przy określonym napięciu.

Połączenie wielu modułów (lub paneli) fotowoltaicznych nazywa się systemem fotowoltaicznym, który można po prostu zainstalować na istniejącym dachu budynku, aby zapewnić mu energię elektryczną.

Dlaczego warto wybrać fotowoltaikę?


Jakie są typy modułów PV?

Typy modułów fotowoltaicznych?


Jednym z łatwych kryteriów, które można zastosować do klasyfikacji modułów fotowoltaicznych, jest to, czy są one podłączone do sieci. Mając to na uwadze, możemy podzielić panele na:

Systemy poza siecią: są to systemy, które nie są podłączone do sieci i są zwykle używane do pokrycia zapotrzebowania na energię elektryczną oddalonych budynków lub domów wakacyjnych, które nie mają dostępu do sieci publicznej.

Panele te są wygodną opcją, ponieważ nie wymagają specjalnych zezwoleń od przedsiębiorstw zajmujących się dystrybucją energii elektrycznej.

Ponieważ jednak są one w 100% niezależne, systemy poza siecią generalnie wymagają dodatkowego generatora lub akumulatorów, aby mieć energię elektryczną, gdy słońce nie świeci.

Ponieważ koszty systemów magazynowania baterii słonecznych spadają, opcja systemów przechowywania baterii słonecznych jest bardziej dostępna i przystępna cenowo dla większej liczby gospodarstw domowych.

Systemy podłączone do sieci: są to systemy podłączone do sieci, co oznacza, że ​​możesz korzystać z energii elektrycznej z zakładu energetycznego, kiedy jej potrzebujesz.

Jeśli tego nie zrobisz, możesz wykorzystać energię elektryczną generowaną przez panele do użytku osobistego, a także sprzedać całość lub nadwyżkę z powrotem do sieci. Systemy związane z siecią nie mają możliwości podtrzymania bateryjnego.

Co to jest świadectwo charakterystyki energetycznej (EER)?

Świadectwo charakterystyki energetycznej instalacji fotowoltaicznej?

Jest to certyfikat, który muszą posiadać wszystkie budynki mieszkalne i komercyjne dostępne do kupienia lub wynajęcia w Polsce.

Badanie wydajności energetycznej może pomóc w zidentyfikowaniu sposobów zaoszczędzenia pieniędzy na rachunkach za energię poprzez zidentyfikowanie punktów, w których marnujesz energię.

EER poinformuje Cię, jak wydajny jest Twój budynek, oceniając go od A (bardzo wydajny) do G (nieefektywny).

Po utworzeniu EER jest ważna przez dziesięć lat.

Dlaczego warto wybrać fotowoltaikę?

Cena instalacji fotowoltaicznej?

Ile wynosi koszt instalacji fotowoltaicznej?

Tabelka poniżej.

MocKosztDofinansowanie do
2 kWp9382 zł6402 zł
3 kWp14291 zł 7973 zł
4 kWp19418 zł9614 zł
5 kWp23782 zł11010 zł
6 kWp28691 zł12581 zł
7 kWp33491 zł14117 zł
8 kWp38400 zł15688 zł
9 kWp43200 zł17224 zł
10 kWp48000 zł18760 zł

Więcej na temat naszych usług!

Skontaktuj się z nami i otrzymaj darmową wycenę!

IDG Instalacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *