Ranking kamer zewnętrznych do monitoringu: TOP 8 w 2023

ranking kamer zewnetrznych

Ranking kamer zewnętrznych przygotowaliśmy w oparciu o rozwiązania które stosujemy u naszych klientów. Jeśli szukasz zewnętrznej kamery bezpieczeństwa, trafiłeś we właściwe miejsce. W tym wpisie na blogu, opisujemy ranking 8 najlepszych kamer zewnętrznych w 2023 roku

Ranking kamer zewnętrznych – TOP 8 kamer

KategoriaModel
Najlepsza kamera zewnętrzna ze względu na inteligentne funkcjeKamera IP TIOC 2.0 DAHUA IPC-HDW3549H-AS-PV-0280B-S3
Najlepsza kamera zewnętrzna do 500 złKamera IP DAHUA IPC-HDW2249T-S-IL-0280B
Najlepsza kamera zewnętrzna do 1000 złKamera IP HIKVISION DS-2CD2086G2-IU(2.8mm)
Najlepsza kamera zewnętrzna bezprzewodowa do 500 złKamera IP Reolink Argus Eco bezprzewodowa akumulatorowa 2MP, Kamera IP WiFi Reolink RLC-510WA 5Mpix P2P IR 30m
Najlepsza kamera zewnętrzna bezprzewodowa do 1000 złKamera WIFI EZVIZ HB8 2K+ (4MP), Kamera Zewnętrzna Obrotowa IP WiFi 4Mpx ZOOM x18 ORLLO GOODCAM Z10
Najlepsza kamera zewnętrzna do monitoringu domuKamera IP KENIK KG-5330DAS-ILC
Najlepsza kamera zewnętrzna do monitoringu w nocyKamera termowizyjna Dahua TPC-DF1241-D3F4_WS
Najlepsza kamera zewnętrzna do monitoringu podwórkaHIKVISION DS-2CD2066G2-IU/SL (2.8mm)

Jaką kamerę zewnętrzną wybrać do monitoringu podwórka?

Kamera zewnętrzna do monitoringu podwórka musi spełniać normę IP67 dotyczącą ochrony przed pyłem i wodą. Musi być kamerą o szerokim kącie widzenia, o wysokiej rozdzielczości, aby zmniejszyć liczbę kamer wymaganych do objęcia całego podwórka.

Najlepiej wybrać kamery szerokokątne o kącie widzenia co najmniej 90 stopni, czyli kamery z obiektywem o ogniskowej od 2,8mm do 3,3mm. Zmniejsza to drastycznie liczbę potrzebnych kamer bezpieczeństwa. Dzięki takiej ogniskowej obiektywu, standardowy dom w kształcie prostokąta można objąć tylko czterema kamerami. Wyjątkiem jest sytuacja gdy nasze podwórko jest w kształcie długiegi pasa, w takiej sytuacji powinniśmy wybrać kamerę z obiektywem regulowanym np. 2,8-12mm.

Jaką kamerę zewnętrzną wybrać  do monitoringu w nocy?

Kamera zewnętrzna do monitoringu w nocy musi posiadać oświetlacz IR lub światła białego, o dużym zasięgu i funkcją smartIR poprawiającą równomierność oświetlenia nocnego.

Na pewno musi to być kamera z oświetlaczem IR lub światła białego. Trzeba też zwrócić uwagę na zasięg oświetlacza nocnego, powinien być on przynajmniej o 20% większy niż interesujący nas maksymalny zasięg widzenia. Zapewni nam to wyższą rozdzielczość przy większych odległościach. Dobrze by było, gdyby kamery były wyposażone w funkcję SmartIR, która daje dużo bardziej równomierne oświetlenie nocne.

Jaką kamerę zewnętrzną wybrać do monitoringu domu?

Kamera zewnętrzna do monitoringu domu powinna być odporna na warunki atmosferyczne, posiadać oświetlenie nocne IR lub światło białe, szerokie pole widzenia i wysoką rozdzielczość.

Po pierwsze, musi być odporna na warunki atmosferyczne, najlepiej jeśli ma oznaczenie IP67. Po drugie, kamera musi posiadać oświetlenie nocne IR lub światło białe, aby mogła kontynuować nagrywanie nawet w przypadku braku naturalnego światła. Po trzecie, kamera powinna mieć szerokie pole widzenia, aby mogła uchwycić jak najszerszą perspektywę i jak największą jasność obiektywu. Po czwarte, kamera powinna mieć wysoką rozdzielczość, aby można było dostrzec drobne szczegóły.

Ranking kamer zewnętrznych

1. Najlepsza kamera zewnętrzna ze względu na inteligentne funkcje

KAMERA IP TIOC 2.0 DAHUA IPC-HDW3549H-AS-PV-0280B-S3

Kamera monitoringu ip firmy dachua TiOC, kamera typu „trzy w jednym”, oferuje całodobowy, pełnokolorowy nadzór z aktywnym odstraszaniem i sztuczną inteligencją. To innowacyjne rozwiązanie precyzyjnie identyfikuje potencjalne zagrożenia i szybko alarmuje intruzów dzięki sygnałowi akustycznemu o sile 110dB i silnemu mrugającemu światłu w kolorze niebieskim i czerwonym. Dzięki czemu może zastąpić zewnętrzny system alarmowy.

Dzięki aplikacji DMSS na smartfony możesz sterować każdą kamerą indywidualnie, jak i otrzymywać powiadomienia o zdarzeniach w czasie rzeczywistym.

2. Najlepsza kamera zewnętrzna do 500 zł

KAMERA IP DAHUA IPC-HDW2249T-S-IL-0280B

Kamera o bardzo dużych możliwościach analitycznych, wyposażona w wiele ciekawych funkcji, dobrze sprawdza się w aplikacjach ochrony obwodowej i detekcji zdarzeń. Posiada detekcję dźwięku i reflektor światła białego, jest odporna na fałszywe alarmy. Posiada wbudowany port kart pamięci SD oraz inteligentny kodek kompresji obrazu. Jedyną jej wadą jest niska rozdzielczość Full HD; w sprzedaży dostępna jest wersja tej kamery o wyższej rozdzielczości.

3. Najlepsza kamera zewnętrzna do 1000 zł

KAMERA IP HIKVISION DS-2CD2086G2-IU (2.8mm) (C)


Kamera HikVision DS-2CD2326G2-I wykorzystuje technologię AcuSense dla jeszcze dokładniejszego filtrowania fałszywych alarmów oraz posiada technologię Powered by Darkfighter – bardzo dobrą czułość, dedykowaną do pracy w warunkach słabego oświetlenia.

Linia AcuSense skupia się na wykrywaniu kształtów ludzi i pojazdów, jednocześnie odfiltrowując wszelkie powiadomienia, które nie są ludźmi lub pojazdami. Zastosowana w tych kamerach najnowocześniejsza technologia głębokiego uczenia się pozwala na szybkie wyodrębnienie osób i obiektów z materiału wideo, a także na zapisywanie zrzutów obrazu w celu łatwego odtworzenia w przyszłości.

4. Najlepsza kamera zewnętrzna bezprzewodowa do 500 zł

Kamera IP Reolink argus eco bezprzewodowa akumulatorowa 2MP

Kamera Reolink ECO zasilana jest wbudowaną baterią o pojemności 5200 mAh i może łączyć się z Wi-Fi na częstotliwości 2,4 GHz, dzięki czemu jest całkowicie bezprzewodowa! Urządzenie posiada również wbudowany czujnik PIR o zwiększonej czułości. Możesz rejestrować zdarzenia związane z detekcją ruchu na karcie pamięci o pojemności do 64 GB (brak w zestawie). Wbudowany głośnik i mikrofon pozwalają rozmawiać z osobą znajdującą się przed kamerą, np. kurierem. Istnieje możliwość podłączenia do kamery panelu słonecznego. Pozwoli to na znaczne wydłużenie czsu pracy na jednym ładowaniu akumulatora. Bateria o pojemności 6000mAh wystarcza na około 1 – 4 tygodnie, w zależności od ustawień i warunków pogodowych. Współpracując z Amazon Alexa umożliwia sterowanie za pomocą głosu. Niestety jak narazie Alexa nie obsługuje języka polskiego. Alternatywnie kamerą można sterować również za pomocą Asystenta Google w języku polskim.

Kamera IP WiFi Reolink RLC-510WA 5Mpix P2P IR 30m

RLC-510WA to kamera WiFi, 5Mpx z wbudowanym modułem mikrofonu oraz 18 diodami podczerwieni. Kamera ta pozwala na wielodniowe nagrania jak również na odtworzenie materiału filmowego nagranego dzięki inteligentnej funkcji detekcji ruchu . W urządzeniu tym znajduje się również slot na kartę microSD (max 256Gb).

Inne cechy to funkcje wykrywania ludzi i pojazdów. Kamera bez obsługi standardu ONVIF daje tylko możliwość nagrywania lokalnie na karcie SD i obsługę za pomocą aplikacji Reolink.

Kamera wysyła powiadomienia PUSH po wykryciu zdefiniowanego zdarzenia.

5. Najlepsza kamera zewnętrzna bezprzewodowa do 1000 zł

KAMERA WIFI EZVIZ HB8 2K+ (4MP)

KAMERA WIFI EZVIZ HB8 2K+ (4MP)

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • Rozdzielczość 2K+
 • Obraz panoramiczny 360°
 • Inteligentne wykrywanie ruchu osób
 • Rozmowa dwukierunkowa
 • Śledzenie automatyczne
 • Personalizowane alerty głosowe
 • Do 210 dni pracy w trybie zasilania z akumulatora (10 400 mAh)
 • Tryb obserwacji w nocy z obrazem kolorowym
 • Kompresja wideo H.265
 • Wbudowany dysk eMMC 32 GB
 • Aktywna ochrona
 • Obsługa ładowania akumulatora z panelu słonecznego EZVIZ
 • Odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne
 • Inteligentna integracja z urządzeniem obsługującym Asystenta Google i Amazon Alexa

Kamera EZVIZ HB8 jest kamerą obrotową z zasilaniem akumulatorowym. Wychwycenie wszelakich szczegółów jest dla HB8 niezwykle proste, dzięki możliwości obrotu obiektywem oraz wyjątkowo wysokiej rozdzielczości 4MPx. Dodatkowo wyposażona jest we wbudowaną pamięć eMMC o pojemności 32GB. Wbudowany akumulator kamery pozwala pracować jej przez 210 dni bez ładowania zakładając, że z detekcją ruchu będzie ona nagrywała 5 minut materiału wideo dziennie. Ponadto do HB8 można podłączyć panel solarny, który wydłuży jej działanie. Wadą główną tego typu kamery jest brak obsługi standardu ONVIF i brak współpracy z rejestratorem. Wielkość pamięci zaimplementowanej w kamerze wymusza na nas pracę w dedykowanej chmurze. Niestety ta usługa jest dodatkowo płatna. Licząc prosto 210 dni razy 5 minut, wychodzi nam 1050 minut nagrywania ciągłego na jednym ładowaniu. Tak ilość może wystarczyć jeśli kamera będzie zazbrajana tylko podczas naszej nieobecności i w nocy.

Kamera Zewnętrzna Obrotowa IP WiFi 4Mpx ZOOM x18 ORLLO GOODCAM Z10


Kamera WiFi
zasilana z zasilacza napięciem 12V. Obsługuje karty pamięci do 256 GB, co pozwala na rejestrowanie nagrań w rozdzielczości 4Mpx – ok 22,5 dnia. Nagrania możemy bezposrednio pobierać za pomocą dedykowanej aplikacji O-KAM. eZVIZ HB, Orllo ZOOM x18 to kamera zewnętrzna, która może być zasilana za pomocą panelu słonecznego. Urządzenie posiada wbudowany mikrofon i głośnik. Główną zaletą tego modelu jest zoom optyczny – 18x bez utraty ostrości do 100m. Kamera zapewnia powiadomienia alarmowe PUSH.

Reasumując, oba modele kamer mogą być bardzo intersującą propozycją. jak widać, zarówno EZVIZ HB8 jak i Orllo ZOOM x18 mają wiele do zaoferowania w zakresie funkcji i korzyści. Jeśli szukasz kamery, która może być zasilana z akumulatora i przez panel słoneczny, ma możliwość widzenia w nocy to EZVIZ HB8 będzie odpowiednim wyborem. Z mnogością użytecznych funkcji może się świetnie sprawdzić w roli kamery do pilnowania domu lub nawet większej posesji.

Kamera Orllo może być szerzej wykorzystana dzięki dużemu zoomowi i dobremu oświetleniu nocnemu 45 m może się nawet sprawdzić w monitoringu osiedlowym.

6. Najlepsza kamera zewnętrzna do monitoringu domu

KAMERA IP KENIK KG-5330DAS-ILC (2.8mm)

Bardzo dobra kamera IP z obiektywem o bardzo dużej jasności. Obraz nocny przy podświetleniu IR jest bardzo czysty bez charakterystycznego ziarna. Posiada też możliwość włączenia światła białego po wykryciu zdefiniowanych przez uzytkownika zdarzeń. Wbudowany mikrofon daje możliwość podsłuch i weryfikacji czy nie dzieje się coś niepokojącego.

Kamera posiada możliwość przesyłu strumieniowego RTMP, które można wykorzystać też do stremingu na YouTube, stronie WWW lub inne.

 

Dużą zaletą tej kamery IP jest obsługa IVS czyli inteligentnej analizy obrazu. Wykorzystano wykrywanie zdarzeń w przypadku: detekcji człowieka. Zwiększa to skuteczność systemu monitoringu i bezpieczeństwo chronionego obiektu.

Kamera posiada też możliwość zapisu video i audio na karcie SD o pojemności do 128 GB.

Wysoki stopień ochrony IP67 daje bardzo dobre zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi.

7. Najlepsza kamera zewnętrzna do monitoringu w nocy

Kamera termowizyjna Dahua TPC-DF1241-D3F4_WS

Kamera termowizyjna Dahua TPC-DF1241-D3F4_WS

Najważniejsze cechy:

 • Kamera termowizyjna 
 • Niechłodzony sensor mikrobolometryczny z aktywnym materiałem pochłaniającym w postaci tlenku wanadu VOx
 • Obiektyw 3.5mm
 • Czułość termalna <50mK
 • Efektywne pixele 256 x 192
 • Wielkość pixela 12um
 • Charakterystyka widmowa 8~14um
 • Inteligentne funkcje: Detekcja pożaru i alarmowanie, Detekcja palenia, Detekcja rozmowy telefonicznej
 • Obsługa dwóch strumieni
 • Kamera wizyjna Przetwornik 1/2.7″ 4Mpx CMOS
 • Rozdzielczość 4Mpix
 • Obiektyw 4mm
 • Inteligentne funkcje: Przekroczenie linii, Intruz
 • Kompresja H.265
 • Wbudowany głośnik
 • Wbudowane 1 wejście/1 wyjście alarmowe
 • Wbudowane 1 wejście/1 wyjście audio
 • Obsługa kart MicroSD do 256GB
 • Klasa szczelności IP67

Kamera Dahua TPC-DF1241-D3F4_WS  posiada dwa obiektywy wyświetlające obraz z modułu kamery termowizyjnej i z standardowej. Obraz termowizyjny dzięki nałożeniu na wizyjny pozwala uzyskać bardzo dużą szczegółowość sceny.

Podgląd dwóch obrazów daje większe możliwości w detekcji i identyfikacji pojawiającego się obiektu w polu widzenia.

Kamera posiada funkcję wykrywania palenia papierosów, rozmawiania przez telefon czy nawet wczesnego wykrywania pożarów.

Wyposażona jest w inteligentne funkcje AI w technologi WizSense:

 • SMD – inteligentny system wykrywania ruchu, rozróżnianie kształtów ludzi i pojazdów w scenie, wysyłanie precyzyjnych alarmów.
 •    Rozpoznawanie twarzy – Przechwycone rysy twarzy zostaną porównane z danymi obrazu twarzy w bazie danych. Po znalezieniu udanego dopasowania system wzbudza ustawioną wcześniej akcję.
 •    Ochrona obwodowa oparta na przekroczeniu linii, wtargnięciu w obszaru powoduje wzbudzenie alarmu, może dodatkowo wykorzystywać funkcje SMD.
 •    Aktywne odstraszanie -dzięki wbudowanemu reflektorowi i syrenie bezpieczeństwa może aktywnie ostrzegać intruzów i informować użytkownika, zanim użytkownik zauważy zdarzenie. Posiada wbudowane w pamięć komunikaty ale istnieje też możliwość wgrania własnych. Do kamery możemy też podłączyć zewnętrzny głośnik i mikrofon.
 •    Obrazowanie termiczne – kamera termowizyjna Dahua łączy technologię termowizyjną z technologią AI, aby wykrywać niebezpieczne sytuacje w czasie rzeczywistym. Potrafi działać w całkowitej ciemności jak podczas mgły. Czego nie potrafią kamery z podświetleniem IR.
 •    AI Coding gwarantuje najwyższą jakość obrazu podczas kodowania. Ponadto może zaoszczędzić 50% przepustowości i kosztów przechowywania danych.

Kamera posiada też oświetlenie nocne w kolorze białym co daje nam możliwość obserwacji nocą w kolorze.

Posiada wejście i wyjście alrmowe dając możliwość uruchamiania innych urządzeń jak i możliwość zazbrajania kamery za pomocą sygnałów z zewnętrznych źródeł.

Wysoki stopień ochrony IP67 daje całkowite zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi.

8. Najlepsza kamera zewnętrzna do monitoringu podwórka

KAMERA IP HIKVISION DS-2CD2066G2-IU/SL (2.8mm) (C)

Bardzo wysokiej jakości kamera IP która może się świetnie sprawdzić w monitoringu podwórka przy wysokiej rozdzielczości 3200×1800 Px i bardzo dużej czułości w nocy dzięki technologi Dark Fighter.

Posiada podświetlenie nocne w podczerwieni co daje czarno-biały obraz jak i również światło LED w kolorze białym dzięki czemu możemy oglądać obraz nocą również w kolorze.

Kamera dzięki zaimplementowanej sztucznej inteligencji AI pozwala rozróżniać ludzi, samochody i zwierzęta. Niewielkie zwierzęta, ruch liści, deszcz czy padające cienie nie wzbudzają alarmu.

Wbudowany mikrofon daje możliwość podsłuch i weryfikacji czy nie dzieje się coś niepokojącego.

Kamera posiada też możliwość zapisu obrazu i dżwięku na karcie SD do 256 GB.

Rozpoznanie twarzy (porównanie twarzy, przechwytywanie twarzy, wyszukiwanie twarzy po zdjęciu).

Ochrona perymetryczna (inteligentna ochrona wyznaczonego obszaru i analiza obrazu i rozpoznawania ludzi i pojazdów w celu powiadomienia o pojawieniu się intruza).

Mapa cieplna (graficzne przedstawienie danych reprezentowanych przez kolory).

Funkcja przekroczenia wirtualnej linii (przekroczenie wyznaczonej wcześniej linii powoduje włączenie alarmu i rozpoczęcie nagrywania)..

Wysoki stopień ochrony IP67 daje całkowite zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi.

Kamera zewnętrzna WiFi czy przewodowa?

Zawsze jeżeli jest możliwość poprowadzenia okablowania stosujemy kamery przewodowe. Jeżeli niema możliwości poprowadzenia okablowania to stosujemy kamery WiFi.

Dlaczego lepiej jest stosować kamery przewodowe?

Lepszym zastosowaniem od WiFi są kamery przewodowe, dlatego że kamery WiFi posiadają szereg wad takich jak niska odporność na zakłócenia, duże zagrożenie włamania do sieci WiFi, słabsze parametry i mniejszy wybór kamer.
 

Kamery WiFi ze względu na zasilanie możemy podzielić na dwa typy:

Pierwszym typem są kamery bezprzewodowe zasilane za pomocą zasilacza a drugim zasilane z akumulatora.

Kamery bezprzewodowe zasilane za pomocą zasilacza działają jak standardowe kamery przewodowe i są całkowicie bezobsługowe. Niestety musimy podać do takiej kamery lokalnie napięcie zasilające.

Kamery bezprzewodowe zasilane za pomocą akumulatora nie wymagają żadnego okablowania. Zastosowanie takiej kamery jest najprostsze w montażu. Niestety to rozwiązanie wymaga kilku kompromisów. Jednym z nich jest systematyczne ładowanie akumulatorów. Najczęściej kamery montujemy w taki sposób, aby nie dało się ich łatwo zdjąć. Pojawiają się jednak rozwiązania z dedykowanymi małymi panelami słonecznymi, które również mogą być dobrym sposobem na zasilenie takiej kamery.

Drugim problemem jest konieczność oszczędzania energii przez nagrywanie tylko zdarzeń wykrytych przez czujnik ruchu zamontowany w kamerze. Kamera jest w ciągłym czuwaniu i pracuje tylko czujnik ruchu który dopiero w momencie wykrycia ruchu uruchamia nagrywanie obrazu na karcie SD zamontowanej w kamerze lub przesłanie sygnału z kamery do rejestratora. Może to oznaczać, że niektóre wydarzenia zostaną pominięte, jeśli czujnik ruchu ich nie wychwyci. Raczej nie powinno się to zdarzyć, ale jest to ryzyko większe niż przy ciągłym nagrywaniu.

Zasięg zaimplementowanego czujnika ruchu jest niestety ograniczony do maksymalnie dwunastu metrów. Nie bez znaczenia jest także wpływ zakłóceń radiowych na tego typu kamery. W obszarze silnie zurbanizowanym ich użyteczność może być mniejsza.

Podstawową zaletą kamer WiFi jest to, że jest bezprzewodowa, więc możemy ją umieścić wszędzie tam, gdzie mamy zasięg sygnału Wi-Fi, a kamera komunikuje się ze swoją stacją bazową lub routerem. Daje nam to dużą swobodę i eliminuje konieczność układania mało estetycznego okablowania. Możemy zainstalować w każdej chwili, nawet jeśli mieszkamy w domu od lat. Jest to również świetne rozwiązanie dla najemców, ponieważ niema potrzeby ingerencji w strukturę budynku ani dokonywać innych zmian w nieruchomości.

Ostatnim minusem kamer bezprzewodowych jest cena. Podstawowa kamera bezprzewodowa kosztuje 350 zł, ale większość kosztuje ponad 500 zł i wymaga bazy – zestaw dwóch kamer i bazy kosztuje co najmniej 1350 zł. W tej cenie można mieć kompletny zestaw sześciu kamer analogowych z rejestratorem, dyskiem twardym, kablami itp.

Kamery przewodowe są pozbawione tych wszystkich wad.

Jedyną wadą kamer przewodowych w porównaniu do kamer bezprzewodowych jest konieczność poprowadzenia kabla z kamery do rejestratora.

Podstawowe funkcje kamer zewnętrznych

To kilka istotnych funkcji, których należy szukać podczas zakupu kamery zewnętrznej:

 • WDR, czyli szeroki zakres dynamiki oświetlenia, jest ważny dla wyraźnego obrazu w obszarach o dużych różnicach oświetlenia(np. między cieniem a obszarem oświetlonym bezpośrednio światłem słonecznym jest w stanie wyrównać w dużym stopniu te różnice. Szukaj kamery z 120 dB lub więcej
 • DNR, czyli cyfrowa redukcja szumów, wyeliminuje ziarnistość z obrazu. najlepszy jest DNR 3D
 • F-DNR lub Defog funkcja redukcji mgły lub mżawki z obrazu
 • BLC i HLC (backlight i background compensation) zapobiegają efektowi „oślepienia”, gdy silne światło świeci bezpośrednio w obiektyw
 • detekcja ruchu uruchamia nagrywanie dopiero w momencie wykrycia ruchu(zmiany kontrastu) w obserwowanym przez kamerę obszarze.
 • Inteligentna detekcja ruchu analityka AI w stosunku do podstawowej detekcji ruchu kamer CCTV daje zdecydowanie mniej fałszywych alarmów a jej możliwości detekcji zdefiniowanych zjawisk są bardzo duże.
 • ROI – Funkcja ta pozwala wybrać obszar, który będzie filmowany z wyższą rozdzielczością niż reszta kadru. W ten sposób zmniejsza się ilość wymaganego pasma i miejsca na dysku, przy jednoczesnym zachowaniu niezbędnych szczegółów w wybranym obszarze.
Ranking kamer zewnętrznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *