Co to jest fotowoltaika?

Fotowoltaika

Fotowoltaika to proces wytwarzania energii elektrycznej z promieniowania słonecznego.

Fotowoltaika dla domu

Fotowoltaika

Klienci indywidualni są traktowani w bardzo specjalny sposób. Zdajemy sobie sprawę, że inwestujesz w fotowoltaike w twoim domu swoje środki teraz, by zapewnić sobie komfort, bezpieczeństwo i oszczędności na lata.

Fotowoltaika dla biznesu

Fotowoltaika

Trudno o inwestycję z lepszą stopą zwrotu od fotowoltaiki.

Zamontuj panele słoneczne w firmie już dziś i zapewnij spokojne funkcjonowanie Twojej firmy przez dekady.

Zaoszczędzone środki możesz przeznaczyć na dalszy rozwój Twojej firmy.

Fotowoltaika dla rolnictwa

Fotowoltaika

  • Odlicz 25% inwestycji od podatku rolnego dzięki panelom słonecznym fotowoltaiki

  • Zawsze darmowa analiza potrzeb i projekt Twojej instalacji fotowoltaiki.
  • Zdalny nadzór nad funkcjonowaniem instalacji fotowoltaicznej.
  • Sprzęt najwyższej klasy, z gwarancją funkcjonowania nawet na 25 lat.
  • Pomoc z formalnościami w kontakcie z firmą energetyczną.
  • Doświadczenie i niezawodna obsługa gwarancyjna dzięki wieloletniemu funkcjonowaniu na rynku.

Jaka powinna być moc paneli fotowoltaiki w domu jednorodzinnym?

Fotowoltaika

Przede wszystkim dopasowana do realnego zużycia prądu, lub z lekką górką, jeśli planujemy w najbliższym czasie zamontować dodatkowe urządzenia pobierające energię. Trzeba bowiem pamiętać, że w obecnym stanie prawnym, taka mini elektrownia będzie pracowała tylko na potrzeby naszego domu jednorodzinnego. Nie ma możliwości sprzedawania nadwyżek. Funkcjonuje jedynie wspomniany wcześniej system opustów na energię pobieraną z sieci energetycznej. Haczyk jednak w tym, że po pierwsze odbieramy energię elektryczną w stosunku 0,8:1, a po drugie nadwyżka jest rozliczana w cyklu rocznym. Jeśli jej nie wykorzystamy – przepada.

Jak działają panele fotowoltaiczne?

Fotowoltaika

 Zasada działania ogniw – bo to one są właściwą jednostką “prądotwórczą” – opiera się o zjawisko fotowoltaiczne. Półprzewodniki, z których są zbudowane, pod wpływem promieniowania słonecznego zaczynają przewodzić ładunki elektryczne. Powstaje prąd stały. Pojedyncze ogniwo ma jednak niewielką wydajność, zatem łączy się je w moduły fotowoltaiczne. Niezbędne jest też urządzenie, które przekształci prąd stały w prąd zmienny, bo z takiego korzystamy na co dzień. Tym urządzeniem jest falownik (inwerter), i tak naprawdę to on jest sercem całego systemu. Zestaw modułów (zbudowanych z ogniw) wraz z falownikiem oraz odpowiednio dobraną podkonstrukcją, na której zamocowane są moduły, tworzą instalację fotowoltaiczną (PV).

Ulgi, programy i dotacje!

Dla kogo?
Właściciele lub współwłaściciele budynku jednorodzinnego, którzy rozliczają swoje dochody na podstawie skali podatkowej, podatku liniowego lub ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Jak roliczyć?
Maksymalna kwota odliczenia nie może być wyższa niż 53 000 zł na podatnika. W zeznaniu rocznym wykazujemy koszty na podstawie faktur VAT wystawionych przez dostawców materiałów i usług służących termomodernizacji obiektu. Pamiętaj, Twój budynek musi mieć już końcowy odbiór techniczny, żebyś mógł go dalej modernizować. Jeżeli zakupisz panele słoneczne przez odbiorem nie będziesz mógł skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej.

Ważne!
Koszty modernizacji rozliczane w zeznaniu rocznym musisz pomniejszyć o kwotę otrzymanej dotacji np. z programu Mój Prąd.

 

Zasady?
Program skierowany jest do osób fizycznych produkujących energię elektryczną na własne potrzeby. Celem programu jest rozwój energetyki prosumenckiej (porducent i konsument w jednym), a konkretnie wsparcie segmentu mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Co możesz zyskać?
Dofinansowanie w formie dotacji do 50% kosztów kwalifikowanych Twojej instalacji fotowoltaicznej, lecz nie więcej niż 5 000 zł.

Jak zdobyć dotację?

Po uruchomieniu Twojej instalacji, zamontowaniu przez Zakład Energetyczny licznika dwukierunkowego (mierzącego energię pobraną i oddaną) składasz wniosek za pomocą rządowej strony lub w formie papierowej na adres Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pamiętaj, że liczba dotacji jest ograniczona zarówno kwotowo jak i czasowo. Możesz zawsze liczyć na nasze wsparcie przy przygotowywaniu wniosku.

 

 

JAK OTRZYMAĆ DARMOWĄ WYCENĘ?

Fotowoltaika

 

Dowiedź się więcej!

Skontaktuj się z nami i otrzymaj darmową wycenę.

[email protected]

Jakie są twoje pytania?